شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سخنگوی وزارت‌ امور خارجه ادعاهای تعجب‌برانگیز رییس‌جمهوری آذربایجان علیه جمهوری اسلامی ایران را در نشست سران کشورهای مشترک‌المنافع قویا تکذیب کرد، ساختگی دانست و گفت:

سخنگوی وزارت‌ امور خارجه ادعاهای تعجب‌برانگیز رییس‌جمهوری آذربایجان علیه جمهوری اسلامی ایران را در نشست سران کشورهای مشترک‌المنافع قویا تکذیب کرد، ساختگی دانست و گفت: تعمدی برای طرح اظهارات رسانه‌ای بی‌مبنا از سوی باکو وجود دارد که البته در جای خود پاسخ مقتضی داده خواهد شد.

«سعید خطیب‌زاده» در واکنش به اظهارات رییس‌جمهوری آذربایجان تصریح کرد: طرح چنین اتهامات رسانه‌ای صرفا در راستای منافع رژیم صهیونیستی مبنی بر تحت تاثیر قرار دادن روابط برادرانه دو ملت ایران و آذربایجان است.

وی با تاکید بر نقش پیشروی جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با قاچاق مواد مخدر تاکید کرد: تقدیم هزاران شهید و مجروح طی چهار دهه گذشته در مبارزه با این پدیده شوم تنها یک برگ از تلاش‌های متعهدانه و مستمر جمهوری اسلامی ایران در این مسیر بوده که بارها و بارها توسط نهادهای بین‌المللی ذی‌ربط مورد تایید قرار گرفته است. 

خطیب‌زاده ضمن تاکید بر روابط مستحکم و برادرانه بین دو ملت افزود: متاسفانه به نظر می‌رسد به‌رغم پیام‌های خصوصی و مثبتی که از باکو در تماس‌های مختلف دریافت می‌شود، تعمدی برای طرح اظهارات رسانه‌ای بی‌مبنا از سوی باکو وجود دارد که البته در جای خود پاسخ مقتضی داده خواهد شد.

رییس‌جمهوری آذربایجان در نشست مجازی سران کشورهای مستقل مشترک‌المنافع در اظهاراتی غیرواقع‌بینانه مدعی شد: ارمنستان در تبانی با ایران از مناطق اشغالی سابق جمهوری آذربایجان برای انجام قاچاق مواد مخدر به اروپا به مدت حدود ۳۰ سال استفاده می‌کرد.

«نیکول پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان نیز ضمن تکذیب این ادعا بر همکاری ایران و ارمنستان در حوزه مبارزه با مواد مخدر تاکید کرده بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران