شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 124118 | |

رییس کل بانک مرکزی با اشاره به برخی اولویت‌های مذاکره برای تعیین تکلیف آینده برجام، افزود

تدوین سناریوهای جدید برجام

رییس کل بانک مرکزی با اشاره به برخی اولویت‌های مذاکره برای تعیین تکلیف آینده برجام، افزود: سناریوهایی برای شرایط مختلف و نتایج مذاکرات آماده شده است.

ولی‌الله سیف در گفت‌وگو با ایبِنا، درباره خروج امریکا از برجام و پیش‌بینی آینده اقتصاد و روابط بانکی کشور، اظهار داشت: ایالات‌متحده با اتخاذ این تصمیم شرایط نوین و خاصی را ایجاد کرد و مانند همیشه با بدعهدی خود نشان داد که قابل اطمینان نیست.

وی افزود: امریکا با این اقدام خود، فرصت‌ها و تلاش‌های جامعه بین‌الملل برای به ثمر رسیدن برجام را از بین برد و یکطرفه از آن خارج شد. رییس کل بانک مرکزی ادامه داد: این اقدام امریکا در شرایطی بود که پایبندی ایران به تعهدات ذکر شده در برجام از سوی مجامع بین‌الملل و به ویژه سازمان انرژی اتمی ایران مورد تایید قرار گرفت و موجب انزوای امریکا و مصمم شدن سایر طرف‌ها برای حفظ برجام و تامین منافع ناشی از آن برای ایران شد.

فعال شدن سامانه وام ازدواج در خاورمیانه، سرمایه و کاسپین

بانک‌های خاورمیانه، سرمایه و موسسه اعتباری غیربانکی کاسپین به سامانه قرض‌الحسنه ازدواج متصل شدند.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی باتوجه به هماهنگی‌های به عمل آمده ‌از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بانک‌های خاورمیانه، سرمایه و موسسه اعتباری غیربانکی کاسپین از تاریخ

۲۹ خرداد ۱۳۹۷ به سامانه قرض‌الحسنه ازدواج متصل شدند و متقاضیان دریافت تسهیلات ازدواج می‌توانند نسبت به انتخاب بانک‌ها و موسسه یادشده در سامانه ازدواج اقدام کنند. با پیوستن بانک‌های خاورمیانه، سرمایه و موسسه اعتباری غیربانکی کاسپین به سامانه تسهیلات ازدواج، تعداد بانک‌ها و موسسات اعتباری متصل به این سامانه به عدد ۳۴ رسید. این اقدام در راستای تسهیل دسترسی جوانان به تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج انجام شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران