شماره امروز: ۵۴۷

| | |

نماینده ایران در سازمان ملل‌های‌بین‌المللی در وین در صفحه توییترش سفر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران را تایید کرد.

غریب ‌آبادی:

گروسی به تهران می‌آید

نماینده ایران در سازمان ملل‌های‌بین‌المللی در وین در صفحه توییترش سفر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران را تایید کرد. کاظم غریب‌آبادی، نماینده کشورمان در نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین در صفحه توییترش نوشت: رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی عصر امروز به تهران سفر می‌کند. او فردا با معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی دیدار خواهد کرد. دو طرف یک بیانیه مشترک منتشر خواهند کرد.  پیشتر خبرگزاری رویترز به نقل از «دیپلمات‌هایی» که نام آنها را فاش نکرده، گزارش داده بود: رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز یکشنبه (امروز) به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات ایرانی به تهران سفر خواهد کرد. رویترز درباره اهداف این سفر خبری منتشر نکرده اما پیشتر گفته شده بود که گروسی به دنبال از سرگیری بازرسی‌های آژانس از ایران است و ایران تاکنون به این درخواست آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پاسخ منفی داده است.

 ادعای وال‌استریت ژورنال  درباره حصول تفاهم میان ایران و آژانس

گفتنی است وال‌استریت ژورنال مدعی شده است که بر اساس گفته سه منبع نزدیک به مذاکرات سفر گروسی به تهران پس از آن روی می‌دهد که تفاهمی میان ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی حاصل شده که تهران به آژانس دسترسی به تجهیزات نظارتی فعالیت‌های هسته‌ای خود را خواهد داد و همکاری با تحقیقات در خصوص مواد هسته‌ای پیدا شده در ایران را از سر خواهد گرفت.

دادستان کل کشور: 

رای دیوان عدالت درباره سند خودرو برای همه لازم‌الاجرا است

دادستان کل کشور گفت: رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری درباره سند خودرو برای همه از جمله سازمان ثبت اسناد و املاک کشور لازم‌الاجرا است.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری درباره نقل و انتقال خودرو گفت: خواهشم این است که مردم کار نقل و انتقال را خودشان انجام دهند. چرا بخواهند حق‌الوکاله به وکیلی بدهند که هزینه گزافی باشد که بر آنها تحمیل شود. وی افزود: انتقال خودرو در ادارات راهنمایی و رانندگی زمانی نمی‌برد، مقدمات کار را فراهم کنند و خود اشخاص آنجا بروند و منتقل کنند. دادستان کل کشور ادامه داد: اگر کسی به هر دلیل می‌خواهد این کار را به وکیل واگذار کند وکیل این کار را انجام دهد و اگر چنانچه به دفترخانه‌ای مراجعه شد و آن دفترخانه با این بهانه از انجام وظیفه خودداری کرد، این را حتما گزارش دهند. من هم با رییس محترم سازمان ثبت این مساله را صحبت خواهم کرد و به عنوان یک تخلف و ترک وظیفه و ترک امری است که یک دفترخانه ممکن است آن را انجام دهد که به‌نظرم قابل تعقیب است.

منتظری تصریح کرد: از طرف دیگر آنچه که ملاک ما هم بود که در نامه استناد کردم رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری بود که این رای دیوان عدالت اداری برای همه لازم‌الاجراست از جمله برای سازمان ثبت و ادارات و دفاتر اسناد رسمی و آنها هم مکلف هستند در اجرای این رای عمل کنند و اگر چنانچه اتفاق افتاد، قابل تعقیب خواهد بود.

اوپک پیش‌بینی تقاضای نفت در ۲۰۲۲ را پایین می‌آورد

اوپک احتمالا به خاطر افزایش بی‌ثباتی در نتیجه گسترش نوع دلتای ویروس کرونا، پیش‌بینی خود از تقاضای جهانی برای نفت را در 2022 پایین می‌آورد. اوپک قرار است در روز دوشنبه گزارش ماهانه بازار نفت را منتشر کند و احتمالا در این گزارش تقاضای جهانی برای نفت در سال آینده میلادی را پایین‌تر تخمین خواهد زد. اوپک در دو گزارش قبلی خود دورنمای تقاضا را بدون تغییر نگه داشته بود. اوپک در گزارش بازار نفت در ماه اوت اعلام کرد تقاضای جهانی برای نفت در سال جاری میلادی به‌طور متوسط 96.6 میلیون بشکه در روز خواهد بود و در نیمه دوم 2022 از 100 میلیون بشکه در روز می‌گذرد. اوپک به‌رغم اوج دوباره کرونا در اقتصادهای بزرگی مثل چین و امریکا، پیش‌بینی تولید را نسبت به ماه قبل از آن تغییری نداده بود. در گزارش ماه گذشته اوپک آمده است تقاضای جهانی برای نفت در سال آینده میلادی به‌طور متوسط 99.9 میلیون بشکه در روز خواهد بود و در نیمه دوم از 100 میلیون بشکه می‌گذرد.

کمبود گاز  در زمستان حتمی است

نایب‌رییس انجمن شرکت‌های مهندسی و پیمانکاری نفت، گاز و پتروشیمی، پیش‌بینی کرد که زمستان امسال با توجه به کمبود شدید گاز، وحشتناک‌ترین سال خواهد بود و در صورت بروز سرمایی همچون سرمای اواسط دهه ۸۰ به هیچ عنوان، هیچ‌کسی نمی‌تواند مشکل کمبود گاز را حل کند. فرزاد کرمانی اذعان داشت که با توجه به کمبود گاز در زمستان، این معضل به یک ابرچالش تبدیل خواهد شد و ادامه داد که ایران برای بالانس مصرف گاز، از ترکمنستان گاز وارد می‌کند اما با واردکردن گاز بیشتر از ترکمنستان در زمستان پیش رو هم، هیچ مشکلی حل نمی‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران