شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 112743 | |

بانک‌پاسارگاد برای دهمین سال متوالی از نفرات برتر آزمون سراسری سال 1396 تقدیر به عمل آورد.

  بانک‌پاسارگاد برای دهمین سال متوالی از نفرات برتر آزمون سراسری سال 1396 تقدیر به عمل آورد.

به‌ گزارش روابط‌عمومی بانک‌پاسارگاد، مراسم تقدیر از نفرات برتر کنکور سراسری سال 1396 با حضور جمعی از مسوولان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان سنجش و آموزش کشور، تعدادی از استادان برجسته دانشگاه‌های کشور، نفرات برتر کنکور سراسری و خانواده ایشان و مدیران بانک‌پاسارگاد در تاریخ 21 آذر 1396 و در محل دانشگاه خاتم برگزار شد.

در این مراسم به نفرات اول در هر 5 رشته تحصیلی 25هزار سهم، به نفرات دوم 17هزار و 500 سهم و به نفرات سوم 12هزار و 500 سهم بانک‌پاسارگاد اهدا شد. همچنین برگزیدگان تا هر مقطعی که در داخل کشور ادامه تحصیل دهند، بورسیه بانک خواهند بود و ماهانه مبلغ 660 هزار تومان دریافت خواهند کرد.

 رییس هیات امنای دانشگاه خاتم: لزوم حمایت از استعدادهای برتر در کشور

در این مراسم حضرت آیت‌الله سیدمصطفی محقق‌داماد رییس هیات امنای دانشگاه خاتم طی سخنانی ضمن تفسیر آیات شریفی از قرآن‌کریم گفت: کار بزرگ برای انسان خشیت می‌آورد. هر چه علم بیشتر باشد، انسان بیشتر در برابر عظمت خدا سر فرود می‌آورد. عالمان خشیت دارند یعنی دلی نرم پیدا می‌کنند.

وی درخصوص اهداف والای دانشگاه خاتم ادامه داد: دانشگاه خاتم ایده‌یی در دل مدیریت محترم این مجموعه است و ان‌شاءالله به این امید می‌رسد که استنفوردی در داخل کشور ایجاد شود چراکه در تحقق این هدف از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کنند. وی تصریح کرد: نمونه‌یی از این توجه، تقدیر و حمایت از برگزیدگان کنکور سراسری است. در کشور متاسفانه از استعدادها و توانمندی‌ها قدردانی نمی‌شود و امیدواریم همه افرادی که در کشور توانایی دارند به دنبال استعدادهای برتر کشور باشند و در حد توان از این استعدادها حمایت کنند. وی در پایان افزود: پیامبر اکرم(ص) در آخرین روزهای عمرشان فرمودند من برای فقر امتم در آینده نگران نیستم بلکه نگران سوءمدیریت هستم. اگر مدیریت خوب باشد، فقر وجود نخواهد داشت.

در ادامه مراسم دکتر سهراب‌پور، قائم مقام بنیاد ملی نخبگان ضمن تقدیر از بانک‌پاسارگاد و دکتر مجید قاسمی، مدیرعامل بانک به دلیل حمایت‌های بی‌دریغش از علم در کشور گفت: دکتر قاسمی در مسیر خوبی حرکت کرده‌اند که قدردانی و حمایت از برگزیدگان را در پی دارد. وی درخصوص دانشگاه خاتم و هدف رییس این دانشگاه تاکید کرد: دکتر قاسمی، رییس دانشگاه خاتم این استنفورد را در ایران می‌سازد. ایشان توانمندی بالایی دارند و خوش‌فکر هستند.

رییس کمیسیون فنی و مهندسی فرهنگستان علوم ادامه داد: بنده 13سال رییس دانشگاه شریف بوده‌ام و پس از آن 7سال در بنیاد ملی نخبگان مشغول بوده‌ام. حمایت ما در این بنیاد بیشتر در حوزه دانشجویی بوده و اکنون وظیفه ما کمک به اشتغال این نخبگان است. تمام ارگان‌ها درحال تلاش برای ایجاد شغل هستند همچنین در مقاطع پایین‌تر هم استعدادیابی آغاز شده است خوشبختانه بسیاری از این نخبگان درحال حاضر در بخش‌های مختلف کشور مشغول خدمت هستند.

 مدیرعامل بانک‌پاسارگاد: لزوم فراهم ‌آوردن زیرساخت‌های مناسب برای بازگشت نخبگان به کشور

دکتر قاسمی، مدیرعامل بانک‌پاسارگاد نیز در این مراسم ضمن تبریک به برگزیدگان کنکور سراسری گفت: هدف ما در دانشگاه خاتم، عبور از دانشگاه استنفورد است و امیدواریم پرچمی که ما به دست گرفته‌ایم در دست عزیزان هیات ‌علمی ما ادامه پیدا کند.

وی ادامه داد: در همین سال‌ها، نگاه بلند اعضای هیات‌ علمی در فعالیت‌های دانشگاه نمود پیدا کرده است. دانشگاهی که با تغییر و تحول در سال 90 ظرف مدت 4سال از یک موسسه آموزش عالی با تمام سختگیری‌های وزارت علوم در ارتقای موسسات به دانشگاه تبدیل شد.

دکتر قاسمی درخصوص تقدیر از نفرات برتر کنکور سراسری تصریح کرد: ما به ازای تشویق و تکریم هیچ‌گونه تعهدی از این عزیزان نمی‌گیریم و ایشان آزاد هستند که هر جا مایل باشند به اشتغال بپردازند.

رییس دانشگاه خاتم با اشاره به برخی از دوره‌های برگزار شده داخلی و بین‌المللی در دانشگاه خاتم افزود: در سال جاری ما با همکاری دانشگاه سوربن فرانسه دوره بسیار تخصصی را برگزار کرده‌ایم که در این دوره فشرده 60 واحد درسی در دانشگاه خاتم و 60 واحد درسی در فرانسه ارائه می‌شود همچنین رشته اقتصاد نظری را با همکاری نخبگانمان که به کشور بازگشته‌اند، آغاز کرده‌ایم. وی تاکید کرد: ما باید زیرساخت‌های مناسبی برای بازگشت نخبگان به کشور فراهم کنیم. می‌توانیم با مدیریت بهتر منابع محدود، امکانات خوبی را در اختیار این عزیزان قرار دهیم. سرمایه‌های اصلی کشور، سرمایه‌های انسانی هستند. ما در بانک‌پاسارگاد نیز به این موضوع اعتقاد داریم بنابراین از عزیزان نخبه با رتبه‌های بالا حمایت می‌کنیم. دکتر قاسمی در پایان با اشاره به گوشه‌یی از موفقیت‌های بین‌المللی بانک‌پاسارگاد تصریح کرد: کسب عنوان بانک برتر ایران برای سومین سال متوالی طبق ارزیابی موسسه معتبر یورومانی، بانک برتر ایران در سال 2016 همچنین بانک برتر اسلامی در سال 2017 طبق بررسی موسسه معتبر بنکر بخشی از موفقیت‌های بین‌المللی بانک‌پاسارگاد است. این توفیقات با تلاش شبانه‌روزی همکاران مسوول و متعهد ما به دست آمده است. شما فرزندان عزیز نیز با تلاش بسیار باید پله‌های موفقیت را طی کنید.

 در بانک‌پاسارگاد گوش‌های شنوای بسیاری برای شنیدن دغدغه‌های نخبگان وجود دارد

در ادامه مراسم، ساناز یوسفی رتبه دوم رشته علوم‌انسانی کنکور سال ۸۷ گفت: در بانک‌پاسارگاد گوش‌های زیادی هست که دغدغه‌های ما را بشنوند. حمایت‌های معنوی بانک هر ساله تداوم داشته است. این بانک به عنوان نهادی که هیچ منفعت و چشم‌داشتی ندارد به طور مستمر در تقدیر و حمایت از برگزیدگان کنکور سراسری گام برداشته است.

وی ادامه داد: تاسیس دانشگاه خاتم با چنین کیفیتی نشان از آن دارد که مدیران این مجموعه گام‌های بزرگی در جهت رشد و توسعه پایدار کشور برداشته‌اند. یوسفی تصریح کرد: ما قول می‌دهیم که هیچگاه فارغ از تحصیل نمی‌‌شویم و تا جایی که توان داریم برای رشد کشور گام برمی‌داریم. ما یاد گرفته‌ایم که باید دغدغه مردم را داشته ‌باشیم و توفیق این خدمت نصیب بندگان خاص خدا می‌شود.

وی با اشاره به دغدغه‌های نخبگان برگزیده کنکور سراسری افزود: بنیاد ملی نخبگان اقداماتی را انجام داده اما لازم است بیش از این در این خصوص تلاش شود. این سر‌مایه انسانی است که قرار است نسل آینده را تربیت کند.

وی در پایان تاکید کرد: امیدواریم برنامه‌هایی که بانک‌پاسارگاد انجام داده است در سایر سازمان‌ها نیز انجام شود تا جوانان توانمند ما احساس کنند که می‌توانند در فضای علمی کشور پیشرفت کنند. ما از سوی نخبگان برگزیده به مسوولان وزارت علوم قول می‌دهیم که تمام قد ایستاده‌ایم و از انجام هیچ اقدامی کوتاهی نمی‌کنیم تا ایران ما آباد و آزاد باشد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران