سیاست

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: باید از نعش ما رد شوند تا جزایر ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک را از ما بگیرند.

۱۴۰۱/۰۹/۲۳ ۰۰:۵۴:۵۰
| | |

باید از نعش ما رد شوند تا جزایرمان در خلیج فارس را بگیرند

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: باید از نعش ما رد شوند تا جزایر ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک را از ما بگیرند. دریادار علیرضا تنگسیری در جشنواره شهید وزوایی در دانشگاه امام حسین(ع) اظهار کرد: دشمن فرامنطقه‌ای در منطقه خلیج فارس، دریای عمان و اقیانوس هند باید از جسد من و همرزمانم بگذرد تا دستش به کشورمان برسد البته دشمن این را می‌داند که در شکست دادن ما ناتوان است. وی با اشاره به اهمیت خلیج فارس ادامه داد: در نقشه‌های قدیمی به زبان‌های قدیمی همواره خلیج فارس به همین نام نامیده شده است البته اعرابی که با ما عداوت ندارند این منطقه را خلیج می‌نامند اما آنهایی که با ما عداوت دارند، آن را خلیج عربی می‌نامند در حالی که در همه نقشه‌ها اینجا خلیج فارس نامیده شده است. تا غیرت ایرانیان وجود دارد، پرچم، کشور دین ما باید در این منطقه بماند. پرتغالی‌ها در سال۱۵۰۵ میلادی به این منطقه آمده و ۱۱۷ سال مانده و چند قلعه ساخته زیرا خلیج فارس منطقه بااهمیتی است‌. در آن زمان نفت و گاز در خلیج فارس کشف نشده بود. پس از پرتغال، انگلیس به منطقه آمد و مستقر شد. با شروع قرن بیستم تا امروز امریکا در خلیج فارس حضور دارد. یک ناوشکن امریکایی در هفته۲ میلیون دلار و ناو هواپیمابر در هفته۵ میلیون دلار هزینه دارد و آنها این هزینه را می‌کنند تا در منطقه بمانند. وی با اشاره به اهمیت جزایر ایرانی در تنگه هرمز گفت: اگر ابوموسی را از دست بدهیم، جزیره سیری که محل استخراج نفت و گاز ایران است را از دست می‌دهیم و سپس تنب بزرگ و تنب کوچک یعنی بهترین محل صید ماهی را از دست می‌دهیم. عمیق‌ترین نقطه خلیج فارس در همین منطقه است و مکان بسیار مهمی برای کشور است و اگر این منطقه از دست برود، دیگر تسلطی بر خلیج فارس نداریم پس باید از نعش ما رد شوند تا این جزایر را از ما بگیرند. ما اجازه نمی‌دهیم دشمن سرزمین ما که نیاکان ما آن را حفظ کرده‌اند از ما بگیرد. فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره تحولات دفاع مقدس در خلیج فارس، خاطرنشان کرد: سکوهایی نفتی ما که صدام قادر نبود به آنها آسیب بزند، امریکایی‌ها زدند. در این زمان، پرچم امریکا را بر نفتکش بریجتون نصب کردند و با اسکورت ناوهای امریکایی وارد منطقه شدند و دنبال تبلیغات علیه کشورمان بودند اما امام(ره) فرمود این کشتی باید زده شود. چند نیروی ما چند مین را در مسیر این نفتکش قرار داد. بریجتون به مین برخورد کرد و پنج ساعت در آتش سوخت و غرق شد و هیمنه امریکا از بین رفت. عراق کشتی‌ها و اسکله‌های ما را می‌زد ولی ما ابتدا چنین اقدامی نمی‌کردیم. امریکا هم می‌گفت نفت ایران نباید صادر شود ولی نفت عراق باید صادر شود. ما دنبال بستن تنگه هرمز نبوده و نیستیم اما اگر زمانی تنگه هرمز را به روی کشتی‌های ما ببندد، اجازه نمی‌دهیم هیچ کشتی از خلیج فارس خارج شود. در جنگ تحمیلی ۵۳۰ کشتی ما زده شد و ما هم برای مقابله ۱۳۰ کشتی را زدیم. پس از اینکه امریکا به‌طور مستقیم وارد جنگ شد، ما دو بالگرد و یک ناو امریکایی را هم زدیم.

محکومیت ۴۰۰ نفر به حبس در ناآرامی‌های اخیر

رییس کل دادگستری استان تهران گفت: در جریان رسیدگی‌ها به پرونده‌های اغتشاشگران در استان تهران، ۱۶۰ نفر به مجازات‌های حبس بین ۵ تا ۱۰ سال، ۸۰ نفر به مجازات‌های حبس بین ۲ تا ۵ سال، ۱۶۰ نفر به مجازات‌های حبس تا ۲ سال و ۷۰ نفر به مجازات‌های جریمه نقدی محکوم شدند. علی القاصی مهر در بازدید حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رییس قوه قضاییه از مراجع و مراکز قضایی، دادسرا و دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ارایه گزارشی از روند رسیدگی به پرونده‌های اغتشاشات اخیر در استان تهران پرداخت و گفت: از ابتدای شروع آشوب‌ها و اغتشاشات اخیر، شعب ویژه‌ای در دادگاه‌های انقلاب اسلامی تهران و شهرستان‌های استان تهران، برای رسیدگی به پرونده‌های این حوزه اختصاص یافته است. رییس کل دادگستری استان تهران تصریح کرد: درجریان رسیدگی‌ها به پرونده‌های عناصر اغتشاشگران در استان تهران، ۱۶۰ نفر به مجازات‌های حبس بین ۵ تا ۱۰ سال، ۸۰ نفر به مجازات‌های حبس بین ۲ تا ۵ سال، ۱۶۰ نفر به مجازات‌های حبس تا ۲ سال و ۷۰ نفر به مجازات‌های جریمه نقدی محکوم شدند.

۳ نفر از عوامل اصلی ترور مولوی عبدالواحد ریگی دستگیر شدند

سه نفر از عوامل اصلی ترور شهید مولوی عبدالواحد ریگی توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) در استان سیستان و بلوچستان، شناسایی و دستگیر شدند. در اطلاعیه وزارت اطلاعات که در این خصوص صادر شده، آمده است:  به استحضار ملّت شریف ایران می‌رساند، به‌دنبال تلاش‌های شبانه‌روزی و سلسله اقدامات و رصدهای اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان سیستان و بلوچستان، سه نفر از عوامل اصلی ترور شهید مولوی عبدالواحد ریگی شناسایی و با همکاری عملیاتی فرماندهی انتظامی آن استان، دستگیر شدند. این عناصر تروریست قصد داشتند پس از ترور آن شهید، از کشور متواری شوند که در تور اطلاعاتی جان برکفان گمنام قرار گرفتند. اطلاعات تکمیلی متعاقباً اعلام خواهد شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران