شماره امروز: ۵۴۷

سیاست

| | |

نایب‌رییس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها گفت: باید در یک بازه زمانی مشخص تکلیف مذاکرات روشن شود تا تولید‌کنندگان و سرمایه‌گذاران از این بلاتکلیفی در بیایند. محمدحسن آصفری با اشاره به روند مذاکرات هسته‌ای، بیان کرد

نایب‌رییس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها گفت: باید در یک بازه زمانی مشخص تکلیف مذاکرات روشن شود تا تولید‌کنندگان و سرمایه‌گذاران از این بلاتکلیفی در بیایند. محمدحسن آصفری با اشاره به روند مذاکرات هسته‌ای، بیان کرد: از نظر بنده در روند مذاکرات خیلی فرصت سوزی در حال رخ دادن است، بایستی یک بار برای همیشه تکلیف این مذاکرات روشن شود. این روند که هر دفعه شاهد برهم خوردن مذاکرات هستیم مقداری مردم را نسبت به روند مذاکرات خسته کرده است و تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران چه از طرف داخل و چه از طرف خارج در عالم برزخی به سرمی برند و سردرگم هستند. وی در ادامه اظهار کرد: سرمایه‌گذاری در زمان تحریم‌ها یا در زمان توافق هر کدام یک سری شرایطی دارد و مردم منتظر هستند تا تکلیف روشن شود. اشتباهی که دولت گذشته انجام داد این بود که مذاکرات را فرسایشی کرد و این امر باعث شد تا افرادی که بنا بود در حوزه اقتصادی برای زندگی خود برنامه‌ریزی کنند در ابهام قرار گیرند. نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: نظر بنده این است که باید یک زمان معینی تعیین شود و در این بازه زمانی تکلیف توافق روشن گردد. هم دولت و هم مجلس برنامه‌های اقتصادی را برمبنای عدم انجام توافق پیش برده‌اند اما مردم نیز قصد دارند برای زندگی خود برنامه‌ریزی اقتصادی کنند. نایب‌رییس کمیسیون امور داخلی در ادامه با بیان اینکه مجلس نیز خیلی در جریان نیست که روند مذاکرات به کجا رسیده است، تاکید کرد: اگر قرار است توافقی انجام شود باید زودتر به نتیجه برسد و اگر هم قرار نیست توافقی صورت گیرد که باید تکلیف روشن گردد. ما کشوری نیستیم که اگر توافقی صورت نگرفت دچار مشکل شویم، طرف مقابل هیچگاه نگاه فنی به فعالیت هسته‌ای ما نداشته است و اساسا نگاه آنها سیاسی و امنیتی بوده در حالی که جمهوری اسلامی مواضع خود را در بعد هسته‌ای مشخص کرده است. آصفری افزود: طرف مقابل باید متوجه باشد که قرار نیست جمهوری اسلامی از صنعت هسته‌ای در ابعاد دفاعی استفاده کند چراکه ما بیشترین آسیب را در دوران دفاع مقدس به دلیل استفاده از بمب‌های شیمیایی از سوی طرف مقابل خوردیم.

آلبانی روابط خود با ایران را قطع کرد

شبکه العربیه اعلام کرد که آلبانی با تعیین مهلت برای خروج دیپلمات‌های ایرانی از این کشور، روابط 

دیپلماتیک با ایران را قطع کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه العربیه، ادی راما، نخست‌وزیر آلبانی امروز گفت، این کشور برای خروج دیپلمات‌ها و کارکنان سفارت ایران در این کشور مهلتی 24 ساعته تعیین کرده است. آلبانی که با اعلام این موضوع قصد دارد روابط دیپلماتیک با ایران را قطع کند، سال‌هاست به گروهک منافقین که از گروه‌های تروریستی شناسنامه‌دار محسوب می‌شود، پناه داده است. بنا بر این گزارش، بهانه آلبانی برای قطع روابط با ایران، «حملات سایبری» خوانده شده که مقامات آلبانی مدعی هستند از جانب ایران صورت گرفته است. آلبانی در سال ۱۳۹۷ غلامحسین محمدنیا، سفیر ایران در این کشور را با اتهام «به خطر انداختن امنیت کشور» اخراج کرده بود. سفارت ایران در آلبانی از آن زمان در سطح کاردار اداره می‌شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران