شماره امروز: ۵۴۷

| | |

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: تأیید و رضایت عملکرد از سوی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) برای دریادلان نیروی دریایی سپاه بهترین مدال افتخار است

امنیت مطلوب در منطقه خلیج فارس

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: تأیید و رضایت عملکرد از سوی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) برای دریادلان نیروی دریایی سپاه بهترین مدال افتخار است به گزارش سپاه‌نیوز؛ دریادار پاسدارعلیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه به منظور بررسی وضعیت استحکامات و سازه‌های مهندسی، پدافند غیر عامل و ارزیابی آمادگی‌های رزمی در جزیره تنب بزرگ، از یگان‌های مستقر در این جزیره بازدید کرد. دریادار تنگسیری پس از ورود به جزیره تنب بزرگ و حضور در گلزار شهدای گمنام و ادای احترام به آنها، از آخرین وضعیت استحکامات و سازه‌های جدید مهندسی و پدافند غیر عامل این جزیره، بازدید میدانی به عمل آورد . فرمانده نیروی دریایی سپاه با حضور در سنگرها و خطوط عملیاتی- دفاعی و دیدار با رزمندگان مستقر در جزیره تنب بزرگ، افزود: آنچه برای ما و رزمندگان دریادل اصل و حجت است و موجب عاقبت بخیری می‌شود، اطاعت و تبعیت محض از فرامین و اوامر حکیمانه ولی امر مسلمین امام خامنه ای (حفظه‌الله) است. سردار تنگسیری با اشاره به فرمایش أخیر مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و تقدیر و اظهار رضایت معظم له از عملکرد اقتدار آفرین دریادلان که موجب غرور ملی و اظهار غیرت ایرانی گردید، گفت: دلاوری‌ها و جان فشانی‌های شما رزمندگان نیروی دریایی سپاه در توقیف نفتکش‌های متخلف یونانی، موجب رضایتمندی نایب امام المهدی، حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه ای (حفظه‌الله) را فراهم نمود که برای ما بهترین مدال افتخار است . دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری خطاب به فرماندهان و رزمندگان مستقر در جزیره تنب بزرگ ابراز داشت: طبق فرمایش حضرت آقا مبنی بر لقب دادن «دلاوران از جان گذشته جمهوری اسلامی» به غیور مردان نیروی دریایی سپاه، وظیفه و مسوولیت ما سنگین‌تر شده و باید ضمن بجا آوردن سجده شکر به درگاه الهی، با استعانت از خداوند سبحان و توسل به إئمه معصومین (علیهم السلام) بدانیم تمام این پیروزی‌ها از لطف و محبت خدا است و بایستی به قدرت لا یزال الهی ایمان و باور قطعی داشته باشیم . 

وی در ادامه با بیان اینکه باید خداوند رحمان را بابت برخورداری از برکات نعمت بزرگ ولایت و اداره شایسته جامعه و هدایت امت‌های اسلامی با راهبری حکیمانه و اتخاذ تدابیر عالمانه مقام معظم رهبری شکرگزار باشیم، بیان داشت: چشم‌انداز و افق دید تحولی رهبر معظم انقلاب اسلامی در مدیریت و راهبری موضوعات نظامی و امنیتی بسیار جلو‌تر از همه می‌باشد و توفیقات به دست آمده به دلیل اطاعت و تبعیت محض نیروهای مسلح از ایشان است .  فرمانده نیروی دریایی سپاه در ادامه تصریح کرد: امروز امنیت مطلوبی با همکاری و هم افزایی کشورهای همسایه در حوزه جغرافیایی خلیج فارس وجود دارد که اگر کسی به هر دلیلی پای رژیم مفلوک، کودک کش و دشمن شماره یک صهیونیستی را به این منطقه باز نماید، هم خودش و هم این منطقه را دچار نا امنی، نابسامانی و بی‌ثباتی امنیتی دچار می‌کند. سردار تنگسیری تأکید کرد: ما به کشورهای دوست و برادر خود در منطقه خلیح فارس توصیه می‌کنیم با رژیم صهیونیستی ارتباطی برقرار نکنند، چراکه با این کار، امنیت منطقه را مخدوش می‌کنند. دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری در پایان با اشاره به برگزاری یادواره‌های شهدا و نشر آثار آنان گفت: همه باید تلاش کنند یاد و خاطره شهدای والامقام را در سطح سپاه و جامعه زنده نگه داشته شود، شهدا اهل محبت و غیرت هستند و همیشه برای موفقیت ما دعا می‌کنند و ما برای ترویج سبک زندگی شهدا، موظفیم با شناخت و مطالعه سیره شهدا و بازگو نمودن آن، به راه‌اندازی فراگیر نهضت خاطره گویی و تأثیر مثبت آموزه‌های معنوی زندگی شهدا بر مخاطبان و نسل جوان، کمک نماییم .

از تخلفات دولتی جلوگیری کنید

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دیوان محاسبات با نظارت کارآمد و اثرگذار بر شرکت‌های دولتی می‌تواند موجب کاهش تخلفات و استفاده بهینه از منابع کشور شود. آیت‌الله آملی لاریجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با مهرداد بذرپاش، رییس کل دیوان محاسبات کشور با تبریک بابت تمجید مقام معظم رهبری و قدردانی از تلاش‌های دیوان برای ارایه به موقع گزارش تفریغ بودجه، گفت: دیوان محاسبات با نظارت کارآمد و اثرگذار خود بر شرکت‌های دولتی، می‌تواند موجب کاهش تخلفات و استفاده بهینه از منابع کشور شود. رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام بر اهمیت نظارت کارآمد و موثر دیوان محاسبات کشور بر فعالیت شرکت‌های دولتی برای کاهش تخلفات و استفاده بهینه از منابع تاکید کرد. آیت‌الله با بیان اینکه سهم شرکت‌های دولتی در بودجه کل کشور نسبت به مصارف عمومی بودجه عدد قابل توجهی است، اظهار کرد: حسابرسی دقیق و موشکافانه عملکرد شرکت‌های دولتی در چهارچوب قوانین عامه و نیز قانون بودجه کل کشور از جمله وظایف مهمی است که دیوان محاسبات بر عهده دارد. مهرداد بذرپاش، رییس کل دیوان محاسبات نیز در این دیدار با ارایه گزارشی از روند فعالیت‌های دیوان محاسبات، شعار دیوان در دوره فعلی را «دیوان فناورانهِ مردم پایه» عنوان کرد و گفت: دیوان محاسبات در این دوره توفیقات بسیار خوبی برای ارایه به موقع گزارش تفریغ بودجه داشته است و با نظارت‌های برخط، باعث کاهش تخلفات و پرونده‌های دیوان محاسبات نسبت به گذشته شده است. وی همچنین با ارایه گزارشی از حسابرسی شرکت‌های دولتی، ابراز امیدواری کرد که دیوان محاسبات با تمهیدات قانونی مناسب، بتواند حسابرسی موثرتر و دقیق‌تری در خصوص شرکت‌های دولتی داشته باشد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران