شماره امروز: ۵۴۷

با امضای یک تفاهمنامه 3 ساله صورت گرفت

| | |

ستاد اجرایی فرمان امام برای اجرای 2156 طرح اقتصادی، زیربنایی و حمایتی در مناطق محروم استان همدان تفاهمنامه‌ای به ارزش 22 هزار میلیارد ریال با استانداری همدان امضا کرد.

ستاد اجرایی فرمان امام برای اجرای 2156 طرح اقتصادی، زیربنایی و حمایتی در مناطق محروم استان همدان تفاهمنامه‌ای به ارزش 22 هزار میلیارد ریال با استانداری همدان امضا کرد.

صبح امروز در مراسمی با حضور محمد مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان امام و مدیران عامل بنیاد برکت، گروه اقتصادی تدبیر، موسسه دانش‌بنیان برکت و سیدسعید شاهرخی استاندار همدان و هیات همراه، آیین امضای تفاهمنامه همکاری برای اجرای هزاران طرح اقتصادی و اجتماعی در مناطق محروم و کم‌برخوردار استان همدان برگزار شد.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام در این جلسه گفت: در راستای تحقق تدابیر مقام معظم رهبری در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، تولید، اشتغال و پیگیری اهداف ستاد در حوزه محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و توسعه عدالت اجتماعی، امروز تفاهمنامه‌ای را با استاندار محترم همدان امضا کردیم تا ظرف 3 سال تحولات قابل‌توجهی در این استان ایجاد شود.

محمد مخبر افزود: تاکنون ستاد اجرایی فرمان امام با اجرای 5 هزار طرح و سرمایه‌گذاری و هزینه 520 میلیارد تومان در استان همدان بیش از 15 هزار شغل در این استان ایجاد کرده است. 

مخبر با اشاره به جزییات تفاهمنامه امروز افزود: کلیات این برنامه اجرای 2.156 طرح‌ اقتصادی، زیربنایی، حمایتی، اجتماعی، آموزشی و بهداشتی با اعتباری بالغ بر 22.188 میلیارد ریال است که با اجرای این طرح‌ها برای بیش از 14 هزار نفر اشتغال ایجاده شده و به رفع محرومیت در مناطق محروم و توسعه بخش‌های زیربنایی و بهداشت و درمان استان کمک می‌کند.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام در ادامه گفت: توانمندسازی اقتصادی از طریق اجرای 1.530 طرح کوچک و متوسط، اجرای حداقل 6 طرح‌ بزرگ اقتصادی، اجرای 4 طرح جامع دانش‌بنیان، اجرای 614 پروژه ‌زیربنایی و عمرانی، اجرای 20.450 طرح حمایتی معیشتی، بهداشتی و ورزشی و مشارکت 30درصدی در هزینه بیمه منازل روستایی بخشی از مفاد اصلی این تفاهمنامه است.

او خاطرنشان کرد: احیای کارخانجات تعطیل و نیمه‌تعطیل شده، احداث مدرسه و مسکن محرومین، احداث پروژه‌های دارویی و مراکز درمانی و حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان و جسورانه، از جمله اقداماتی است که با اجرای این تفاهمنامه در استان همدان با سرعت بسیار بالایی صورت خواهد گرفت.

محمد مخبر با اشاره به موضوع تولید نخستین واکسن ایرانی کرونا توسط ستاد اجرایی فرمان امام نیز گفت: اولین خط تولید واکسن کوو ایران برکت از ابتدای امسال فعال و راه‌اندازی شد، با توجه به تاخیری که در صدور مجوز تزریق اضطراری صورت گرفت سرعت تولید در این خط را کاهش دادیم، چراکه تاریخ مصرف این واکسن‌ها محدود است و قابل نگهداری برای زمان طولانی نیستند.

او افزود: بعد از صدور مجوز وزارت بهداشت برای تزریق عمومی این واکسن که در تاریخ ۲۵ خرداد انجام شد، تولید در خط یک را سرعت دادیم و تا ۲۵ تیر، حداقل ۳ و نیم میلیون دوز واکسن در این خط تولید خواهیم کرد، البته هر دوز واکسن پس از تولید به مدت 16 روز مراحل تست استریل آن به طول می‌انجامد.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام درباره نقش ستاد در توزیع این واکسن در مراکز واکسیناسیون عمومی نیز گفت: واکسن‌ها را به ‌طور هفتگی تحویل وزارت بهداشت می‌دهیم و هیچ دخالتی در توزیع، تزریق و قیمت‌گذاری آن نداریم.

او تاکید کرد: دومین خط تولید واکسن کوو ایران برکت هم به‌ زودی راه‌اندازی می‌شود و تا شهریور امسال همان‌طور که قول داده بودیم حداقل ۵۰ میلیون دوز واکسن تولید خواهیم کرد.

استاندار همدان نیز در این مراسم با تقدیر از اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام گفت: دکتر مخبر و همکاران‌شان با یک مدیریت جهادی و بی‌سروصدا در همه استان‌ها نقش بسزایی در پیشرفت‌ها و محرومیت‌زدایی‌ها ایفا کرده‌اند، ایجاد 15 هزار شغل در استان همدان آن‌هم در زمانی که مردم با مشکلات متعددی از قبیل کرونا درگیر بودند، اقدام قابل تقدیر و تحسینی بود که جا دارد که از طرف مردم این استان تشکر کنم. سیدسعید شاهرخی افزود: هر جایی در کشور مردم به بحرانی برخوردند، ردپای کمک‌های بلافاصله ستاد اجرایی فرمان امام در آن دیده می‌شود.

استاندار همدان خاطرنشان کرد: توزیع بسته‌های معیشتی و حمایتی و اجرای پویش‌های مختلف در مناطق محروم استان، کاری کرده که این روزها همه مردم، ستاد اجرایی فرمان امام را به خوبی می‌شناسند و با آن ارتباط برقرار کرده‌اند و پیگیر دستاوردهای این ستاد در عرصه‌های مختلف مانند تولید واکسن کرونا هستند. او با اشاره به برنامه راهبردی استان همدان افزود: این تفاهمنامه که امروز به امضا خواهد رسید ماحصل سفرهای متعدد مدیران ستاد اجرایی فرمان امام به همدان و جلسات تخصصی با همکاران بنده است، ظرفیت استان به تفکیک هر شهرستان مشخص شد و براساس این مطالعات پروژه‌هایی تعریف شد تا براساس آن سالی 5 هزار شغل جدید در استان ایجاد شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران