شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس‌جمهور با اشاره به قطعنامه شورای حکام علیه ایران، گفت: با این اقدامات نمی‌توان جمهوری اسلامی را وادار به عقب‌نشینی کرد.

نمی‌توان ایران را وادار به عقب‌نشینی کرد

رییس‌جمهور با اشاره به قطعنامه شورای حکام علیه ایران، گفت: با این اقدامات نمی‌توان جمهوری اسلامی را وادار به عقب‌نشینی کرد. بر مواضع خود پافشاری خواهیم کرد تا حقوق ملت ایران به رسمیت شناخته شود. سیدابراهیم رییسی در نشست با اصحاب رسانه در چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: شرایط برای حضور در بین اجتماعات مردم در شهرهای مختلف این استان فراهم نبود ولی قطعا در آینده در جمع مردم شهرهای مختلف حضور پیدا خواهیم کرد. رییس‌جمهور افزود: قبل از سفر به چهارمحال و بختیاری ظرفیت‌ها و اولویت‌های استان توسط نخبگان احصا شد و برای حل مشکلات اعتبارات خوبی در نظر گرفته شده است. وی تاکید کرد: پروژه‌های نیمه‌تمام بسیاری در کشور وجود دارد که این پروژه‌ها بر اساس اولویت تکمیل خواهند شد. مصوبات سفر به چهارمحال و بختیاری در حوزه آب، کشاورزی، گردشگری و زیرساخت‌ها توسط وزرا بیان شد و باید از ظرفیت‌های موجود نهایت استفاده را برای کاهش بیکاری ببریم. رییسی با تاکید بر اینکه فعال شدن صنعت گردشگری در چهارمحال و بختیاری به ایجاد اشتغال کمک می‌کند، عنوان کرد: برای سرمایه‌گذاری در این حوزه باید زیرساخت‌های ارتباطی، محورهای مواصلاتی و سایر زیرساخت‌ها فراهم شود. رییس‌جمهور با اشاره به اینکه کارخانجاتی مانند حجاب اگر توسعه پیدا کند، می‌تواند با تولید پارچه چادر مشکی به کشور کمک کند، بیان کرد: همچنین کشتارگاه جونقان با ۱۰ درصد ظرفیت در حال فعالیت است که اگر این ظرفیت تا ۹۰ درصد افزایش پیدا کند، بیکاران این شهر در این واحد مشغول به‌کار خواهند شد. وی با اشاره به اینکه تلاش شد طرح‌های مصوب در سفر به چهارمحال و بختیاری با محوریت تولید و اشتغال باشند، تاکید کرد: دولت اعتبار خوبی به طرح‌های دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین اختصاص خواهد داد. رییسی با بیان اینکه آب تولیدی در چهارمحال و بختیاری نسبت به گذشته با کاهش مواجه شده است، یادآور شد: باید مدیریت در مصرف آب مورد توجه قرار بگیرد، در توزیع آب عدالت بسیار مهم است، قطعا تامین آب شرب بر صنعت مقدم خواهد بود، زیرا در صنعت می‌توان از پساب استفاده کرد. رییس‌جمهور تصریح کرد: باید طرح جامع شفاف و توأم با عدالت برای بهره‌مندی از آب با محوریت شرب تدوین شود. در این حوزه از نظر نخبگان و صاحبنظران باید استفاده شود. روحیه مردم با تبعیض سازگار نیست و باید حقایق و کمبودها به مردم همراه با عدالت گفته شود. وی در پایان در خصوص قطعنامه شورای حکام نیز اظهار کرد: با این اقدامات نمی‌توان جمهوری اسلامی را وادار به عقب‌نشینی کرد. بر مواضع خود پافشاری خواهیم کرد تا حقوق ملت ایران به رسمیت شناخته شود. با زبان زور نمی‌توان حرف زد و باید با منطق سخن بگوییم.

به فعالیت تمام دوربین‌های فراپادمانی پایان می‌دهیم

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: ما فعالیت تعدادی از دوربین‌های فراپادمانی را خاتمه دادیم، به فعالیت بقیه هم خاتمه خواهیم داد. محمد اسلامی با بیان اینکه تعداد این دوربین‌ها، ۱۷، ۱۸ عدد است در پاسخ به این سوال که چرا راهبرد غربی‌ها توقف فعالیت‌های هسته‌ای ایران است، گفت: امروز شعار شفاف نظام در دنیا سلطه پیشتازی برای پیشوایی است، شما بخوانید استراتژی‌های امنیتی امریکایی‌ها را، این پیشتازی برای پیشوایی، آن آقایی کردن و سروری کردن و همه را تحت سلطه قرار دادن هدفش است و با شعارهایی که مطرح می‌کنند الگویی که دنبال می‌کنند این است که کشورها را به سمت خلع سلاح می‌برند، به سمت تسلیم می‌برند که بتوانند بر آنها چیره شوند. اسلامی ادامه داد: حالا هر کسی خود را تسلیم کرد، در اینها ذوب شد و تحت فرمانشان قرار گرفت به‌طور طبیعی کاری با آن ندارند، چون برایشان هیچ مزاحمتی ندارد، اما اگر کسی برای منافع ملی خود و امنیت ملی خود؛ حدود، ضابطه و چارچوب قائل شد و با اینها همراه نشد، خود به خود این می‌شود نقطه مقابل این‌ها، و به اشکال مختلف و به شیوه‌های مختلف با آن درگیر می‌شوند. ما با شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون با اینها در تنش هستیم. این تنش مال سیاست جمهوری اسلامی نیست مال رویکرد دولتمردان یا دولت‌های مختلف جمهوری اسلامی نیست. رییس سازمان انرژی اتمی با اشاره به اینکه در این ۲۰ سال گذشته تمام شیوه‌ها، تمام رفتارهایی که شما از آنها به یادگار دارید، تمام عملیات روانی که انجام دادند، کار دیپلماسی‌ای که انجام دادند، تحریم‌های گوناگونی که وضع کردند، قطعنامه‌های گوناگونی که چه در شورای امنیت سازمان ملل، چه سایر موارد وضع کردند همه در راستای پیشبرد این سیاست بوده که جمهوری اسلامی ایران را متوقف کند، گفت: ایران به دنیا اجازه داد که نظارت‌های فراپادمانی داشته باشید برای اعتمادسازی، بعد شما در همین برجام کل این بسته این اتهامات را، این تهمت‌ها و این نسبت‌های ناروا را در قالب پی‌ام دی بستید و خودتان هم هیچ کدام از تعهداتتان را انجام ندادید حالا دوباره آمدید می‌خواهید برگردید به برجام، برگردید بیایید، اما چرا پکیج بسته شده که دلیل وجودی برجام است همان کنار باز کردید، این بازی‌ها چه است در می‌آورید سر ملت ایران؛ این کل موضوع است. اسلامی در پاسخ به این سوال که چطور می‌شود یک عضوی که یک رژیم جعلی هست، عضو آژانس هم نیست، عضو ان پی تی هم نیست می‌آید ادعایی مطرح می‌کند و آژانس را دنبال خودش می‌کشاند؟، اظهار داشت: این باعث تأسف است که یک نهاد بین‌المللی اینگونه می‌تواند توسط یک رژیم غیرمشروع اینگونه مورد بهره‌برداری قرار بگیرد و حیثیتش را این طوری زیر سوال ببرد و این جزو نوبرانه‌هایی است که انسان در این عصر مشاهده می‌کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران