شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس‌جمهور با تاکید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی پیشگیری از کرونا با توجه به شرایط جدید این بیماری، گفت:

ورود مسافر به کشور  با رعایت پروتکل‌ها

رییس‌جمهور با تاکید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی پیشگیری از کرونا با توجه به شرایط جدید این بیماری، گفت: ورود مسافر از تمامی مرزهای زمینی، هوایی و دریایی باید همراه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و انجام تست تشخیص کرونا باشد. آیت‌الله سید ابراهیم رییسی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن گرامیداشت روز عرفه و تبریک به مناسبت فرا رسیدن عید سعید قربان، در مورد شرایط کرونا در کشور گفت: با وجود مشارکت مردم و زحمات کادر درمان باید دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت شود تا با سویه جدیدی از بیماری مواجه نشویم یا اگر سویه جدیدی نیز ایجاد شد، گسترش و فراگیری در کشورمان پیدا نکند.

رییس‌جمهور با اشاره به تاثیرگذار بودن رعایت اصول بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا، اظهار داشت: لازم است افرادی که دارای بیماری زمینه‌ای هستند نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و زدن دُز یادآور واکسن اهتمام بیشتری داشته باشند. رییسی نقش رسانه‌ها در ارتقا و استمرار رعایت دستورالعمل‌های پیشگیری از کرونا را مهم برشمرد و گفت: رسانه‌ها با کمک وزارت بهداشت موضوع آموزش مبارزه با کرونا را در جامعه ادامه داده و تقویت کنند. رییس‌جمهور همچنین با اشاره به ضرورت افزایش آزمایش تشخیص ویروس کرونا برای تقویت بیماریابی در سراسر کشور، بر ضرورت توسعه واکسیناسیون دُز یادآور برای پیشگیری از بیماری تأکید کرد. رییسی نظارت بر ورود مسافران از مرزهای کشور را ضروری خواند و گفت: ورود مسافر از تمامی مرزهای زمینی، هوایی و دریایی باید همراه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و انجام تست تشخیص کرونا باشد. رییس‌جمهور در مورد برگزاری مراسم اربعین حسینی و اهمیت برنامه‌ریزی برای هرچه بهتر برگزار شدن این مراسم، گفت: یقین داریم امسال در مراسم اربعین با حجم بسیار زیادی از علاقه‌مندان برای زیارت اباعبدالله‌الحسین(ع) مواجه خواهیم شد. در واقع این مراسم از اواخر ماه محرم آغاز و تا انتهای ماه صفر ادامه خواهد داشت؛ هر چند مردم خودشان زمان سفر به عتبات عالیات را مدیریت می‌کنند اما ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) نیز باید برنامه‌ریزی‌های لازم را تدوین و به صورت فعالانه اقدامات لازم را انجام دهد. رییسی با اشاره به اینکه در ماه‌های آینده شاهد بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها در کشور هستیم، تصریح کرد: از همین امروز باید نسبت به آنچه لازم است در مدارس و دانشگاه‌ها برای مقابله با کرونا، انجام شود برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گیرد. رییس‌جمهور با تقدیر از سازندگان واکسن کرونا در کشور، گفت: امیدوارم با این تعداد واکسن ساخته شده ایرانی و واکسن‌های تامین شده خارجی دیگر نیازمند واردات واکسن کرونا نباشیم و با همین شیب تولید واکسن در کشور نیازهای‌مان تأمین خواهد شد.

تلاش جدی ایران برای آزادی حمید نوری

فرزند «حمید نوری»، زندانی ایرانی در سوئد، با «کاظم غریب‌آبادی»، معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان دیدار کرد. به گزارش پایگاه مدیریت ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت امور بین‌الملل قوه قضاییه و ستاد حقوق بشر، «غریب آبادی» در این دیدار، اقداماتی که تاکنون در سطوح مختلف در کشور و به‌ویژه قوه قضاییه و ستاد حقوق بشر برای پیگیری پرونده «نوری» صورت گرفته را تشریح کرد. «غریب‌آبادی» با خودسرانه خواندن بازداشت آقای «نوری» و غیرقانونی بودن دادگاه و روند محاکمه صوری وی، نقض حقوق بشر وی توسط دولت سوئد در طول ۳۲ ماه گذشته که در سلول انفرادی نگهداری شده را لکه ننگی در سابقه حقوق بشری این کشور خواند و تاکید کرد «جمهوری اسلامی ایران نهایت تلاش خود را برای آزادی ایشان به کار خواهد بست.» دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان مواضع اصولی «نوری» در برابر تمامی فشارها و ظلم‌های وارده به وی را ستود و افزود: «ایشان زمان محدودی که این دادگاه غیرقانونی در اختیارش قرار داد را به فرصتی برای افشای ماهیت واقعی گروهک تروریستی منافقین تبدیل کرد.» «غریب‌آبادی» حمایت و دفاع از اتباع ایران در هر کجای دنیا که باشند را وظیفه ذاتی نظام دانست و گفت: در این مورد نیز حداکثر تلاش خود را به‌کار بسته و خواهیم بست. معاونت امور بین‌الملل قوه قضاییه از سازمان صدا و سیما و رسانه‌های مختلف و همچنین سازمان‌های مردم نهاد خواست تا به قضیه «نوری» توجه ویژه‌ای داشته باشند و از ظرفیت‌های مختلف خود برای روشنگری و همچنین پیگیری وضعیت ایشان استفاده کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران