پرداخت حقوق در سال ۱۴۰۲ چقدر خرج روی دست دولت می‌گذارد؟

دولت در لایحه بودجه سال آینده، ۱۴۵۴ هزار میلیارد تومان هزینه در بخش‌های مختلف برآورد کرده که حدود ۴۰۵ هزار میلیارد تومان آن برای پرداخت حقوق کارکنان در نظر گرفته شده است.

پرداخت حقوق در سال ۱۴۰۲ چقدر خرج روی دست دولت می‌گذارد؟
۱۴۰۱/۱۰/۲۳ ۱۸:۳۰:۰۰
| | |

سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور، روز چهارشنبه (۲۱ دی‌ماه) لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ را به مجلس تقدیم کرد. مهم‌ترین بخش بودجه کشور بودجه عمومی است که در واقع حساب و کتاب و دخل و خرج دولت را در سال آینده مشخص می‌کند.

به گزارش ایسنا، یکی از مهم‌ترین و بیشترین هزینه‌های دولت و دستگاه‌های دولتی در هر سال مربوط به حقوق و دستمزد است که شامل هزینه‌های جاری می‌شود و معمولا بیش از ۷۰ درصد بودجه پیش‌‌بینی شده در حوزه اعتبارات هزینه‌ای را شامل می‌شود.

دولت در لایحه بودجه سال آینده بالغ بر ۱۴۵۴ هزار میلیارد تومان برآورد کرده است که مربوط به فصل‌های مختلف هزینه‌ای از جمله جبران خدمت به کارکنان، استفاده از کالاها و خدمات، هزینه‌های اموال و دارایی، یارانه، کمک‌های بلاعوض، رفاه اجتماعی و سایر هزینه‌ها می‌شود.

دولت در این لایحه ۴۰۵ هزار و ۶۳ میلیارد و ۱۴۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان هزینه برای جبران خدمت به کارکنان در نظر گرفته است که البته این تنها ردیف اعتباری برای پرداخت حقوق‌ها نیست و معمولا دولت‌ها از دیگر ردیف‌های اعتباری برای پرداخت حقوق کارکنان و بازنشستگان استفاده می‌کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران