شماره امروز: ۵۴۷

قائم مقام بانک مرکزی خبر داد

| کدخبر: 118077 | |

قائم مقام بانک مرکزی از تدوین بسته ۱۹‌بندی برای بازار پول خبر داد و گفت: در این بسته برنامه‌ها و سیاست‌های پولی برای بازار پول کشور تدوین شده است.

قائم مقام بانک مرکزی از تدوین بسته ۱۹‌بندی برای بازار پول خبر داد و گفت: در این بسته برنامه‌ها و سیاست‌های پولی برای بازار پول کشور تدوین شده است.

اکبر کمیجانی صبح روز یک‌شنبه در حاشیه مجمع عمومی بانک مرکزی در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: این بسته ۱۹‌بندی کل مجموعه سیاست‌های پولی و ارزی کشور است که البته هنوز به مرحله تصویب نرسیده است. وی در پاسخ به این سوال که بندهای این بسته باید توسط شورای پول و اعتبار به تصویب برسد یا نه؟ اظهار کرد: ممکن است بخش‌هایی از این بسته نیاز به تصویب در شورای پول و اعتبار داشته باشد اما برخی دیگر بدون نیاز به مصوبه شورای پول و اعتبار اجرایی شوند. قائم مقام بانک مرکزی در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است نرخ سود بانکی تغییر کند؟ گفت: در این خصوص باید بررسی‌های لازم انجام شود و زمانی که شرایط اقتصادی کشور اقتضا کند، نرخ سود تعیین می‌شود. وی درباره بازار ارز نیز گفت: بانک مرکزی این بازار را مدیریت می‌کند و نرخ در این بازار مدیریت شده است. کمیجانی ادامه داد: امیدواریم شرایط در بازار ارز بهبود یابد و نرخ‌ها پایدارتر شود. وی در پاسخ به این سوال که آیا نوید بازار ارز با ثبات و پایدار را برای سال آینده به مردم می‌دهید؟ تصریح کرد: بانک مرکزی همواره تلاش‌هایی را برای ثبات نرخ در بازار ارز انجام می‌دهد و امیدواریم که این تلاش‌ها برای ثبات بازار ارز به نتیجه مطلوب برسد. قائم مقام بانک مرکزی درباره رتبه‌بندی بانک‌ها نیز اظهار کرد: شرکت اعتبارسنجی در دو مرحله گزارشی را در آبان و بهمن ماه برای سال‌های ۹۳و ۹۴ به بانک مرکزی ارائه کرده و این روند ادامه دارد. وی در پایان گفت: این رتبه‌بندی با شاخص‌های بیشتر برای سال‌های ۹۵و ۹۶ ادامه خواهد یافت.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران