شماره امروز: ۵۴۷

| | |

در پی موفقیت ورزشکاران کشورمان در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان، رهبر معظم انقلاب در پیامی از این پهلوانان و مربی آنان تشکر کردند.

 پیام تشکر رهبر معظم انقلاب 

در پی موفقیت ورزشکاران ایران:  آفرین بر پهلوانان کشتی فرنگی

در پی موفقیت ورزشکاران کشورمان در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان، رهبر معظم انقلاب در پیامی از این پهلوانان و مربی آنان تشکر کردند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در متن پیام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای آمده است: «آفرین بر پهلوانان کشتی فرنگی کشور و مربی آنان که همه به‌ویژه جوانان را شاد کردند؛ ان‌شاءالله موفق باشید.»

پیام تسلیت رهبری برای درگذشت محمدی‌تاکندی

  رهبر انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت حجت‌الاسلام محمدی‌تاکندی را تسلیتگفتند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری؛ در متن پیام رهبر انقلاب آمده است: درگذشت عالم متخلّق جناب حجت‌الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ علی محمدی تاکندی رحمت‌الله‌علیه را به مردم عزیز قزوین و به ویژه به خاندان محترم و ارادتمندان و دوستان آن مرحوم تسلیت عرض می‌کنم و رحمت و مغفرت الهی برای ایشان مسئلت می‌کنم.

بخشنامه بودجه ۱۴۰۱  ابلاغ شد

رییس‌جمهور بخشنامه بودجه ۱۴۰۱ را به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد. به گزارش ایسنا، این بخشنامه بودجه‌ای است که توسط رییسی به عنوان رییس دولت سیزدهم به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده تا طبق قواعد و چارچوب تعیین شده پیش‌بینی بودجه سال آینده خود را به سازمان برنامه و بودجه جهت تدوین لایحه بودجه، اعلام کنند. بر اساس بخشنامه بودجه ۱۴۰۱، تمام دستگاه‌ها موظف شده‌اند با محوریت سازمان برنامه و بودجه کشور با اهتمام جدی و مساعی جمعی و با تدوین برنامه‌ای منظم و تلاشی فراگیر و منضبط، کشور را برای رشد اقتصادی هشت درصد و تحقق جهش اقتصادی در سال آینده مهیا کنند. همچنین از رویکردهای کلان بودجه سال ۱۴۰۱ در بخشنامه می‌توان به رشد اقتصادی با تمرکز برای ارتقای بهره‌وری، ثبات اقتصادی، عدالت‌محوری، تغییر ساختار بودجه و تأمین مالی اقتصاد اشاره کرد. این در حالی است که با توجه به نقدهایی که تاکنون از سوی دولت نسبت به وضعیت بودجه سال جاری وجود داشته و چالش‌هایی که با آن مواجه است و همچنین وعده‌هایی که برای تغییر در ساختار بودجه و نحوه بودجه‌ریزی داده شده، انتظار می‌رود جریان تدوین بودجه ۱۴۰۱ متفاوت از گذشته باشد. اخیرا میرکاظمی- رییس سازمان برنامه و بودجه- با اشاره به اینکه کارشناسان و تصمیم‌گیران در تهیه و تدوین بودجه ۱۴۰۱ باید نگاه کلان داشته باشند و تصمیمات اتخاذ شده آثار مثبت برای کل مردم ایران داشته باشد و تنها به نفع قشر خاص نباشد گفته بود که سناریوی جبران کسری بودجه و هزینه‌های جاری با خلق پول نادرست است و سناریو‌های گذشته روش کار ما نیست چرا که آثار و تبعات مخرب آن در کشور مشهود است و چنین سناریویی ایجاد فاصله طبقاتی و هدایت بخش بزرگی از جامعه به زیر خط فقر بوده است و اجحاف در حق بخش بزرگی از جامعه شده است که باید تغییرکند. وی البته بر اصلاح وضعیت موجود تاکید داشته و اعلام کرده که باید چرخه منفی و معیوب در بودجه‌ریزی متوقف و دولت هزینه‌ها را مدیریت کند، در عین حال استقراض از بانک مرکزی و انتشار اوراق قرضه و خلق پول راه‌حل نیست و اینطور نیست که بودجه ۱۴۰۱ با کسری تهیه و تدوین شود در حالی که در گذشته بدون در نظر گرفتن منابع موثق هزینه‌های زیادی بر جامعه تحمیل و باعث افزایش تورم شده است .

واگذاری مدیریت هفت‌تپه به شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی

به گزارش خبرگزاری فارس، در جلسه‌ای به ریاست معاون اول رییس‌جمهور نسبت به تعیین‌تکلیف شرکت کشت و صنعت هفت‌تپه اقدام و مدیریت این مجموعه عظیم به شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی واگذار شد. در این نشست که دیشب با حضور محمد مخبر و نیز دادستان کل کشور، وزرای امور اقتصاد و دارایی، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دادگستری، معاون حقوقی رییس‌جمهور، استاندار خوزستان و رییس سازمان خصوصی‌سازی و مدیران عامل بانک‌های ذیربط برگزار شد، با توجه به تخصص، ارتباط و اهمیت شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، مدیریت شرکت نیشکر هفت‌تپه از طرف سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران به این شرکت سپرده شد. اعضا همچنین با تاکید بر شفاف شدن حساب‌ها، بدهی و همچنین ارزش این شرکت در مدت ۳ ماه، تسویه ارزش شرکت کشت و صنعت هفت‌تپه را تصویب کردند. پرداخت تسهیلات جدید از سوی بانک‌های ملی و صادرات برای تسهیل امور شرکت هفت‌تپه و پرداخت معوقات به ویژه پرداخت حقوق پرسنل، دستمزد کارگران و تامین هزینه‌های جاری آن و همچنین امهال بدهی‌های این شرکت از دیگر مصوبات مهم این جلسه بود.


 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران