شماره امروز: ۵۴۷

| | |

پنجمین جلسه رسیدگی به پرونده جمشید شارمهد سرکرده گروهک تروریستی تندر صبح روز سه شنبه ۲۱ تیرماه در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

استماع اظهارات خانواده شهدا در دادگاه شارمهد

پنجمین جلسه رسیدگی به پرونده جمشید شارمهد سرکرده گروهک تروریستی تندر صبح روز سه شنبه ۲۱ تیرماه در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد. پس از رسمیت دادگاه، خانواده معظم شهدا و شاهدان عینی بمب‌گذاری در حسینیه سیدالشهدای شیراز به بیان مطالب خود پرداختند.در ابتدای جلسه مادر شهید راضیه کشاورز با حضور در جایگاه گفت: دخترم نوجوان ۱۵ ساله دانش‌آموز رتبه اول رشته تجربی در شهر شیراز و نخبه کلاس زبان انگلیسی بود و یکی از اهدافش این بود که با درس خواندن جراح قلب شود.وی ادامه داد: خدا را شاکرم که دختری مثل راضیه پاکدامن به من عطا کرد. دخترم به دست ملعونی مثل شارمهد و با حمایت امریکای خبیث به همراه تعداد زیادی از بهترین‌های کشور به شهادت رسید.وی با نشان دادن شار مهد گفت: این فرد انسان نیست و نمی‌شود نامش را انسان گذاشت. او ابلیس است و روح ابلیس در وجود این فرد که خائن است وجود دارد و کشورهای غربی که سردسته تروریست‌ها هستند به کشور خودشان هم خیانت نمی‌کنند.مادر شهید کشاورز افزود: چطور ادعا داری که انسان هستی؟ چرا باید در حسینیه سیدالشهدا این اتفاق بیفتد؟ ما از دادگاه می‌خواهیم صدای مظلومیت ما را به گوش مردم دنیا برسانید. امیدوارم مردم بیدار شوند. من می‌خواهم این خائن (شارمهد) به اشد مجازات برسد البته الان هم رسیده خار و ذلیل است. ۱۵ سال است که در خانه‌ام لبخند نیست. قطره قطره خون راضیه در ایران هزار راضیه شده است‌. ما از دولت‌های امریکا و انگلیس و آلمان که از این ملعون حمایت کردند شکایت داریم.در ادامه این جلسه، قاضی صلواتی از سه جانباز حادثه خواست در جایگاه قرار گیرند.یکی از جانبازان حادثه تروریستی حسینیه شیراز با حضور در جایگاه گفت: من در جریان این اقدام تروریستی از دست و پا مجروح شدم و پای چپم فلج شد. از دادگاه انتظار دارم بر اساس شرع مقدس و قانون درباره این فرد اقدام کند.وی افزود: ۸ صبح بود که به حسینیه شیراز وارد شدم و نزدیک محل بمب‌گذاری بودم. در ادامه مناجات و سینه زنی در حسینیه شروع شد و مشغول به عزاداری بودم که انفجار شدیدی رخ داد. همان روز به بیمارستان منتقل شدم البته شرایط به نحوی بود که ۱۴ اتاق عمل بیمارستان پر شده از مجروحان بود. سه روز در کما بودم و بعد از سپری کردن کما ۲۸ روز در بیمارستان بستری شدم. در ۴ ماه اخیر ۳ بار به اتاق عمل رفتم و سه بار در بیمارستان بستری شده‌ام. متاسفانه به دلیل این انفجار امثال من و بسیاری دیگر مجروح شدند و ۱۴نفر نیز شهید شدند.یکی دیگر از جانبازان با حضور در جایگاه گفت: سرم ترکش خورده و زانو هایم آسیب دیده است. از دادگاه اشد مجازات را برای این فرد خواستارم.جانباز دیگر این حادثه نیز گفت: پشت صحنه این جنایت قطعاً دولت امریکا قرار دارد و قطعا ایادی و دست‌نشانده‌های این دولت این اعمال را انجام می‌دهند. از دادگاه اشد مجازات را خواستاریم.در ادامه این جلسه به دستور قاضی صلواتی، کلیپ انفجار حسینیه شیراز پخش شد.پس از آن مادر شهید مهدوی با حضور در جایگاه گفت: پسرم بیست سالش بود؛ در سه رشته نفت و مدیریت بازرگانی و تفسیر قرآن درس می‌خواند. تدریس هم می‌کرد و دغدغه‌اش این بود که به بچه‌های یتیم برسد و با سن ۲۰سالش چندین بچه یتیم را تحت تکلف داشت، پسر من گناهش چه بود که به شهادت رسید. پسر من یک فرد عادی بود. در کنار درس خواندنش به اعتقاداتش هم اهمیت می‌داد. پسر من ۱۵ سال پیش در حسینیه شیراز در بغل پدرش جان داد.

ارتش آماده‌تر از هر زمان دیگری است

فرمانده کل ارتش در مراسم بازدید حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای از دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش (دافوس) گفت: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران در بهترین شرایط و آماده‌تر از هر زمان دیگر گوش به فرمان فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) است تا در هر جایی که اراده فرمایند وارد عمل شود.به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش صبح امروز و در مراسم بازدید رییس قوه قضاییه از دافوس ارتش با تبریک دهه ولایت و امامت و اعیاد سعید قربان و غدیر و عرض خیرمقدم به حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای گفت: بر خود لازم می‌دانم از حرکت‌های جدید قوه قضاییه در دوره اخیر با مدیریت جنابعالی که باعث افزایش امیدواری مردم عزیز کشورمان شده است ابراز تشکر و قدردانی کنم.سرلشکر موسوی افزود: همچنین خداوند بزرگ را شاکر و سپاسگزاریم که به برکت انقلاب شکوهمند اسلامی و رهبری امامین انقلاب، امروز ارتشی متدین، کارآمد، پادر رکاب و انقلابی داریم که مورد علاقه قلبی مردم، مسوولان و در راس همه، مقام معظم رهبری است.وی تصریح کرد: اینکه فرماندهی معظم کل قوا می‌فرمایند: «ارتش نمایشگاهی از ارزش‌های اسلامی است که می‌توان آن را سر دست گرفت و به همه نشان داد» حاصل تقدیم خون شهدا، ایثار جانبازان و فداکاری ده‌ها هزار ارتشی و خانواده‌های صبور و فهیم آنها است.سرلشکر موسوی ادامه داد: بحمد‌الله امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران با استقرار زمینی در مرزهای غرب، شمال شرق و بخشی از شمال غرب کشور حراست شبانه روزی از آسمان ایران سربلند اسلامی با نیروی پدافند و نیروی هوایی و پشتیبانی هوایی از همه ماموریت‌های مورد نیاز کشور و حضور مقتدرانه در آبهای آزاد و حراست از منافع ملی با اسکورت کشتی‌های تجاری و نفتکش، ماموریت خود را به بهترین نحو ممکن انجام می‌دهد.وی تصریح کرد: امروز ارتش در بهترین شرایط و آماده‌تر از هر زمان دیگر گوش به فرمان فرماندهی معظم کل قوا است تا در هر جایی که اراده فرمایند وارد عمل شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران