شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 118628 | |

نخستین کاتد مس به روش تانک بایولیچینگ (استحصال مس با استفاده از باکتری) در مجتمع مس و کاتد مسی شرکت بابک مس ایرانیان در روز دوشنبه 21 اسفند ماه 1396،

تولید مس تانک بایولیچینگ با حمایت بانک پاسارگاد

نخستین کاتد مس به روش تانک بایولیچینگ (استحصال مس با استفاده از باکتری) در مجتمع مس و کاتد مسی شرکت بابک مس ایرانیان در روز دوشنبه 21 اسفند ماه 1396، با حضور پورمند مدیرعامل هلدینگ میدکو و جمعی از مدیران و دست اندرکاران این پروژه تولید شد. در این مراسم مجید قاسمی مدیرعامل بانک پاسارگاد و رییس هیات‌مدیره میدکو در تماس تلفنی اظهار داشت: امروز یک روز تاریخی نه تنها برای میدکو بلکه برای کشور ایران است. ایران تنها کشوری است که توانست با درایت، شجاعت، مدیریت و تلاش مجدانه مدیران متخصص میدکو برای نخستین‌بار در دنیا به این مهم دست پیدا کند. همچنین پورمند در بیانات خود گفت: امروز روز تاریخی برای صنعت مس در دنیا است. این مهم، امری است شجاعانه از طرف فرزندان این انقلاب و هدیه‌یی است به ملت بزرگ ایران و در رأس آنها دکتر قاسمی و گروه مالی پاسارگاد که همواره با حمایت‌های بی‌دریغ ما را مورد لطف و عنایت خود قرار داده‌اند. از مزایای اصلی روش تانک بایولیچینگ می‌توان به حذف کوره‌های ذوب و در نتیجه کاهش قابل ملاحظه آلایندگی و همچنین صرفه‌جویی در مصرف آب و منابع انرژی در راستای حمایت از محیط زیست و مسوولیت‌های اجتماعی اشاره کرد.

اهدای عیدانه بیمه البرز  به زلزله‌زدگان کرمانشاه

شرکت بیمه البرز با هدف حمایت از آسیب‌دیدگان زلزله غرب کشور، بودجه تخصیصی انتشار و توزیع سررسید، تقویم و هدایای نوروزی سال 1397 خود را در قالب یک هزار سبد غذایی به هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اهدا کرد.

به گزارش روابط عمومی بیمه البرز، قائم مقام مدیرعامل و معاون توسعه منابع و پشتیبانی این شرکت با حضور در دفتر ریاست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، چک یک میلیارد ریالی عیدانه شرکت بیمه البرز به هموطنان آسیب دیده در حادثه زمین لرزه کرمانشاه را به این سازمان اهدا کرد. مجید نادری در آیین اهدای یک‌هزار سبد غذایی عیدانه بیمه البرز به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه گفت: خدا را شاکریم که این توفیق نصیب بیمه البرز شد تا با مشارکت در طرح فرشتگان رحمت سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در آستانه سال نو بودجه تخصیصی انتشار و توزیع سررسید، تقویم و هدایای نوروزی سال 1397 بیمه البرز را به حادثه‌دیدگان زلزله غرب کشور اهدا کند. قائم مقام مدیرعامل بیمه البرز افزود: البته بیمه البرز بلافاصله پس از وقوع زلزله در استان کرمانشاه، ‌کمک‌های خود را در قالب کمک‌های نقدی و غیرنقدی به منطقه زلزله‌زده ارسال کرده بود.

وی اظهار کرد: بیمه البرز در دو سال گذشته بودجه هدایای نوروزی خود را در قالب طرح‌های مختلف انسان‌دوستانه به سازمان بهزیستی اهدا کرد اما سال جاری با توجه به رویداد زلزله کرمانشاه و نیازسنجی انجام شده، بودجه سال جاری به سازمان هلال احمر که از ابتدای حادثه تاکنون درحال خدمت‌رسانی به هموطنان کرمانشاهی است، اهدا شد.

در این آیین همچنین حبیب درگاهی، سرپرست سازمان داوطلبان هلال احمر با قدردانی از اقدام فرهنگی شرکت بیمه البرز و اختصاص بودجه هدایای نوروزی این شرکت به حادثه‌دیدگان زلزله غرب کشور گفت: ارزش معنوی این اقدام فراتر از ارزش مادی آن است چون این اقدام فرهنگی می‌تواند برای سایر دستگاه‌ها و ارگان‌ها الگو قرار گیرد.

این گزارش حاکی است طی چند سال متوالی گذشته شرکت بیمه البرز با هدف حمایت از خانواده‌های کم بضاعت تحت پوشش سازمان بهزیستی، بودجه تخصیصی انتشار و توزیع سررسید، تقویم و هدایای نوروزی را به خانواده‌های دارای فرزند معلول تحت پوشش سازمان بهزیستی در استان تهران همچنین خانواده‌های کم بضاعت در استان‌های محروم کشور اهدا ‌کرد.

رشد ۲۲ درصدی حق بیمه در ۱۱ ماهه 96

رییس کل بیمه مرکزی از رشد ۲۲درصدی حق بیمه در ۱۱ماهه ابتدای سال جاری خبر داد.

به گزارش«تعادل» عبدالناصر همتی در آخرین جلسه شورای عمومی سندیکای بیمه‌گران ایران در جمع مدیران عامل شرکت‌های بیمه گفت: طبق آخرین گزارش‌ها رشد ۲۲درصدی حق بیمه در ۱۱ماهه امسال نسبت به سال گذشته نشان از توسعه خوب صنعت بیمه کشور است و رشد واقعی بیمه‌نامه‌ها نیز بیانگر رشد حقیقی مناسب بازار صنعت بیمه است.

رییس کل بیمه مرکزی در این نشست افزود: وصول مطالبات شرکت‌های بیمه باید از اولویت‌های اول مدیران شرکت‌های بیمه باشد و در سندیکا برای نحوه رفتار با بیمه‌گذاران بد حساب توافقات لازم انجام شود و برای دریافت مطالبات که بخش زیادی از منابع سرمایه‌گذاری را در بردارد، تدبیری اندیشیده شود.

همتی تاکید کرد: رعایت حقوق و منافع مشترک شرکت‌های بیمه از وظایف اصلی سندیکای بیمه‌گران ایران است که مستلزم تعامل مستمر مدیران عامل شرکت‌های بیمه در سندیکاست.

رییس شورای عالی بیمه گفت: شرکت‌های بیمه در پروژه‌هایی که بازدهی ندارند نباید سرمایه‌گذاری کنند. سودآوری شرکت‌های بیمه به دو عامل عملکرد مدیران عامل شرکت‌های بیمه و عملکرد سندیکا مرتبط است. وظیفه مدیریت، حفظ و افزایش پرتفوی با رعایت نرخ‌های فنی، دریافت به موقع حق بیمه‌ها و سودآوری برای شرکت و تلاش برای ترغیب سهامداران جهت افزایش سرمایه است. رییس کل بیمه مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود بر افزایش سطح توانگری مالی شرکت‌های بیمه تاکید کرد و گفت: شرکت‌های خصوصی بیمه که تمایل به تداوم صدور بیمه شخص ثالث در سال آینده دارند باید توانگری خود را حداقل در حد سطح ۲ برسانند.  همتی در پایان از تلاش مدیران شرکت‌های بیمه در سال ۹۶ بابت خدمت‌رسانی به اقشار مختلف مردم به خصوص در جریان خسارت‌های متعدد و سنگین سال قدردانی کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران