شماره امروز: ۵۴۷

| | |

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به صدور قطعنامه علیه ایران از سوی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت:

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به صدور قطعنامه علیه ایران از سوی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: دشمن باید بداند که نسخه ۴۰ ساله انقلاب اسلامی نسخه مقاومت است و کور خوانده که فکر کند می‌تواند ایران را به موضعی بکشاند که خودش می‌خواهد.

خطیب نمازجمعه تهران در ادامه تاکید کرد: حادثه متروپل در آبادان و حادثه قطار مشهد – یزد جگر همه ما را سوزاند، مسلمانان شیعه که زائر امام رضا (ع) بودند و از زیارت فارغ شده بودند فوت کردند و کام ملت ایران تلخ شد. از خداوند برای بازماندگان صبر و اجر درخواست کرده و ان‌شاءالله حال مصدومان این حوادث هرچه سریع‌تر بهبود یابد. همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند مقصران این حادثه باید شناسایی شوند و مجازات عبرت‌آموز گردد تا شاهد تکرار چنین وقایع تلخی نباشیم.

خاتمی گفت: امروز بیستم خردادماه و سالروز شهادت اولین مجتهد شهید انقلاب اسلامی آیت‌الله سید محمدرضا سعیدی است که در سال ۱۳۴۹ زیر شکنجه به شهادت رسید. وی در آن فضا گفت اگر مرا بکشید و خونم را بر زمین بریزید خونم می‌گوید خمینی. چنین سخنی دل و جگر می‌خواست. از سوی دیگر این فرد دارای بصیرت بالایی بود بنده دیدم در سال ۱۳۴۵ که هنوز مرزها روشن نبود ایشان در برابر لیبرال‌ها موضع داشت و می‌گفت اینها امام را قبول ندارند و ما با کسانی که امام را قبول ندارند آبمان به یک جوب نمی‌رود.

امام جمعه موقت تهران در ادامه خاطرنشان کرد: ساعت ۱۱:۴۵ امروز رییس پلیس تهران به بنده زنگ زد و اطلاع داد که سارقان صندوق امانات بانک ملی دستگیر شدند و اکثر پول‌ها هم برگشته است. بنده از زبان مردم از پلیس جمهوری اسلامی ایران کمال تشکر را دارم که به سرعت سارقان را دستگیر کرد.

وی گفت: یک درخواست نیز از زبان مردم از دستگاه قضا دارم که این سارقان اشد مجازات شوند چرا که این افراد دزد اعتماد مردم هستند و خلاف آنها از یک دزد معمولی به مراتب بیشتر است. ما از زندانی شدن کسی خوشمان نمی‌آید اما باید با چنین افراد خبیث و رذلی که امانات مردم را می‌دزدند با اشد مجازات برخورد شود.

خطیب جمعه تهران گفت: با اعزام زائران بیت‌الحرام، کشور حال و هوای حج گرفته است ان‌شاءالله زائرانی که به بیت‌الله مشرف می‌شوند توجه داشته باشند که نماینده ملت ایران هستند و جوری عمل کنند که عزت ایران اسلامی را نشان دهد. بازارگردی‌ها با آن گرانی‌هایی که در آنجا وجود دارد به مصلحت نیست مدت حج کوتاه است و به جای بازارگردی می‌شود دو رکعت نماز در مسجدالحرام خواند. حاکمان سعودی بدانند مکه و مدینه برای همه مسلمانان است و باید امکانات و رفاه تمام زوار را فراهم کنند. جان همه زوار برای ما مهم است به خصوص جان زوار ایرانی. هنوز حادثه تلخ منا در کام ملت ایران است. گران کردن حج برای تبلیغ آن هم تبلیغ اینکه زیارت شرک است یا بوسیدن خانه خدا شرک است توجیهی ندارد پول بدهیم که این حرف‌ها را بشنویم.

خاتمی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مرقد امام خمینی (ره) بیان کرد: رهبری در سالروز رحلت امام خمینی (ره) رهنمودهایی را مطرح کردند که هر کدام بابی از حکمت است، بنده پیشنهاد می‌کنم برای اینکه نسل بعد از انقلاب با امام خمینی (ره) آشنا شوند فرمایشات رهبری در حرم امام خمینی (ره) در طول ۳۰ سال گذشته در کتاب درسی مدارس ثبت شود. بهترین کسی که می‌تواند امام را معرفی کند مقام معظم رهبری آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای است. رهبری فرمودند امام روح انقلاب است یعنی اگر امام را از انقلاب بگیریم انقلاب کالبدی بی‌روح است.

وی ادامه داد: رهبری تاکید داشتند از سرمایه ایمان مردم برای تولید عمل صالح بهره بگیرید سرمایه‌ای که اگر افزایش نیافته باشد به اندازه اول انقلاب است. رهبری تاکید داشتند نگذارید وانمود کنند که کشور به بن‌بست رسیده است. دقیقا اول انقلاب برخی از لیبرال‌ها می‌گفتند که انقلاب به بن‌بست رسیده است امام فرمودند که انقلاب به بن‌بست نمی‌رسد بلکه شما به بن‌بست رسیده‌اید. رهبری تاکید داشتند امروز که دشمن درصدد تخریب مسوولان انقلابی است باید از مسوولان قدرشناسی شود.

خاتمی در ادامه با اشاره به صدور قطعنامه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه ایران بیان کرد: سرانجام با گزارش غلط و نادرست مدیرکل آژانس انرژی اتمی قطعنامه ضد ایرانی که در حقیقت پشت آن امریکا، رژیم صهیونیستی و برخی از کشورهای اروپایی هستند، صادر شد. نکته اول این است که مدیرکل آژانس اتمی قبل از صدور قطعنامه به دیدار رییس رژیم صهیونیستی رفته بود و هماهنگی کامل مدیرکل آژانس با رژیم صهیونیستی کاملا مشهود است آنها با هم رفتند تا این قطعنامه را علیه ایران صادر کنند پس حق است که بگوییم مرگ بر امریکا. همه اطلاعاتی که اینها دارند پخته رژیم صهیونیستی است و مطلقا آژانس بی‌طرفانه عمل نمی‌کند.

خطیب جمعه تهران گفت: مسوولان ما باید دقت کنند که به دوستان رژیم صهیونیستی یعنی مدیرکل آژانس اطلاعات کاملی ارایه ندهند و در دادن اطلاعات بسیار بخیل باشند. بعضی از بازرسان آژانس چشم امریکا و اسراییل هستند و با گزارش‌هایی که از مراکز هسته‌ای ما می‌برند سبب می‌شوند تا دشمنان بتوانند به مراکز هسته‌ای ما حمله کرده یا دانشمندان هسته‌ای ما را ترور کنند. هدف اینها از این قطعنامه این است که در مذاکرات برجام امتیاز بگیرند. به آنها می‌گویم که بدانند انقلاب به کسی باج نمی‌دهد و تو دهن زورگو می‌زند.

خاتمی در پایان بیان کرد: نسخه ۴۰ ساله انقلاب ما نسخه مقاومت است قطع تعدادی از دوربین‌های فراپادمانی آژانس اولین گام است و اگر این شیطنت‌ها ادامه یابد گام‌های ایران ادامه خواهد یافت. به دشمن می‌گویم که کور خوانده‌اند که فکر می‌کنند با این کارها می‌توانند ایران را به موضعی که خودشان می‌خواهند بکشانند، ملت ایران ملت حسینی است و شعار ملت ما «هیهات منا الذله» است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران