شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 121306 | |

در مراسمی با حضور رییس‌جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان شرکت سیمان غرب آسیا در استان خراسان‌رضوی به بهره‌برداری رسید. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بانک صنعت و معدن،

 افتتاح سیمان غرب آسیا با تسهیلات بانک صنعت

 در مراسمی با حضور رییس‌جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان شرکت سیمان غرب آسیا در استان خراسان‌رضوی به بهره‌برداری رسید. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بانک صنعت و معدن، برای اجرای این طرح که سالانه یک میلیون و 500هزار تن سیمان و کلینکر سیمان تولید می‌کند حدود 45 میلیون یورو تسهیلات ارزی و 110میلیارد تومان تسهیلات ریالی به تصویب رسیده است. با راه‌اندازی شرکت سیمان غرب آسیا برای 424 نفر اشتغال مستقیم ایجاد شده است.  

 توسعه‌ اقدامات بانک پاسارگاد در حمایت از تولید

بانک پاسارگاد در راستای تحقق چشم‌اندازهای توسعه‌محور، ارزش‌افزایی و خلق آینده پایدار برای هم‌میهنان با اعطای تسهیلات به طرح‌های توسعه‌یی، شرکت‌های سیمانی و صنایع شیمیایی از تولیدکنندگان حمایت کرد. به گزارش روابط‌عمومی بانک‌پاسارگاد در راستای حمایت از تولیدکنندگان در مجموع 19000میلیارد ریال تسهیلات به شرکت‌های سیمان ایلام، جوین، عمران آریا، کویر کاشان، آبیک، تهران، خوزستان، سپاهان، شرکت تعاونی شماره 456 سیمان بتن خوی، شرکت شیمیایی سیمان زرین، شرکت تولیدی سیمان فیروزکوه، شرکت خدمات مهندسی پتروسیمان پرگاس، شرکت سهامی خاص کارخانه سیمان آذرآبادگان خوی و شرکت سهامی عام کارخانجات سیمان صوفیان همچنین شرکت صنایع سیمان زابل، کیاسر، مدائن، نهاوند و صنایع سیمان شهرکرد اعطا کرده است. بانک پاسارگاد با سرمایه‌یی معادل 8/8 میلیارد دلار طرح حمایت از صنایع مواجه با چالش‌های مالی را از طریق اعطای تسهیلات اعتباری پیگیری می‌کند. این اقدامات علاوه بر آنکه به تداوم فعالیت واحدهای تولیدی و حفظ سقف تولید صنایع مذکور کمک می‌کند، مانع از ریزش نیروی شاغل در این واحدهای صنعتی می‌شود و برای جوانان مستعد و توانمند اشتغال ایجاد می‌کند. دیگر صنایعی که از حمایت‌های مالی بانک پاسارگاد بهره‌مند شده‌اند، عبارتند از: فاز اول طرح توسعه صنایع شیمیایی سینا در شهرستان چابهار به ظرفیت یک میلیون و 650 هزار تن متانول در سال و فاز دوم همین طرح به ظرفیت سالانه 236هزار تن پلی‌اتیلن و 420هزار تن پلی‌پروپیلن، پالایشگاه میعانات گازی جاوید در منطقه سیراف استان بوشهر برای تولید گاز مایع تصفیه شده، نفتا، نفت گاز و نفت سفید، شرکت روماک انرژی سلامت در شهرستان ماهشهر استان خوزستان برای تولید زنجیره آگریلات‌ها به ظرفیت 20هزار تن اکریلیک اسید یخی، 12هزار تن ایزوبوتانول، 97هزار تن بوتیل اکریلات، 40هزار تن دواتیل هگزانول، 31هزار تن بنزن پیرولیز و 12هزار تن گاز مایعLPG در سال، نیروگاه 25مگاواتی و طرح توسعه شهرک صنعتی پردیس فن‌آوران البرز در استان زنجان که از چالش مالی خارج شده‌اند. گفتنی ‌است در سال گذشته برای نخستین بار در جهان، کاتد مس به روش تانک بایو لیچینگ(استحصال مس با استفاده از باکتری) با حمایت بانک پاسارگاد در مجتمع مس و کاتد مسی شرکت بابک مس ایرانیان تولید شد که از مزایای اصلی روش تانک بایولیچینگ می‌توان به حذف کوره‌های ذوب و در نتیجه کاهش قابل ملاحظه آلایندگی همچنین صرفه‌جویی در مصرف آب و منابع انرژی در راستای حمایت از محیط زیست و مسوولیت‌های اجتماعی اشاره کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران