شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سخنگوی دولت سیزدهم با اشاره به اینکه میدان‌داری در اقتصاد ملی بر عهده جوانان نخبه‌ای است که محصول دانشگاه هستند، گفت:

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت: 

جوانان نخبه دانشگاهی میدان‌دار اقتصاد ملی هستند

سخنگوی دولت سیزدهم با اشاره به اینکه میدان‌داری در اقتصاد ملی بر عهده جوانان نخبه‌ای است که محصول دانشگاه هستند، گفت: موتور محرکه تولید ملی را یا باید در شرکت‌های دانش‌بنیان یافت، یا آن‌جاهایی که تیم‌های دانشجویی حین تحصیل یا پس از فراغت از تحصیل با اندوخته‌هایی به‌روز پا به عرصه صنعت، کشاورزی، ارایه نوین خدمات برخط و... گذاشته‌اند.

علی بهادری‌جهرمی با اشاره به نزدیکی روز دانشجو و نقش دانشجویان در شکل‌گیری انقلاب اسلامی مردم ایران گفت: روحیه مطالبه‌گری به همراه اقدام انقلابی و جهادی، دو خصیصه ممتاز دانشجویان است که آنها را از سایر اقشار متمایز می‌کند. جمع‌های دانشجویی با همین دو خصیصه هر کجا که حضور داشتند، تحول‌آفرین شدند؛ از جبهه‌های جنگ در دوران دفاع مقدس گرفته تا اردوهای جهادی در مناطق محروم.

سخنگوی دولت افزود: تبیین و روشن‌گری‌های مترقیانه در عرصه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی، دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی را نزد عموم جامعه تبدیل به گروه مرجع کرده است. نظر فعالان دانشجویی در موضوعات مختلف، همیشه مورد اعتنای دولت‌ها و مردم بوده است.

او یادآور شد: میدان‌داری در اقتصاد ملی بر عهده جوانان نخبه‌ای است که محصول دانشگاه هستند. موتور محرکه تولید ملی را یا باید در شرکت‌های دانش‌بنیان یافت، یا آن‌جاهایی که تیم‌های دانشجویی حین تحصیل یا پس از فراغت از تحصیل با اندوخته‌هایی یه روز پا به عرصه صنعت، کشاورزی، ارایه نوین خدمات برخط و... گذاشته‌اند. سخنگوی دولت گفت: فرصت بروز و ظهور این ویژگی‌های ممتاز، با عملکرد مسوولان در دولت‌های مختلف کم و زیاد شده است. به عنوان عضوی از دولت سیزدهم و به این عنوان که خودم را متعلق به جمع دانشگاهیان می‌دانم، همه تلاشم را به کار خواهم بست تا تقویت فعالیت‌های دانشجویی و دانشگاهی را جزو اولویت‌های کاری در پیگیری مسائل مختلف قرار دهم. بهادری‌جهرمی در پایان تاکید کرد: در آستانه روز دانشجو، امروز با حضور در لانه جاسوسی سابق، دیدار و صحبتی صمیمانه با یک جمع دانشجویی داشتم. یاد شهدای دانشجو را گرامی می‌دارم و این روز را به همه دانشجویان تبریک عرض می‌کنم.

پیش‌بینی اکونومیست از کاهش نرخ دلار در ایران به ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۲ سال آینده

مجله سرشناس اکونومیست پیش‌بینی کرده است که قیمت دلار به ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان خواهد رسید. مجله سرشناس اکونومیست در ارزیابی شاخص‌های کلان اقتصادی ایران برای سال‌های آینده (تا سال 2026) پیش‌بینی کرده است که قیمت دلار امریکا در یک کاهش ممتد به 18 هزار و 500 تومان خواهد رسید. این مجله معروف معتقد است که توافق محدودی بر سر برنامه هسته‌ای ایران در مذاکرات وین انجام خواهد شد و پس از آن شاهد کاهش قیمت دلار امریکا و سایر ارزهای خارجی در بازار خواهیم بود، به‌طوری که دلار امریکا در سال 2023 به 18 هزار و 500 تومان خواهد رسید. اکونومیست پیش‌بینی کرده است که قیمت دلار در سال آینده میلادی 20 هزار و 600 تومان خواهد بود و در سال 2023 به 18 هزار و 500 تومان می‌رسد. اما پس از آن به تدریج افزایش قیمت داشته و در سال 2026 به 28 هزار و 700 تومان می‌رسد که این پیش‌بینی‌ها با آنچه در فضای داخلی ایران انجام می‌شود تفاوت‌های اساسی دارد و بر متغیرهای بلندمدت اقتصاد کلان مبتنی است. اعداد پیش‌بینی شده توسط اکونومیست رُند شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران