شماره امروز: ۵۴۷

| | |

عضو شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: با عنایت به رویکردها و برنامه‌های این شورای در عرصه‌های مختلف جهت پیگیری مطالبات مردم به ویژه در حوزه اقتصادی و نیز با توجه به مصوبه آخرین جلسه شورای مرکزی،

کارنامه اقتصادی دولت  ارایه می‌شود

عضو شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: با عنایت به رویکردها و برنامه‌های این شورای در عرصه‌های مختلف جهت پیگیری مطالبات مردم به ویژه در حوزه اقتصادی و نیز با توجه به مصوبه آخرین جلسه شورای مرکزی، به زودی گزارشی کامل از ارزیابی عملکرد یک ساله دولت سیزدهم در حوزه اقتصادی ارایه خواهد شد. دکتر محمدرضا پورابراهیمی در نشست کمیته اقتصادی شورای ائتلاف نیروی‌های انقلاب اظهار کرد: با توجه به اهمیت بررسی عملکرد اقتصادی دولت سیزدهم در یکسال گذشته، ارزیابی عملکرد یکساله اقتصادی دولت جهت تقویت نقاط قوت و نیز برطرف کردن نقاط ضعف در بخش‌های اقتصادی، یکی از ضرورت‌های مهم و اساسی می‌باشد. عضو شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب در ادامه افزود: با عنایت به رویکردها و برنامه‌های این شورای در عرصه‌های مختلف جهت پیگیری مطالبات مردم به ویژه در حوزه اقتصادی و نیز با توجه به مصوبه آخرین جلسه شورای مرکزی به زودی گزارشی کامل از ارزیابی عملکرد یکساله دولت سیزدهم در حوزه اقتصادی ارایه خواهد شد. پورابراهیمی در این خصوص افزود: این گزارش در سرفصل‌های مهم زیربنایی، تولید و سرمایه‌گذاری، بازار کار، بخش تراز تجاری، بخش عمومی و شامل شاخص‌هایی مانند نرخ تورم، ضریب جینی، نرخ رشد اقتصادی، نرخ بیکاری، نقدینگی، مطالبات جاری شبکه بانکی، حساب سرمایه‌های بانک‌ها، تامین مالی بازار سرمایه، صادرات نفتی و غیر نفتی، تراز عملیاتی بودجه و سایر شاخص‌ها تنظیم شده که پس از جمع‌بندی نهایی در کمیته اقتصادی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به دولت ارایه خواهد شد. رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: هدف از ارایه این گزارش بررسی نقاط قوت، ضعف، فرصت‌ها و تهدیدهای مرتبط با تصمیمات اقتصادی دولت می‌باشد. رییس کمیته اقتصادی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در ادامه افزود: اگرچه علایم مثبتی از بهبود اولیه شاخص‌های اقتصادی در یکسال اخیر در مجموعه شاخص‌های مورد بررسی ایجاد گردیده، اما استمرار بهبود شاخص‌های اقتصادی نیازمند برنامه‌ریزی و تلاش همه ارکان نظام به ویژه در بخش‌های اقتصادی دولت می‌باشد.  پورابراهیمی خاطرنشان کرد: اتخاذ تصمیمات تخصصی در حوزه اقتصادی مبتنی بر رویکرد اقتصاد مقاومتی جهت خنثی‌سازی تحریم‌ها و شرطی نشدن اقتصاد کشور به تحریم و جلوگیری از بروز تصمیمات غیر کارشناسی و اشتباهات گذشته، راهبرد اصلی بهبود شرایط اقتصادی کشور محسوب می‌شود.

کنترل تورم به نقطه انتظار نرسیده است

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: هنوز راهبردی یکپارچه و مقرون به نتیجه در رابطه با مدیریت و ابعاد مختلف مشکلات اقتصادی صورت نگرفته است که امیدواریم با بهبود وضعیت اقتصادی، فشارهای اقتصادی از دوش مردم برداشته شود. زهره سادات لاجوردی در نطق میان دستور مجلس شورای اسلامی گفت: شهریورماه یادآور سالروز شهادت، شهیدان لاجوردی، اندرزگو، مدنی، قدوسی، عراقی و دیگر شهدای انقلاب اسلامی است. هشتم شهریور ماه سالروز انفجار دفتر نخست وزیری در سال۱۳۶۰ است که به همین مناسبت روز مبارزه با تروریسم نام‌گذاری شده است؛ یاد و خاطره شهدای ترور به ویژه دو بزرگمرد انقلاب اسلامی شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت را گرامی می‌داریم. وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران یکی از بزرگ‌ترین قربانیان تروریسم در جهان است، یادآور شد: بیش از ۱۷ هزار شهید ترور توسط گروهک تروریستی منافقان که بی‌رحمانه در آماج حملات وحشیانه آنها قرار گرفته‌اند نشان‌دهنده عمق کینه و نفاق این بدسیرتان می‌باشد. عضو هیات رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: امروز پس از گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامی، ملت غیور و مسلمان ایران با مقاومت در برابر براندازی‌های سخت و نرم به دستاوردهای مهمی دست یافته است. جبهه استکبار طی سال‌های گذشته با حمایت گسترده از سازمان‌های تروریستی سعی کرد امنیت و انقلاب ما را نشانه بگیرد، اما به لطف خداوند امروز جمهوری اسلامی امن‌ترین کشور در ناامن‌ترین منطقه جهان است و در حوزه‌های مختلفی همچون سلامت، انرژی، تولید نفت و برق در عرصه هسته‌ای، در فناوری تولید سلول‌‌های بنیادی و حوزه‌های دیگر بسیار موفق عمل کرده است. لاجوردی با بیان اینکه یکی از دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران توان بازدارندگی دفاعی بالا است، یادآور شد: به گفته و اعتراف جهانیان، ایران یکی از بزرگ‌ترین قدرت‌های موشکی خاورمیانه را دارد که همه این دستاوردها در شرایطی به دست آمده که دشمن با دو ابزار تحریم و تهدید همواره به مقابله با ما برخاسته است. لذا یکی از حربه‌های دشمن سیاه نمایی و انکار دستاوردهای انقلاب است. دشمنی که امروز جنگ ترکیبی را طراحی کرده و با ابزار رسانه و فضای مجازی از طریق عملیات روانی سیاه نمایی می‌کند و بر طبل یاس و ناامیدی می‌کوبد. به همین دلیل است که رهبر انقلاب سیاه نمایی را سم مهلک می‌دانند و می‌فرمایند هر کسی که ملت را به سمت ناامیدی بکشاند به دشمن کمک کرده است. وی افزود: در این جنگ بی‌امان برای مقابله با سیاه نمایی‌‌هایی که صورت می‌گیرد وظیفه همه ما است که به فریضه جهاد تبیین اهمیت دو چندان بدهیم. عضو هیات رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه با مروری بر کارنامه یکساله دولت سیزدهم یادآور شد: با گذشت حدود یک سال از شروع به کار دولت سیزدهم و مواجهه با حجم سنگین مشکلات بازمانده از دولت قبل در عرصه داخلی و خارجی، بحمدالله دولت به جای دست روی دست گذاشتن و بهانه تراشی به امید برجام و FATF، با اراده وارد میدان عمل شده و توانسته در چندین عرصه مهم کارنامه موفقی را به ثبت برساند که از جمله برجسته‌ترین آنها در عرصه خارجی می‌توان به تنش زدایی در رابطه با همسایگان و بهبود و توسعه دیپلماسی اقتصادی به ویژه عضویت دائم ایران در سازمان همکاری شانگهای، افزایش صادرات غیر نفتی اشاره کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران