شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: بر این باوریم که با نگاه خنثی‌سازی تحریم و رفع تحریم در حال انجام وظایفمان هستیم و اساس فعالیت‌هایمان، خنثی‌سازی تحریم‌ها است.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: بر این باوریم که با نگاه خنثی‌سازی تحریم و رفع تحریم در حال انجام وظایفمان هستیم و اساس فعالیت‌هایمان، خنثی‌سازی تحریم‌ها است. محمدباقر قالیباف در همایش سراسری قوه قضاییه که با حضور سران قوا و مسوولان قضایی برگزار شد، ضمن تبریک هفته قوه قضاییه به مسوولان قضایی کشور و گرامیداشت یاد شهید بهشتی (ره) و شهدای ۷ تیر، گفت: با تدبیر مقام معظم رهبری و دقت نظر ایشان در انتصابات اخیر قوه قضاییه که از درون قوه انجام شد، روند تحول در قوه قضاییه مشهود است و انسان هر روز نسبت به حرکت قوه قضاییه امیدوارتر می‌شود. وی ضمن تمجید از شخصیت حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، گفت: رییس قوه قضاییه از قضات برجسته و نمونه کشوری است و در سلسله مراتب قوه قضاییه تمام مسیرها را سپری و با تار و پود قوه قضاییه آشنایی دارد و با روحیه حق طلبانه فعالیت می‌کند. رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیانیه گام دوم نقشه و سند راه است، تصریح کرد: یکی از وِیژگی‌های شهید بهشتی این بود که به هر آنچه که معتقد بود، بیان می‌کرد و خود را نیز ملزم به عمل آن کار می‌کرد. وی با بیان اینکه شهید بهشتی در حوزه دانش گسترده بود و تجربیات انباشته‌ای داشت، گفت: وی در مسیر انقلابیگری مبتنی بر عقلانیت محور و عدالت محور حرکت می‌کرد.

قالیباف با بیان اینکه شهید بهشتی هم مشی مردمی و هم حداکثر جذب و حداقل دفع را داشت، اظهار کرد: زمانی که کلام شهید بهشتی را گوش می‌کنیم به استدلال آوری و قدرت اقناع‌سازی این مرد پی می‌بریم. وی با بیان اینکه باید نظام اسلامی را مقتدر و کارآمد کنیم، گفت: کشور نیازمند یک نظام حکمرانی محکم و متعالی و نیازمند یک مشروعیت استمراری است و آن منوط به کارنامه و عملمان در انجام کارهایمان است. رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، باید از برداشتمان از الگوی حکومت علوی به سمت زمینه‌سازی حکومت مهدوی حرکت کنیم. وی افزود: امروز هر سه قوه مصمم هستند تا با هماهنگی، همدلی و هم افزایی از فرصت به دست آمده اقدام به اجرای وظایف خود کنند؛ به ویژه انجام این اقدامات در حالی است که برای برنامه‌ریزی برنامه هفتم نیز در تلاش هستیم. قالیباف بیان کرد: بر این باوریم که با نگاه خنثی‌سازی تحریم و رفع تحریم در حال انجام وظایفمان هستیم و اساس فعالیت‌هایمان، خنثی‌سازی تحریم‌ها است. وی افزود: با رویکرد ظرفیت و امکان مادی که در کشور وجود دارد، مصمم هستیم تا بتوانیم کارها را پیش ببریم و مردم ثمره این اقدامات را در زندگی و سفره‌هایشان لمس کنند. امروز هر سه قوه مصمم هستیم با همدلی و هم‌افزایی از این فرصت در زمانی که در حال برنامه‌ریزی برای برنامه هفتم هستیم استفاده کنیم.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در بحث پایه بودجه قوه قضاییه باید تجدید نظری کنیم تا براساس رشد سالانه مسیر خود را طی کند، گفت: در حوزه اصلاح قوانین، بحث اطاله دادرسی از موضوعاتی است که باید به صورت لایحه به مجلس بیاید تا براساس آن کار را پیش ببریم. قالیباف افزود: شاید قوه قضاییه در حوزه تجهیزات، امکانات و … مشکلاتی داشته باشد اما سرمایه اصلی قوه قضاییه قضات هستند، آنها باید احساس منزلت، قدرت، آرامش، آسایش برای برقراری عدالت و قضاوت صحیح، حق مدارانه و با آزادگی، شجاعت و

 افتخار آفرینی آن هم براساس عدالت پیش ببرند.

رییس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: از نظر بنده مهم‌ترین شاخص برای قوه همان تاکید که امام خمینی (ره) 

فرمودند است؛ امام (ره) در این رابطه بیان کردند که قوه قضاییه باید پناهگاه و ملجاء مظلومان باشد، یعنی هر کسی در هر کجا احساس ناامنی و ظلمی به خود کرد باید بر این عقیده باشد که قوه قضاییه پشتیبان و پناهگاهش است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران