شماره امروز: ۵۴۷

| | |

یک فعال سیاسی اصولگرا درمورد لغو حضور وزیر سابق نفت در صدا و سیما نوشت:

بیژن نامدار زنگنه، وزیر سابق نفت: 

گفتم نمی‌گذارند من بیایم

یک فعال سیاسی اصولگرا درمورد لغو حضور وزیر سابق نفت در صدا و سیما نوشت: وزیر سابق نفت داشته زندگی‌اش را می‌کرده که از او برای شرکت در یک برنامه تلویزیونی برای بحث درباره کرسنت دعوت می‌شود. او هم می‌پذیرد و پیشنهاد می‌دهد سعید جلیلی هم دعوت شود. بعد از مدتی تلویزیون برای حضور جلیلی عذر می‌آورد و درخواست می‌کند زنگنه تنها به برنامه برود که او هم می‌پذیرد.

محمد مهاجری، فعال سیاسی اصولگرا درمورد لغو حضور بیژن نامدار زنگنه وزیر سابق نفت در شبکه افق طی یادداشتی در کانال تلگرمی‌اش نوشت: با اطلاع می‌گویم که لغو دعوت زنگنه برای حضور در تلویزیون، از جایگاهی بیرون از صداوسیما انجام شده.

اما داستان چه بود؟

داستان این است که وزیر سابق نفت داشته زندگی‌اش را می‌کرده که از او برای شرکت در یک برنامه تلویزیونی برای بحث درباره کرسنت دعوت می‌شود. او هم می‌پذیرد و پیشنهاد می‌دهد سعیدجلیلی هم دعوت شود. بعد از مدتی تلویزیون برای حضور جلیلی عذر می‌آورد و درخواست می‌کند زنگنه تنها به برنامه برود که او هم می‌پذیرد.

زنگنه هوشمندانه پیشدستی می‌کند و موضوع را از طریق توییتر به اطلاع عموم می‌رساند. تلویزیون که رودست می‌خورد، دستپاچه می‌شود. گویا صداوسیما اجازه چنین کاری را نداشته و «خودسرانه» وارد گود شده بوده. شاید هم چنین می‌پنداشته که زنگنه دعوت را رد می‌کند و همین خودش دستاویز می‌شود که بگویند ایهاالناس ! دیدید متهم اصلی کرسنت از مناظره و مصاحبه گریخت و نیامد؟! مرحله بعدی بازی شروع می‌شود. یکی- دو نماینده مجلس یارگیری می‌شوند. خبرگزاری‌های دولتی و حامی دولت به خط می‌شوند و از طرف قوه قضاییه می‌گویندکه کیفرخواست کرسنت صادر شده .  کجای دنیا متهم را به تلویزیون می‌آورند! و یادشان می‌رود که همین تلویزیون ده‌ها و صدها متهم با پرونده باز را جلوی دوربین آورده و گاهی از آنها اعتراف گرفته است! این‌بار اما با زنگنه‌ای روبروست که صریح و بی‌تعارف است و اگر روبروی دوربین تلویزیون بنشیند حرف‌هایی را می‌زند که تا حالا کسی نگفته و خیلی از اعوان و انصار دلواپسان از جمله سعیدجلیلی باید برای مدت‌ها به مرخصی تشریف ببرند .

همچنین شاید کل پرونده عوض شود و معلوم گردد متهمان اصلی الان در جایگاه مدعی نشسته‌اند و برای دیگران پرونده‌سازی می‌کنند. به علاوه پایداریچی‌هایی که در نقش ستون پنجم عمل می‌کنند دچار مخمصه شوند.

خلاصه اینکه تلویزیون جاخالی می‌دهد و برنامه هوا می‌شود.

از آن طرف برای زنگنه که تا دم خیمه معاویه و عمروعاص رفته، بنا به مصلحت‌هایی، تماس‌ها و پیغام‌ها شروع می‌شود که... این‌بار هم خیانتکارهایی که با عقیم گذاشتن کرسنت، نان گرم سفره عرب‌ها را تامین کردند، جستند تا نوبتی دیگر برسد.

توییت زنگنه: در موضوع کرسنت فرصت صداوسیما تنها برای اتهام زنندگان است

وزیر سابق نفت نوشت: من هم در همان ابتدا گفتم نمی‌گذارند من بیایم و همان شد که گفتم، گویا در موضوع کرسنت فرصت صداوسیما تنها برای اتهام زنندگان است. بیژن نامدار زنگنه در صفحه توییتری خود نوشت: همکاران شبکه افق خودشان بنده را دعوت کردند و من هم در همان ابتدا گفتم نمی‌گذارند من بیایم و همان شد که گفتم، گویا در موضوع کرسنت فرصت صداوسیما تنها برای اتهام زنندگان است!

و افوض امری الی‌الله إن‌الله بصیر بالعباد.

بایدن نامزد ریاست بانک مرکزی امریکا را معرفی کرد

رییس‌جمهور ایالات متحده جروم پاول را برای دومین بار به عنوان نامزد ریاست فدرال رزرو (بانک مرکزی این کشور) معرفی کرد.به گزارش راشاتودی، جو بایدن، رییس‌جمهور ایالات متحده، جروم پاول را برای دومین بار به عنوان نامزد ریاست فدرال رزرو (بانک مرکزی این کشور) معرفی کرد.گزارش‌ها حاکی است که این اقدام به‌طور گسترده از سوی ناظران بازار پیش بینی شده بود.بایدن در حساب رسمی توییتر خود گفت: امریکا به رهبری ثابت، مستقل و موثر در فدرال رزرو نیاز دارد. به همین دلیل است که من جروم پاول را برای بار دوم به عنوان نامزد رییس شورای حکام سیستم فدرال رزرو و دکتر لائل برینارد را به عنوان نامزد نایب‌رییس شورای حکام معرفی خواهم کرد.بر اساس این گزارش، اقدام بایدن نشان‌دهنده تداوم سیاست‌های پولی فعلی فدرال رزرو در زمانی است که واشنگتن با چالش‌های حیاتی از جمله افزایش تورم در بحبوحه تلاش‌ها برای احیای اقتصاد کند به دلیل همه‌گیری کرونا مواجه است.

تفحص از شرکت‌های دولتی را در مجلس کلید می‌زنیم

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از قصدش برای کلید زدن تحقیق و تحقق از شرکت‌های دولتی خبر داد و گفت که مساله در شرکت‌های دولتی و شبه‌دولتی فقط «حقوق‌های نجومی» نیست.به گزارش ایسنا، سید نظام موسوی نماینده تهران در صفحه توییتر خود نوشت: «مساله در شرکت‌های دولتی و شبه‌دولتی فقط حقوق‌های نجومی نیست. تاسف بارتر این است که در بسیاری موارد این حقوق‌ها را کسانی می‌گیرند که نه به دلیل دانش و تجربه بلکه به‌واسطه ارتباطات مسوولیت گرفته‌اند.

هماهنگی «بی‌سابقه» امریکا با چین برای کاهش قیمت نفت

کاخ سفید روز سه‌شنبه اعلام کرد که امریکا و شماری از کشورهای دیگر از جمله چین برای مقابله با افزایش قیمت نفت بخشی از ذخایر راهبردی نفت خود را استفاده خواهند کرد.یک مقام ارشد در دولت جو بایدن در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه هماهنگی واشنگتن با شماری از کشورها از جمله چین برای کاهش قیمت نفت را بی‌سابقه توصیف کرد.

به گزارش یورونیوز، کاخ سفید روز سه‌شنبه اعلام کرد که امریکا و شماری از کشورهای دیگر از جمله چین برای مقابله با افزایش قیمت نفت بخشی از ذخایر راهبردی نفت خود را استفاده خواهند کرد.

قیمت جهانی نفت پیش از این در آستانه اعلام تصمیم جو بایدن، رییس‌جمهوری ایالات متحده مبنی بر آزادسازی بخشی از ذخایر نفتی امریکا کاهش یافته بود. در بیانیه کاخ سفید آمده است که ایالات متحده ۵۰ میلیون بشکه از ذخایر نفتی خود را آزاد خواهد کرد.

منابع آگاه در کاخ سفید پیشتر به رسانه‌ها گفته‌ بودند که برنامه آزادسازی نفت از ذخایر استراتژیک نفت امریکا با همراهی هند، کره‌جنوبی و ژاپن اجرا می‌شود.

قیمت هر بشکه نفت پایه برنت در آغاز داد و ستدهای روز سه‌شنبه و در آستانه اعلام تصمیم جو بایدن از مرز ۸۰ دلار عقب‌نشینی کرد و به ۷۹ دلار و ۳۰ سنت رسید.

در واکنش به این اقدام امریکا، ممکن است ائتلاف گروه کشورهای صادرکننده نفت موسوم به اوپک‌پلاس نیز در واکنش به نگرانی‌های موجود نسبت به کاهش تقاضای نفت همزمان با فراگیری موج جدید همه‌گیری ویروس کرونا در اروپا، برنامه افزایش ماهانه تولید خود را تعدیل کند.

بهای نفت خام پس از رفع محدودیت‌های وضع‌شده برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، بازگشت رشد اقتصادی و آغاز دوباره سفرها افزایش یافته بود.

یک مقام ارشد در دولت جو بایدن در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه هماهنگی واشنگتن با شماری از کشورها از جمله چین برای کاهش قیمت نفت را بی‌سابقه توصیف کرد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران