شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس‌جمهور در تماس تلفنی با آیت‌الله‌العظمی لطف‌الله صافی گلپایگانی برای ایشان سلامتی و طول عمر مسالت کرد.

گفت‌وگوی تلفنی رییس‌جمهور با آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی

رییس‌جمهور در تماس تلفنی با آیت‌الله‌العظمی لطف‌الله صافی گلپایگانی برای ایشان سلامتی و طول عمر مسالت کرد.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سیدابراهیم رییسی در یک گفت‌وگوی تلفنی با قدردانی از رهنمودها و حمایت‌های مراجع عظام تقلید از کشور، مردم و مسوولان تاکید کرد: دولت، مراجع عالیقدر تقلید را خیرخواه مردم، مسوولان و کشور دانسته و بهره‌مندی از رهنمودها و هدایت‌های ایشان را ضروری می‌داند.

رییس‌جمهور گفت: رهنمودها و دیدگاه‌های مراجع عظام تقلید، چراغ راه مردم و دولتمردان است و این رهنمودها پشتوانه اقدامات دولت در مسیر رفع مشکلات و دغدغه‌های مردم در بخش‌های مختلف است.

آیت‌الله العظمی لطف‌الله صافی‌گلپایگانی نیز در این گفت‌وگو با تشکر از تماس تلفنی رییس‌جمهور فرمودند: من برای موفقیت دولت شما بسیار دعا می‌کنم و از خداوند می‌خواهم به شما توفیق رفع مشکلات مردم را مرحمت کند.

 

در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مطرح شد

تاکید رییس‌جمهور بر لزوم پرهیز از بخشی‌نگری و چانه‌زنی در تدوین بودجه

رییس‌جمهور با تشکر از تلاش تیم اقتصادی دولت برای تدوین لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ گفت: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اصلاح بودجه‌ریزی کشور باید لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ بر همین اساس یعنی اصلاح ساختار بودجه، تدوین شود.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سیدابراهیم رییسی روز گذشته در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت با تاکید بر اینکه بودجه سال ۱۴۰۱ منطبق بر نیازهای کشور و اهداف دولت سیزدهم باشد، تصریح کرد: مهم‌ترین هدف دولت اجرای عدالت است لذا بودجه‌ریزی نیز منطبق با اجرای عدالت و عدالت‌محور باشد.

رییس‌جمهور با اشاره به عقب‌ماندگی‌های تاریخی در اجرای عدالت افزود: یکی از اسناد مهم برای جبران عقب‌ماندگی، بودجه سالانه کشور است؛ لذا این سند باید بخشی از عقب‌ماندگی‌های کشور را در عدالت اجتماعی و اقتصادی جبران کند.

رییسی ادامه داد: نظام بودجه‌ریزی بر اساس چانه‌زنی، رفاقت و فشارهای دیگران نباشد، بلکه بودجه‌ریزی باید بر اساس نیازهای واقعی تدوین شود و از چانه‌زنی و بخشی‌نگری جلوگیری شود.

وی با اشاره به حجم بالای فرار مالیاتی در کشور تصریح کرد: موضوع فرار مالیاتی یا محاسبه ناصحیح مالیات در بودجه سال ۱۴۰۱ رفع شود و درآمدهای دولت از این طریق افزایش یابد.

رییس‌جمهور همچنین با اشاره به هزینه ریالی برخی بنگاه‌ها و منتفع شدن آنها از انواع یارانه‌های پنهان و در مقابل درآمد دلاری گفت: این بنگاه‌ها باید مالیات واقعی و سهم دولت و مردم را شفاف پرداخت کنند و در این زمینه مطالبه‌گری شود.

وی با تبیین رویکرد دولت به بودجه استان‌ها گفت: قصد نداریم در جزئی‌ترین مسائل استان‌ها دخالت کنیم اما نظارت بر عملکرد دستگاه‌های دولتی در استان‌ها از سوی سازمان برنامه و بودجه به صورت پیگیری مستمر ادامه یابد.

رییس‌جمهور با اشاره به ایجاد بار مالی توسط دولت قبل برای دولت سیزدهم و فروش اوراق اظهار داشت: وزرا و مدیران در مقابل هزینه‌تراشی ایستادگی کنند و اجازه ندهند هزینه جاری دستگاه‌ها بر فعالیت عمرانی و محرومیت زدایی سایه بیندازد. ضرورت هماهنگی قوای سه‌گانه برای تحقق رشد اقتصادی ۸ درصد در سال ۱۴۰۱

در این جلسه رییس سازمان برنامه و بودجه گزارشی از پیش‌بینی‌های دولت برای بودجه سال ۱۴۰۱ ارایه کرد که بر اساس این گزارش، سازمان برنامه و بودجه، رشد اقتصادی کشور در سال آینده را ۸ درصد پیش‌بینی کرده است.

سازمان برنامه و بودجه همچنین، میزان رشد ارزش افزوده در هر یک از استان‌ها را با توجه و تاکید بر عدالت‌محوری و بدون کسری بودجه پیش‌بینی کرده که این برنامه در حال تدوین است.

در این جلسه، در چهارچوب بودجه پیشنهادی سال آینده مقرر شد، هماهنگی‌های لازم بین قوای سه‌گانه برای مدیریت هزینه‌ها در سال ۱۴۰۱ پیگیری و انجام شود.

 

تکذیب گلایه رییس‌جمهور از عملکرد وزیر اقتصاد

خبر منتشر شده در برخی رسانه‌ها درباره تذکر رییس‌جمهور و گلایه ایشان از عملکرد برخی وزرای اقتصادی دولت کذب محض و شامل اطلاعات نادرست و جهت‌دار برای تشویش اذهان عمومی است.  به گزارش ایلنا، فرشاد فتوت رییس روابط عمومی وزارت اقتصاد در توییتر نوشت: ‌«خبر منتشر شده در برخی رسانه‌ها درباره تذکر رییس‌جمهور و گلایه ایشان از عملکرد برخی وزرای اقتصادی دولت کذب محض و شامل اطلاعات نادرست و جهت‌دار برای تشویش اذهان عمومی است.

 لازم است رسانه‌ها از بازنشر اخبار غیر مستند که با رویکرد تخریب وجهه‌ دولت طراحی و تولید می‌شود خودداری کنند.


 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران