شماره امروز: ۵۴۷

موافقت رهبر انقلاب با استعفای دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام

| | |

رهبر انقلاب اسلامی با درخواست استعفای محسن رضایی از دبیری مجمع تشخیص مصلحت نظام موافقت کردند.

رهبر انقلاب اسلامی با درخواست استعفای محسن رضایی از دبیری مجمع تشخیص مصلحت نظام موافقت کردند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در متن پی‌نوشت رهبر انقلاب بر هامش نامه استعفای دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، خطاب به محسن رضایی آمده است: «تلاش‌ها و زحمات شما در سالیان متمادی در دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت فراموش‌نشدنی است. ضمن پذیرش استعفای جنابعالی، موفقیتتان را در مسوولیت جدید از خداوند متعال مسألت می‌کنم. والسلام علیکم و رحمه‌الله.»

همچنین ساعاتی پس از انتشار این خبر، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن تقدیر از خدمات ارزشمند محسن رضایی، باصدور حکمی محمدباقر ذوالقدر را به‌سمت دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب کرد. بنابر این گزارش، در متن حکم آیت‌الله صادق آملی لاریجانی خطاب به محمدباقر ذوالقدر آمده است: «با عنایت به استعفای دبیر محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام، جناب آقای دکتر محسن رضایی دامت توفیقاته که طی سالیان متمادی خدمات ارزشمندی در این سمت داشته‌اند و تشکر از زحمات بی‌دریغ ایشان، جنابعالی را که بحمدالله از شخصیت‌های انقلابی، صاحب فکر و دارای تجارب ارزشمند اجرایی می‌باشید، حسب ماده ۳ آیین نامه مجمع تشخیص و تأیید رهبر معظم انقلاب اسلامی مد‌ظله‌العالی، به عنوان دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب می‌نمایم. امید است به فضل الهی و با اهتمام و سعی بلیغ در انجام وظایف محوّله در دبیرخانه مجمع و سایر وظایف مرتبطه، در پیشبرد امور موفق باشید. در هرحال خداوند یار و ناصرتان باد. إنّه نعم‌المولی‌و‌نعم‌النصیر.» رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در بند پایانی این حکم آورده است: «از مقام معظم رهبری مدظله العالی به جهت پذیرش پیشنهاد دبیری و نیز نصب جنابعالی به عنوان عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، تشکر می‌کنم و سلامتی و دوام عمر همراه با توفیق و تسدید ایشان را از خداوند متعال مسألت می‌نمایم.»

انتصاب امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی به فرماندهی نیروی هوایی ارتش

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا با صدور حکمی امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی را به فرماندهی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران منصوب کردند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در متن حکم فرمانده معظم کل قوا خطاب به امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی آمده است: «نظر به تعهد و شایستگی و پیشنهاد فرمانده کل آجا، شما را به سمت فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران منصوب می‌کنم. اهتمام به ارتقاء توان و آمادگی‌های رزم در پاسخگویی هوشمندانه به هر سطح و نوع از تهدید هوایی و رشد سرمایه انسانی با رویکرد ساخت نیروی هوایی دانشمندِ تراز نظام اسلامی، در تعامل اثربخش و هم‌افزا با مجموعه بزرگ ارتش جمهوری اسلامی ایران و بخش‌های ذیربط لشکری و کشوری، مورد انتظار است. از تلاش‌ها و خدمات ارزنده امیر سرتیپ عزیز نصیرزاده در دوره مسوولیت تشکر می‌کنم. سعادت همگان را از خداوند متعال خواهانم.»

درگذشت متهم ردیف اول پرونده شرکت مفتاح‌خودرو

متهم ردیف اول پرونده شرکت مفتاح‌خودرو در پی سکته قلبی فوت کرده و اموال متهم متوفی کفاف رد مال وی را در صورت قطعیت محکومیت خواهد داد. به گزارش ایلنا، در پی انتشار خبری مبنی بر فوت «میثم رضایی» متهم ردیف اول شرکت مفتاح‌خودرو، مرکز رسانه قوه قضاییه به اطلاع می‌رساند نامبرده که سابقه طولانی اعتیاد و مصرف موادمخدر داشته، قبل از اعزام به زندان، حتی در مرحله رسیدگی بدوی به پرونده به‌ علت سابقه بیماری به مراکز درمانی اعزام شده بود و از مراقبت‌های ویژه پزشکی بهره‌مند بوده است و در بیمارستان لقمان تهران هم فوت کرده است؛ بنابر این گزارش، پرونده شرکت مفتاح‌خودرو از جمله پرونده‌های کثیرالشاکی محسوب می‌شود که با فوت متهم ردیف اول آن رسیدگی به این پرونده مختومه نخواهد شد؛ بلکه بخشی از این پرونده در دست رسیدگی قضایی است و در خصوص بخش دیگر از آن نیز رای صادر شده است. در خصوص قسمتی از پرونده که رای بدوی صادر شده، متهم متوفی با حدود هزار و ۶۰۰ شاکی و با اتهام کلاهبرداری شبکه‌ای به ۱۲ سال حبس و جزای نقدی محکوم شده است و در حال حاضر پرونده در دیوان عالی کشور در مقام فرجام‌خواهی است و در صورت قطعیت حکم صادره، فرآیند رد مال با شناسایی اموال وفق مقررات انجام خواهد شد. در پرونده دوم نیز، کیفرخواست با بیش از ۷۰ شاکی صادر شده است و در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران در حال رسیدگی است. شایان ذکر است؛ اموال متهم متوفی کفاف رد مال او را در صورت قطعیت محکومیت خواهد داد.


 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران