شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 123217 | |

سید حمید کلانتری معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با ارسال نامه‌یی برای علی اشرف افخمی رییس هیات‌مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن از این بانک به خاطر حمایت از بخش تعاونی اقتصاد کشورمان قدردانی کرد.

تقدیر معاون وزیر تعاون از بانک صنعت و معدن

سید حمید کلانتری معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با ارسال نامه‌یی برای علی اشرف افخمی رییس هیات‌مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن از این بانک به خاطر حمایت از بخش تعاونی اقتصاد کشورمان قدردانی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بانک صنعت و معدن، کلانتری در این نامه آورده است: نظر به اینکه عملکرد آن بانک در خصوص اعطای تسهیلات در سال 1395 در حمایت از بخش تعاونی اقتصاد قابل توجه بوده است، بدینوسیله از فعالیت‌های ارزشمند جنابعالی و همکاران آن بانک تقدیر و تشکر کرده، توفیقات روزافزون شما را از درگاه خداوند رزاق خواستارم.

دانشجویان لیسانس خارج از کشور ارز می‌گیرند

تامین و انتقال شهریه و انتقال و پرداخت هزینه‌های اقامت در مورد دانشجویان مقطع لیسانس، در صورتی که قبل از تاریخ

31 اردیبهشت1397 دانشجو بوده و در حال تحصیل هستند، صرفا بابت ترم تحصیلی جاری و ترم‌های تحصیلی آتی آنها بلامانع است.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، تامین و انتقال ارز بابت شهریه دانشجویان آزاد خارج از کشور از مقطع لیسانس به بالا با ارائه درخواست متقاضی در مقابل تایید وزارتخانه ذی‌ربط (علوم، تحقیقات و فناوری یا بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) مبنی بر شاغل به تحصیل بودن دانشجو در خارج از کشور و ارائه صورت‌حساب دانشگاه مربوطه با تایید به میزان مبلغ مندرج در آن و حداکثر در سقف 15‌هزار دلار یا معادل آن به سایر ارزها، سالانه در وجه موسسه/دانشگاه ذی‌ربط به نرخ روز اعلامی از سوی این بانک بلامانع است. تاییدیه‌های فوق‌الذکر وزارتخانه‌های مذکور می‌تواند بدون ذکر نام بانک/شعبه مربوطه صادر شود.

گفتنی است، پیش از این تامین و انتقال ارز بابت شهریه دانشجویان آزاد خارج از کشور از مقطع فوق لیسانس به بالا امکان‌پذیر بود، بر این اساس دانشجویان مقطع لیسانس به شرطی که قبل از تاریخ 31 اردیبهشت سال جاری دانشجو بوده و در حال تحصیل هستند، از خدمات ارزی در نظر گرفته شده بهره‌مند می‌شوند.

کاهش ۵۱ درصدی ارزش چک‌های برگشتی

گروه بانک‌وبیمه  حدود یک میلیون فقره چک به ارزش ٩٠هزار میلیارد ریال در فروردین ماه سال جاری برگشت داده شده که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب 31.9درصد و 51.4درصد کاهش نشان می‌دهد.

بیش از 6.7میلیون فقره چک به ارزشی بالغ بر ٤٦٦هزار میلیارد ریال در فروردین ماه ١٣٩٧، در کل کشور مبادله شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب 33.2 درصد و 46.8درصد کاهش نشان می‌دهد. این در حالی است که در فروردین ماه ١٣٩٧، درکل کشور حدود یک میلیون فقره چک به ارزشی حدود ٩٠ هزار میلیارد ریال برگشت داده شده است که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به‌ترتیب 31.9درصد و 51.4درصد کاهش نشان می‌دهد. بر این اساس در کل کشور 14.2درصد از کل تعداد چک‌های مبادله‌یی و 19.2درصد از کل مبلغ چک‌های مبادله‌یی برگشت داده شده است.

در ماه مورد گزارش، در استان تهران بالغ بر ٣١٣هزار فقره چک بـه ارزشی حدود ٤٨ هزار میلیارد ریال برگشت داده شد که 14.3درصد از کل تعداد چک‌های مبادله‌یی و 18.2درصد از کل مبلغ چک‌های مبادله‌یی را تشکیل می‌دهد. در ماه مذکور در بین سایر استان‌های کشور بیشترین نسبت ارزش چک‌های برگشتی بـه کل ارزش چک‌های مبادله شده در استان به ترتیب به استان‌های آذربایجان غربی (35.6درصد)، سمنان (۳۳درصد) و هرمزگان (31.9درصد) اختصاص یافته است و استان‌های بوشهر (11.8درصد)، کرمانشاه (11.9درصد) و زنجان (14.1درصد) کمترین نسبت ارزش چک‌های برگشتی به کل ارزش چک‌های مبادله شده در استان را به خود اختصاص داده‌اند.

بالغ بر 0.9میلیون فقره چک به ارزشی بالغ بر ٨٣هزار میلیارد ریال در فروردین ماه ١٣٩٧ درکل کشور به دلایل کسری یا فقدان موجودی برگشت داده شده است. در واقع در کل کشور از نظر تعداد 96.8درصد و از نظر ارزش 92.9درصد از کل چک‌های برگشتی به دلایل کسری یا فقدان موجودی بوده است.

همچنین در ماه مورد گزارش، در استان تهران بالغ بر ٣٠١ هزار فقره چک به ارزشی بالغ بر ٤٤هزار میلیارد ریال به دلایل کسری یا فقدان موجودی برگشت داده شده است که از نظر تعداد 96.2درصد و از نظر ارزش 93.2درصد از کل چک‌های برگشتی به دلایل کسری یا فقدان موجودی برگشت خورده است.

در ماه مذکور بین سایر استان‌های کشور، بیشترین نسبت ارزش چک‌های برگشتی بـه دلایل کسری یا فقدان موجودی به کل ارزش چک‌های برگشتی در استان به ترتیب به استان‌های سمنان (98.5درصد)، هرمزگان (98.2درصد) و چهارمحال‌وبختیاری (97.8درصد) اختصاص یافته است و استان‌های آذربایجان‌غربی (47.7درصد)، قزوین (93.7درصد) و یزد (94.8درصد) کمترین نسبت ارزش چک‌های برگشتی به دلایل کسری یا فقدان موجودی به کل ارزش چک‌های برگشتی در استان را به خود اختصاص داده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران