شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 104664 | |

استاندار لرستان گفت: بانک صنعت و معدن، بیشترین کمک را به واحدهای تولیدی در استان داشته است. هوشنگ بازوند در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان که با حضور افخمی، مدیرعامل بانک صنعت ‌و ‌معدن و مدیران بنگاه‌های اقتصادی استان برگزار شد، اظهار کرد: اقتصاد ایران بانک محور است و بانک‌ها در تمام پروژه‌ها حضور دارند. وی با اشاره به مشکلات صنایع سنگ استان گفت:

بانک صنعت بیشترین کمک را به استان لرستان داشته است

استاندار لرستان گفت: بانک صنعت و معدن، بیشترین کمک را به واحدهای تولیدی در استان داشته است.

هوشنگ بازوند در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان که با حضور افخمی، مدیرعامل بانک صنعت ‌و ‌معدن و مدیران بنگاه‌های اقتصادی استان برگزار شد، اظهار کرد: اقتصاد ایران بانک محور است و بانک‌ها در تمام پروژه‌ها حضور دارند. وی با اشاره به مشکلات صنایع سنگ استان گفت: عمده مشکلات فعالان صنعت سنگ استان لرستان در حوزه بانک‌هاست زیرا سود تسهیلات اعطایی از سوی بانک‌ها بسیار زیاد است و باید برای این مشکل راهکاری یافته شود. بازوند سود واقعی اخذ شده از سوی بانک‌ها را به‌ جای 18درصد نرخ مصوب 23درصد اعلام کرد و افزود: با وجود همکاری بانک‌ها در توسعه تولید در صنایع استان اما دریافت سود بالای تسهیلات سبب ایجاد مشکلات بسیاری برای صنایع استان شده است. استاندار لرستان با اشاره به نرخ بالای بیکاری در شهرستان الیگودرز خواستار توجه ویژه نسبت به سرمایه‌گذاری در این شهرستان شد و عنوان کرد: درحال حاضر فولاد ازنا نیاز به ترخیص هزار تن کالای این شرکت در گمرک بندرعباس دارد و این امر نیازمند هماهنگی با رییس‌کل گمرک کشور است.

بازدید افخمی از «بایرافلاک» ازنا

 علی اشرف افخمی مدیرعامل بانک صنعت و معدن به همراه هوشنگ بازوند استاندار لرستان از طرح بایرافلاک ازنا بازدید کردند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بانک صنعت و معدن، شرکت بایرافلاک ازنا در زمینه تهیه، تولید و بسته‌بندی انواع داروهای انسانی فعالیت می‌کند. بر اساس این گزارش، میزان تسهیلات ارزی اعطایی بانک صنعت و معدن به این طرح 32میلیون یورو، تسهیلات ریالی 22میلیارد تومان و تسهیلات تکمیلی 10میلیارد تومان است. با راه‌اندازی این طرح در سال اول بهره‌برداری بیش از یک‌میلیون و 500 تن انواع دارو تولید خواهد کرد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران