شماره امروز: ۵۴۷

| | |

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت که این رژیم شاهد تلاش ایران برای انجام اقدامات علیه اسراییل در خارج از سرزمین‌های اشغالی است. نفتالی بنت،

وحشت بنت از اقدامات احتمالی ایران

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت که این رژیم شاهد تلاش ایران برای انجام اقدامات علیه اسراییل در خارج از سرزمین‌های اشغالی است. نفتالی بنت، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در اظهاراتی مدعی شد: شاهد تلاش‌های ایران برای آسیب زدن به اسراییلی‌ها در مناطق مختلف در خارج از کشور (سرزمین‌های اشغالی) هستیم و ما تلاش می‌کنیم که این عملیات را قبل از وقوع خنثی کنیم. پیش از این نیز بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در اظهاراتی به برخی تهدیدات مبنی بر اقدام احتمالی ایران علیه شهروندان اسراییلی در ترکیه واکنش نشان داد. گانتس گفت که اسراییل به هر گونه حمله علیه شهروندان خود در ترکیه پاسخ قاطع خواهد داد. مقامات صهیونیستی طی هفته اخیر مدعی شده‌اند که شهروندان اسراییلی در ترکیه در معرض تهدید جدی از جانب جمهوری اسلامی ایران قرار دارند و از آنها خواسته‌اند این کشور را ترک کنند و اگر در استانبول و دیگر شهرهای ترکیه حضور دارند، توصیه‌های امنیتی را رعایت کنند. بنی گانتس در بیانیه‌ای که توسط دفتر وزیر جنگ صهیونیستی منتشر شده، آورده است: من از تمام اسراییلی‌های حاضر در ترکیه درخواست می‌کنم که دستورالعمل‌های نیروهای امنیتی را رعایت کنند. وی در ادامه ادعا کرده است: اسراییل در حال انجام اقداماتی برای خنثی کردن تلاش‌های ایران برای انجام یک حمله است و آماده می‌شود تا به هر حمله‌ای به شهروندان اسراییلی در هر جایی که باشند، پاسخی قاطعانه بدهد. بر اساس این گزارش، مقامات ارشد صهیونیستی روز جمعه نیز هشدار دادند که «تهدیدات ملموسی» از سوی ایران وجود دارد. این مقامات سیاسی و امنیتی که نخواستند نام‌شان فاش شود، مدعی شدند که ایران قصد دارد در انتهای هفته حملاتی در استانبول انجام دهد و از تمامی شهروندان‌شان خواستند تا هرچه فوری خاک ترکیه را ترک کنند و اگر توانایی خروج از ترکیه را ندارند، خود را درون اتاق‌های هتل محبوس کنند و هیچ نشانی از اینکه اسراییلی هستند بروز ندهند.تایمز آو اسراییل همچنین نوشت که هم‌اکنون برآورد می‌شود، دو هزار صهیونیستی ساکن ترکیه باشند.سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی نیز پیش از این در واکنش به هشدار اسراییل به شهروندانش برای سفر به ترکیه از بیم اقدامات تروریستی جمهوری اسلامی در این کشور، گفت مقام‌های اسراییلی «در رختخواب‌های خود نگران باشند و جای دیگر نگران نباشند.»

مسوولان در تلاشند مردم نگران نباشند

معاون اول قوه قضاییه گفت: مردم اگر بدانند که سران سه قوه چقدر برای حل مشکلات جامعه در تلاش‌اند، نگران نمی‌شوند. معاون اول قوه قضاییه با اشاره به بیانیه گام دوم که رهبری همواره تاکید کردند، گفت: همه همکاران ما در قوه قضاییه این بیانیه گام دوم را کرارا مطالعه کنند و یک سند عجیبی است. ما اگر بخواهیم در هر بخشی دنبال تحول باشیم حتما باید به بیانیه گام دوم مراجعه کنیم و تحول بدون بیانیه گام دوم میسر نیست. وی ادامه داد: ما در این دوره مسائل قوه قضاییه را با نخبگان در میان می‌گذاریم و ریاست قوه قضاییه جلسات متعددی در همه زمینه‌ها با نخبگان داشته‌اند. ما در قوه قضاییه چه کارهایی برای رفع مشکلات انها انجام دهیم؟ اساتید دانشگاه در این زمینه به ما کمک می‌کنند.مصدق ادامه داد: در دوره جدید تلاش می‌کنیم به یک قوه قضاییه اجتماعی که درد جامعه را بفهمد، برسیم. ارتباط قوای سه گانه در این دوره بی‌نظیر است. هفته‌ای یک جلسه سران سه قوه دور هم جمع می‌شوند و مشکلات جامعه را بررسی می‌کنند. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران