خطیب نماز جمعه تهران:

شهید سلیمانی یک شخص نیست، یک جریان فکری است

امام جمعه موقت تهران با اشاره به ایام سالگرد شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی گفت: او یک شخص نیست، یک جریان، تفکر، مکتب و ابری پرباران و الگوست؛ از این رو اکسیر غیرت و معنویت و شهامت و دینداری است.

۱۴۰۱/۱۰/۱۰ ۰۶:۱۰:۰۰
| | |

امام جمعه موقت تهران گفت: اگر از رهبری در همه موارد اطاعت می‌کردیم و دولت‌های قبلی ما خوب عمل می‌کردند، امروز مشکلات اقتصادی به این کیفیت نداشتیم.

کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به حماسه ۹ دی گفت: این روز، روز احیای دین، پیروزی آرمان‌های شهیدان و روزی است که به برکت حضور مردم، دشمن ناکام ماند و همه نقشه‌هایش بهم ریخت و آرامش از دست رفته به ملت بازگردانده شد و انسجام بین امام و امت بار دیگر استحکام خود را نشان داد.

وی ادامه داد: اسلام در میان مومنین تا امروز وجود داشته و هیچ کسی نتوانسته مومن را از امام خود جدا کند. می‌خواستند امت و امامت را با جریان کور فتنه - که همه قدرت‌های استکباری بدون پرده در صحنه خود را حاضر کردند و از بانیان فتنه و فتنه‌گران اعلام حمایت رسمی کردند - از یکدیگر جدا کنند و بوق‌های تبلیغاتی خود را در مسیر به هم ریختن و دور کردن نظام و امت از ولی فقیه شان به کار بردند.

وی بیان کرد: در فتنه ۸۸ بهانه، تقلب در انتخابات بود، مثل دروغی که در انقلاب رنگی اوکراین گفتند و مسیر مردم را تغییر دادند؛ در این اینجا هم انقلاب سبز را مطرح کرده بودند و هدفشان نابودی انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی بود. آنها می‌خواستند پیوند سیاست و دیانت و مدیریت دین و حاکمیت خدا با خواست مردم و مردم سالاری دینی را از بین ببرند.

وی ادامه داد: بعد از هشت ماه آشوب و ناامنی سال ۸۸ در تهران و در برخی شهرستان‌ها مردم در روز ۹ دی، یک خیزش و جوشش الهی و عمومی و همه‌جانبه را به صورت خودجوش، علیه استکبار و نقشه‌های بیرونی به راه انداختند. مردم در آن روز اعلان کردند که با یک دروغ نمی‌‌توانید مردم را به مرز ناامیدی بکشانید، دروغ شما را فهمیدیم. در آن روز یک عکس از رییس‌جمهور و شخصیت دیگری نبود، امت بود و امامشان، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و این بصیرت مردم بود که در موقع مناسب در وقتی که باید به میدان بیایند، آمدند. مردم نشان دادند که دوست و دشمن را شناخته و اصالت ولایت را بازشناسی کردند و کشور و انقلاب و نظام را بیمه کردند.

صدیقی با اشاره به ایام سالگرد شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی، گفت: او یک شخص نیست، یک جریان، تفکر، مکتب و ابری پرباران و الگوست؛ از این رو اکسیر غیرت و معنویت و شهامت و دینداری است. خدای متعال این مرد را با این خصوصیات در دوره مجاهدت خود که جهادش عظیم بود، نشان داد. یکی از ویژگی‌های شهید سلیمانی اخلاص بود که بسیار در وی برجسته است و نمود این جمله است که «تو برای خدا کار کن، خدا برا تو کار می‌کند»؛ این شعار و سیره شهید سلیمانی بود.

وی اضافه کرد: ویژگی دیگر او تعبدش در همه جا بود که دیده می‌شد. یک بار او از دستگیری یک شرور مهم در سیستان و بلوچستان به رهبری گزارش می‌دهند که با چنان ترفندی و دعوت از وی بالاخره او را دستگیر کردیم، وقتی این مطلب را رهبری می‌شنوند دستور می‌دهند که فورا او را آزاد کنید چرا که در دینداری و مکتب ما کسی را که دعوت کردیم به عنوان مهمان دستگیر نمی‌کنیم، شما از او دعوت کردید و مهمان شما بوده است. شهید سلیمانی می‌گوید، دیدم عجب رهبری داریم و آن فرد را آزادش کردند. از این رو معتقدم اگر پیشرفت می‌کنیم این کار در اثر عبودیت است و آن هم در ولایت معنا پیدا می‌کند و این را شهید سلیمانی با تمام وجودش احساس و اجرا کرده بود. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران