شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس‌جمهور بر ضرورت مدیریت سفر از سوی زائران اربعین برای خدمات‌دهی بهتر تأکید کرد و گفت:

بهترین شرایط  برای زائران اربعین

رییس‌جمهور بر ضرورت مدیریت سفر از سوی زائران اربعین برای خدمات‌دهی بهتر تأکید کرد و گفت: قطعاً دولت و مسوولان وظیفه دارند شرایط را به بهترین وجه برای زائران حسینی فراهم آورند، اما مردمی نگه داشتن این مراسم و استفاده از ظرفیت مردم، هیئات و تشکل‌های مردمی در این زمینه بسیار مهم است. آیت‌الله سید ابراهیم رییسی در دیدار اعضای ستاد مرکزی اربعین حسینی ضمن قدردانی و تشکر از اقدامات همه دستگاه‌ها، سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر این مراسم، اربعین را ضامن بقای عاشورا و عاشورا را مظهر همه تحولات در عالم بشریت عنوان کرد و گفت: حرکت امام زین‌العابدین(ع) در بنیانگذاری حرکت اربعین باعث شد هدف قیام حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و شخصیت جامع ایشان برای بشریت تبیین و منشأ تحول برای همه انسان‌ها شود. رییس‌جمهور در ادامه راهپیمایی باشکوه اربعین را کانون جبهه مقاومت بین‌المللی در منطقه و جهان عنوان کرد و گفت: همه موظف به تلاش برای برگزاری منظم و به دور از هرگونه عیب و نقص این مراسم به عنوان حرکت عظیمی از سوی مسلمانان همه کشورها، هستیم. رییسی با بیان اینکه کسانی که تحمل برگزاری یک سرود در میان اقشار مختلف مردم یا برگزاری جشن غدیر را ندارند، تلاش خواهند کرد که مراسم اربعین شکل نگیرد، افزود: بی‌تردید با لطف خدا و عنایت حضرت ابا عبدالله (ع) و همچنین عزم و اراده دلدادگان خاندان اهل‌بیت(ع) و تسهیل‌گری همه دستگاه‌ها، این مراسم هر چه باشکوه‌تر برگزار خواهد شد. رییس‌جمهور در ادامه تأمین حمل و نقل، اسکان، تغذیه و سلامت زائران حسینی را مورد تأکید قرار داد و گفت: سفر ارزان و دسترسی آسان به وسایل نقلیه در مراسم اربعین بسیار مهم است و این توقع از ما وجود دارد که چه در زمینه حمل و نقل و چه اسکان تلاش کنیم این سفر برای زائران پرهزینه نباشد. رییسی بر ضرورت برنامه‌ریزی و مدیریت سفر از سوی زائران برای خدمات‌دهی بهتر تأکید کرد و گفت: قطعاً دولت و مسوولان وظیفه دارند شرایط را به بهترین وجه برای زائران حسینی فراهم آورند، اما مردمی نگه داشتن این مراسم و استفاده از ظرفیت مردم، هیئات و تشکل‌های مردمی در این زمینه بسیار مهم است. رییس‌جمهور استفاده از تجربیات سنوات گذشته در پیش‌بینی و پیشگیری از برخی مشکلات به وجود آمده در برگزاری مراسم اربعین را مورد تأکید قرار داد و گفت: کار خوب صدا و سیما در راه‌اندازی رادیو محرم و رادیو اربعین باید توسعه یابد، به نحوی که ارتباط با زائران از این طریق برای انتقال پیام‌ها و هشدارهای بهداشتی در طول مراسم اربعین قطع نشود. رییسی افزود: قطعاً برگزاری هر چه باشکوه‌تر این مراسم هم آثار بسیار مثبتی برای کشور اسلامی خواهد داشت و هم دوستان انقلاب اسلامی را امیدوارتر و دشمنان را مأیوس خواهد کرد. پیش از سخنان رییس‌جمهور وزیر راه و شهرسازی، استانداران ایلام، خوزستان و کرمانشاه، نماینده نیروهای مسلح، فرمانده فراجا و رییس هلال احمر گزارشی از اقدامات انجام شده برای تسهیل در سفر و رفاه حال زائران اربعین حسینی ارایه کردند.

پوتین به دنبال خرید پهپاد  از ایران است

یک مقام کاخ سفید مدعی شد که روسیه در تلاش است تا از ایران پهپاد نظامی برای استفاده در جنگ اوکراین خریداری کند. جان کربی، هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی در کاخ سفید در گفت‌وگو با شبکه MSNBC گفت: پوتین در تلاش است تا از ایران پهپاد دریافت کند که این نشانه‌ای برای این موضوع است که او نمی‌خواهد جنگ در اوکراین را پایان دهد. وی در عین حال گفت که کشورش به زودی بسته جدید کمک‌های نظامی خود را در اختیار دولت اوکراین قرار خواهد داد. ادعای چندین باره مقامات امریکایی درباره فروش پهپاد از سوی ایران به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین در حالی است که مقامات کشورمان تاکنون چندین بار این ادعا را تکذیب و تاکید کرده‌اند که تنها از راهکار گفت‌وگو برای حل بحران اوکراین حمایت می‌کنند. حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان چندی پیش در گفت‌وگوی تلفنی با دمیتری کولبا وزیر امور خارجه اوکراین، ضمن رد اتهامات بی‌پایه و اساس مشابه مشاور امنیت ملی امریکا علیه کشورمان، مبنی بر ارسال پهپاد ایرانی به روسیه برای برای به‌کارگیری در جنگ علیه اوکراین، طرح اینگونه ادعاها را در راستای اهداف و اغراض سیاسی خاص خواند. وزیر امور خارجه کشورمان اظهار داشت: موضع اصولی و صریح جمهوری اسلامی در مخالفت با جنگ و حمایت از توقف جنگ، همانند رویکرد دوگانه برخی کشورهای غربی مبتنی بر استاندارد دوگانه نیست.

بازداشت اعضای حزب جاسوس بهاییت

وزارت اطلاعات در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: سربازان گمنام امام زمان (عج)، اعضای هسته مرکزی حزب جاسوس بهاییت را بازداشت کردند. در اطلاعیه وزارت اطلاعات آمده است: سربازان گمنام امام زمان (عج) شماری از اعضای هسته مرکزی حزب جاسوس بهاییت را بازداشت کردند. متهمان بازداشت شده مستقیماً با کانون صهیونیستی موسوم به بیت‌العدل مستقر در فلسطین اشغالی در ارتباطِ تشکیلاتی بودند. یافته‌های مستند اطلاعاتی حکایت دارند که کانون پیش‌گفته، سال گذشته راهبرد احیای تشکیلات فرقه ضاله بهاییت در ایران را تحت عنوان «خط تبلیغ تهاجمی» و ماموریت ویژه جمع‌آوری هدفمند اطلاعاتی به شبکه بازداشت شده ابلاغ نموده بود. همچنین ماموریت‌های تبلیغ گسترده آموزه‌های استعمار ساخته بهاییت و نفوذ در محیط‌های آموزشی در سطوح مختلف و به‌طور خاص مهدکودک‌های سراسر کشور را محوّل کرده بودند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران