شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مدیرعامل فرابورس ایران با اشاره به تکلیف قانون بودجه 98 مبنی بر واگذاری دو باشگاه فوتبالی از طریق فرابورس گفت: هنوز زمینه این واگذاری در فرابورس فراهم نشده است.

مدیرعامل فرابورس ایران با اشاره به تکلیف قانون بودجه 98 مبنی بر واگذاری دو باشگاه فوتبالی از طریق فرابورس گفت: هنوز زمینه این واگذاری در فرابورس فراهم نشده است.

امیر هامونی در مورد موضوع واگذاری دو باشگاه فوتبالی استقلال و پرسپولیس یا همان سرخابی‌ها از طریق فرابورس گفت: واگذاری این دو باشگاه در بودجه 98 آمده و به وزارت ورزش و جوانان تکلیف شده با همکاری بورس و سازمان خصوصی‌سازی، سرخابی‌ها در فرابورس در بازار پایه عرضه شوند.

 به گزارش فارس، وی گفت: تاکنون حدود 8 جلسه با آقای فولادگر رییس کمیسیون اصل 44 و دستگاه‌های مرتبط برگزار شده است که ما هم در جلسه این کمیسیون دعوت شدیم و پیشنهادهایی برای وگذاری سرخابی‌ها ارایه شده و باید آماده‌سازی‌هایی انجام شود که البته هنوز زمینه واگذاری فراهم نشده است.

     سرخابی‌ها باید صورت‌های مالی حسابرسی شده و مدارک واگذاری را ارایه دهند

مدیرعامل فرابورس ایران در پاسخ به این پرسش که برای واگذاری سرخابی‌ها باید چه کارهایی انجام شود، گفت: مهم‌ترین این زمینه‌ها صورت‌های مالی حسابرسی شده و اساسنامه این شرکت‌ها است که باید ارایه کنند و باید مدارک واگذاری را به فرابورس بدهند که تاکنون هیچ مدرکی نداده‌اند و آخرین مدارک سرخابی‌ها مربوط به حدود ده سال قبل است که آن زمان هم قرار بود این دو باشگاه واگذار شوند و هنوز مدارک جدید به فرابورس نرسیده است.

هامونی یکی از زمینه‌های واگذاری سرخابی‌ها را افزایش سرمایه و برای ثبت سهام نزد بورس دانست که پیشنهادها این بود که سرخابی‌ها برای ورود به بازار باید از طریق بازار پایه فرابورس عرضه شوند.

    با وجود بدهی سرخابی‌ها امکان واگذاری آنها بر اساس قانون وجود دارد

هامونی در پاسخ به این پرسش که آیا با وجود بدهی سرخابی‌ها امکان واگذاری آنها وجود دارد، گفت: امکان عرضه سهام در بازار سوم فرابورس به صورت بلوکی هم‌اکنون نیز وجود دارد و این براساس قانون سیاست‌های اجرایی اصل 44 قانون

اساسی است.

وی افزود: باید صورت‌های مالی به صورت حسابرسی شده ارایه شوند و اگر این شرکت‌ها بدهی دارند، باید در صورت‌های مالی منعکس شود که فلان مقدار بدهی دارند و اگر سود نداشته باشند، حسابرس مالی‌بندی در گزارش خود می‌آورد که منجر به مردودی گزارش حسابرسی

خواهد شد.

مدیرعامل فرابورس در پاسخ به این پرسش که آیا تکلیفی که نمایندگان گفته‌اند که تا شهریورماه سرخابی‌ها از طریق فرابورس عرضه شوند، عملی خواهد شد، گفت: این بستگی به مدارک و مستندات دارد، ولی تاکنون مدارکی به ما نداده‌اند و اگر هر موقع مدارک لازم در مورد دو باشگاه را ارایه کنند، ما ظرف یکی دو روز آن را اعلام می‌کنیم.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران