شماره امروز: ۵۴۷

| | |

چند سناتور امریکایی در نامه‌ای به مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواستار تداوم فعالیت‌های پادمانی این آژانس در ایران شدند.

نامه چند سناتور درباره موضوع هسته‌ای ایران

چند سناتور امریکایی در نامه‌ای به مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواستار تداوم فعالیت‌های پادمانی این آژانس در ایران شدند. این سناتورهای امریکایی در نامه خود به رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی آورده‌اند: ما این نامه را برای ابراز نگرانی خود در رابطه با درخواست ایران مبنی بر پایان یافتن تحقیقات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در زمینه فعالیت‌های هسته‌ای حل نشده می‌نویسیم و شما را قویا ترغیب ‌می‌کنیم تا این پرونده را تا زمان دریافت پاسخ‌هایی روشن از سوی ایران در رابطه با سایت‌ها، مواد و فعالیت‌های تحت سوال باز نگه دارید. در ادامه نامه با بیان اینکه کشورهای ۱ + ۵ (امریکا، چین، روسیه، انگلیس، فرانسه و آلمان) در شرف تکرار اشتباهات گذشته با امضای توافق هسته‌ای دیگر با ایران هستند، ادعا شده که تاریخچه عدم همکاری ایران با آژانس اتمی، ناتوانی این کشور در پایبندی به برنامه جامع اقدام مشترک و رفتار پرخاشگرانه ایران طی مذاکرات بر سر توافق اخیر، ایالات متحده و متحدان اروپایی را از حصول امتیازهای مهم در طی مذاکرات بازداشته است.  سناتورهای امریکایی در ادامه نامه با اشاره به اینکه ایران درخواست‌هایی برای پایان یافتن تحقیقات آژانس در ایران مطرح کرده است، عنوان کردند: این نگرانی‌ها برجسته هستند. پیشنهاد پایان یافتن تحقیقات بدون یافتن ماهیت و میزان فعالیت‌های هسته‌ای ایران باعث تضعیف حقانیت آژانس اتمی و جسورتر کردن ایران برای توسعه برنامه هسته‌ای‌اش می‌شود. در انتهای نامه آمده است: ما از شما می‌خواهیم که در تعهدات‌تان راسخ باشید، از ایران پاسخ‌های صادقانه در رابطه با برنامه هسته‌ای‌اش دریافت کنید و این کشور را برای اقداماتش ذیل تعهدات هسته‌ای بین‌المللی پاسخگو کنید. به گزارش ایسنا این درخواست در حالی مطرح شده که حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه کشورمان که در نیویورک به سر می‌برد در دیدار با وزیر خارجه ایرلند در خصوص مذاکره لغو تحریم‌ها تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران برای رسیدن به توافق خوب و پایدار آمادگی دارد، ولی این امر مستلزم حسن نیت، واقع‌بینی و اراده لازم از طرف امریکا و سه دولت اروپایی است. وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: در پرتو توافق هسته‌ای باید تحریم‌های یکجانبه علیه ایران برطرف شده و پرونده اتهامی هسته‌ای ایران در آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای بسته شود.

تاکید ارتش بر هوشیاری مردم در شناخت دشمنان

ارتش جمهوری اسلامی ایران طی بیانیه‌ای، هرگونه تخریب اموال عمومی و اختلال در امنیت مردم و کشور و هجمه به حافظان امنیت را به‌شدت محکوم کرد. در این بیانیه ضمن محکوم کردن حرکت اغتشاش گران و دفاع از همرزمان ارتش در فرماندهی انتظامی تاکید شده است:  امروز دشمنان نظام اسلامی که در عرصه‌های مختلف دشمنی با نظام اسلامی، ناکام مانده‌اند، به هر بهانه‌ای و با هر حربه‌ای برای سلب آسایش و آرامش مردم و ایجاد ناامنی و آشوب بهره می‌گیرند. ارتش در بیانیه خود، هجمه به خادمان مردم در فرماندهی انتظامی که همواره مجاهدانه و مخلصانه در جهت امنیت و آسایش مردم تلاش می‌کنند و مظلومانه مورد هجمه واقع می‌شوند و همچنین توهین به ساحت مقدس قرآن، پرچم و مقدسات را قویا محکوم کرده و این اقدامات مذبوحانه را راهبرد شیطانی دشمن برای تضعیف موقعیت نظام اسلامی و عزت و انسجام ملت ایران و حافظان جان برکف امنیت کشور و مردم در فرماندهی انتظامی اعلام نموده است. ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن محکومیت شدید اقدامات اغتشاش گران یادآور شده، استقلال، اقتدار و امنیت ایران اسلامی به برکت خون ده‌ها هزار شهید گرانقدر و در پرتو مجاهدت فرزندان غیور ملت ایران در نیروهای مسلح به دست آمده و ملت بزرگ ایران و جان برکفان نیروهای مسلح هرگز به دشمنان اجازه نخواهند داد تا از موقعیت به وجود آمده سوءاستفاده نمایند و خدشه‌ای به آرمان‌های حضرت امام (ره) و شهدای گلگون کفن و ملت آگاه و بصیر ایران اسلامی وارد سازند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران