شماره امروز: ۵۴۷

سردار حاجی‌زاده: دیگر نمی‌توانند پیش‌بینی کنند موشک‌های بالستیک ما از چه جهتی و در چه نقطه‌ای می‌آیند

| | |

در مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم ۱۷ سپاه، ۱۶ فروند موشک بالستیک در کلاس‌های مختلف به‌طور همزمان شلیک و اهداف از پیش تعیین شده را منهدم کردند.

در مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم ۱۷ سپاه، ۱۶ فروند موشک بالستیک در کلاس‌های مختلف به‌طور همزمان شلیک و اهداف از پیش تعیین شده را منهدم کردند. مرحله نهایی رزمایش مشترک پیامبر اعظم ۱۷ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با شلیک همزمان ۱۶ فروند موشک برد بلند، میان‌برد و کوتاه‌برد نیروی هوافضای سپاه به سمت اهداف از پیش تعیین شده، انجام پذیرفت. در این مرحله از رزمایش موشک‌های عماد، قدر، سجیل، زلزال دزفول و ذوالفقار مواضع حساس شبیه‌سازی شده دشمن را با دقت ۱۰۰ درصدی مورد اصابت قرار داده و منهدم کردند. همزمان با شلیک موشک‌ها، ۱۰ فروند پهپاد هجومی نیروی هوافضای سپاه به‌طور همزمان از مبدا حرکت و اهداف از پیش تعیین شده را منهدم کردند. بنابراین گزارش، اجرای قابلیت مانور‌پذیری موشک‌های سوخت جامد برای عبور از سپرهای دشمن، شلیک همزمان و اصابت همزمان و ارتقای آمادگی‌های رزمی از ویژگی‌های بخش نهایی رزمایش پیامبر اعظم ۱۷ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود. سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری، رییس ستاد کل نیروهای مسلح روز گذشته در حاشیه برگزاری مرحله نهایی رزمایش مشترک پیامبر اعظم ۱۷ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این رزمایش از قبل طراحی شده بود، اما تهدید‌های فراوان ولی تو خالی سران رژیم صهیونیستی باعث شد که این رزمایش در این زمان مقرر انجام شود و بحمدالله جزو موفق‌ترین رزمایش‌های موشکی جمهوری اسلامی ایران تاکنون بود. وی افزود: در این رزمایش انواع موشک‌ها از مسیر‌های متفاوت اما بر یک هدف مشخص به‌ طور همزمان و با دقت تمام اصابت کرده و هدف طراحی شده را در مسافت بسیار دور کاملا منهدم کردند. سرلشکر باقری این رزمایش را تنها بخشی از توان موشکی جمهوری اسلامی ایران توصیف و تصریح کرد: زمانی که ۱۶ موشک به یک هدف برخورد کرده بخش کوچکی از صد‌ها موشکی است که می‌تواند به ‌طور همزمان به هر هدفی که آن کشور قصد مخاصمه و تهاجم به جمهوری اسلامی را داشته باشد، اصابت کند و انهدام کامل ایجاد کند. وی در ادامه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران این تهدید‌ها را نمی‌پذیرد و هم‌اکنون در حال مذاکره با کشور‌ها برای پیشبرد اهداف کشور است و این گونه تهدید‌ها را تحمل نخواهد کرد . رییس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه تاکید کرد: این رزمایش در کنار رزمایش زمینی، دریایی و هوافضای سپاه در تنگه هرمز و منطقه جنوب نشانگر این است که تمامی نیرو‌های مسلح از جمله سپاه و ارتش آماده هستند چنانچه تهدیدی علیه کشور وجود داشته باشد بلافاصله و با دقت و قاطعیت تمام به تهدید پاسخ بدهند و دشمنان را سر جای خودشان بنشانند.سرلشکر باقری با اشاره به برگزاری رزمایش مشترک پیامبر اعظم ۱۷ سپاه گفت: این رزمایش توانست تمامی اهداف خود را اعم از اهداف عملیاتی، شلیک‌ها، تاکتیک‌ها در دریا، خشکی و آسمان را به‌ طور کامل محقق کند.  وی با بیان اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در اوج آمادگی هستند، گفت: هر چند ما تهدید‌ها را جدی نمی‌بینیم اما تهدید را ۱۰۰ درصد فرض می‌کنیم؛ امروز آمادگی ما از هر زمان دیگر بیشتر است. رییس ستاد کل نیروهای مسلح در پایان اظهار کرد: این رزمایش به لحاظ انبوهی تعداد شلیک، شلیک همزمان موشک‌های میان‌برد و دوربرد، شلیک از مبدا‌های مختلف به سمت یک هدف مشخص، دقت اصابت و جمع خوردن موشک‌ها در یک منطقه کوچک ۱۸۰ در ۲۰۰ متری و برخورد همه آنها به اهداف نسبت به رزمایش‌های گذشته برتری داشت.

  دیگر نمی‌توانند پیش‌بینی کنند موشک‌های بالستیک ما از چه جهتی و در چه نقطه‌ای می‌آیند

سردار حاجی‌زاده نیز از اجرای عملیات مشترک موشکی و پهپادی در مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۷ خبر داد و گفت: حمله همه ‌جانبه به هدف و مانور پذیر کردن موشک‌های بالستیک از ویژگی‌های برجسته مرحله نهایی این رزمایش به شمار می‌رود.

امیر علی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه برگزاری مرحله نهایی رزمایش مشترک پیامبر اعظم (ص) ۱۷ سپاه در جمع خبرنگاران از اجرای عملیات مشترک موشکی و پهپادی در این بخش از رزمایش خبر داد و گفت: بحمدالله شاهد بودیم که هم شلیک‌ها دقیق بود و هم موشک‌ها و پهپادها به ‌طور دقیق روی نقاط پیش‌بینی‌ شده فرود آمدند.

وی حمله همه‌جانبه و 360 درجه به هدف و مانورپذیری موشک‌های بالستیک را از برجستگی‌های این بخشی از رزمایش توصیف و تصریح کرد: جهت دادن به موشک‌های بالستیک و اینکه از جهات مختلف حرکت کرده و قدرت مانور داشته باشند پدیده و قابلیتی است که به همت متخصصان توانمند ایران اسلامی حاصل شده است و کار دشمن را بسیار سخت می‌کند و با این اقدام صدها میلیارد دلار هزینه‌های دشمنان ما دیگر ارزشی ندارد به دلیل اینکه دیگر نمی‌توانند درست پیش‌بینی کنند که این موشک‌ها از چه جهتی و در چه نقطه‌ای می‌آیند.

 سردار حاجی‌زاده پرتاب پهپادهای رزمی به‌ صورت چند فروندی از سکوی پرتاب را از دیگر وجوه برجسته این رزمایش برشمرد و گفت: با این اقدام حجم آتش‌های ما افزایش ‌یافته و در آن واحد تعداد زیادی هواپیمای بدون سرنشین هجومی به سمت هدف می‌روند و تقریبا تمام سامانه‌های پدافندی را اگر هم بتوانند رهگیری کنند به ‌صورت اشباع درمی‌آورد و ترکیب این قابلیت‌ها با توانمندی‌های موشکی به امنیت کشور کمک کرده و دهان دشمنانی را که هر روز علیه ایران حرف می‌زنند را می‌دوزد.

  هشدار جدی فرمانده کل سپاه: 

صهیونیست‌ها دست از پا خطا    کنند

 دستان‌شان را قطع خواهیم کرد

فرمانده کل سپاه فاصله بین عملیات واقعی و رزمایش موشکی سپاه را تنها در تغییر زوایای پرتاب موشک دانست و اظهار کرد: بنابراین دشمنان باید مراقب حرف‌ها و صحبت‌های‌شان باشند.

حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران در حاشیه برگزاری مرحله نهایی رزمایش مشترک پیامبر اعظم (ص) ۱۷ سپاه، برگزاری این رزمایش به ویژه در بخش موشکی را دارای پیام‌های بسیار واضح و آشکار توصیف و تصریح کرد: پیام این رزمایش هشدار جدی، واقعی و میدانی به تهدید‌های مقام‌های رژیم صهیونیستی است که مراقب اشتباهات و خطاهای خود باشند و اگر دست از پا خطا کنند، دستان‌شان را قطع خواهیم کرد.

فرمانده کل سپاه فاصله بین عملیات واقعی و رزمایش موشکی سپاه را تنها در تغییر زوایای پرتاب موشک دانست و اظهار کرد: بنابراین دشمنان باید مراقب حرف‌ها و صحبت‌های‌شان باشند. وی در ادامه آزمایش سامانه‌های موشکی دقیق و به‌روز‌تر شده نیروی هوا فضای سپاه و پرتاب‌های همزمان از نقاط متعدد به سوی یک هدف واقعی شبیه‌سازی شده را از اهداف این رزمایش برشمرد و گفت: این رزمایش ترکیبی از حرکت پهپاد‌های تهاجمی و موشک‌های بالستیک نقطه‌زنی بود که امروز توانست اهداف نزدیک به واقعیت ما را به شکل ۱۰۰ درصد محقق کند .

فرمانده کل سپاه در پایان انطباق عملیات تمرینی و واقعی را از محاسن رزمایش موشکی برشمرد گفت: همگان مشاهده کردند، اهداف توسط تمام موشک‌های پرتاب شده در آن واحد مورد هدف قرار گرفتند و منهدم شدند، این شرایط دقیقا شرایط واقعی است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران