شماره امروز: ۵۴۷

| | |

خبرنگار روزنامه وال‌استریت‌ژورنال مدعی شد که هفته آتی، معاون مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای گفت‌وگو پیرامون همکاری ایران با آژانس به تهران خواهد آمد. به گزارش ایسنا،

خبرنگار وال‌استریت‌ژورنال:

معاون گروسی ظرف روزهای آتی عازم ایران می‌شود

خبرنگار روزنامه وال‌استریت‌ژورنال مدعی شد که هفته آتی، معاون مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای گفت‌وگو پیرامون همکاری ایران با آژانس به تهران خواهد آمد. به گزارش ایسنا، لارنس نورمن خبرنگار روزنامه وال‌استریت‌ژورنال با بازنشر بخش‌هایی از یک گزارش خبرگزاری رویترز درباره تداوم فعالیت راستی‌آزمایی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ایران، در صفحه توییترش نوشت: طبق گزارش رویترز، بازرسان قرار است تا هفته آتی دسترسی مناسبی به نطنز داشته باشند. متوجه شدم که یک مقام ارشد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که ایران دیدار با او برای مذاکرات را در اواخر ژوئن قبول نکرده بود، قرار است هفته آینده به ایران برود.  نورمن ادامه داد: برخی دیپلمات‌ها گمان می‌کنند که بر اساس بازخوردی که معاون رافائل گروسی، مدیرکل آژانس هفته آینده در تهران خواهد گرفت، ممکن است در روزهای آتی گزارشی درباره رخدادهای متعدد به شورای حکام آژانس داده شود. دولت ایران اسفندماه سال گذشته براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی دسترسی بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تاسیسات هسته‌ای را محدود و اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف کرد، ولی پس از آن تهران و آژانس اوایل اسفند پارسال به توافقی سه‌ماهه دست یافتند که بر پایه آن دوربین‌های نظارتی آژانس در تاسیسات هسته‌ای به مدت سه ماه فعالیت کند ولی دسترسی به اطلاعات آن تنها در صورتی ممکن شود که تحریم‌های امریکا علیه ایران لغو شده باشد. این توافق سه‌ماهه به مدت یک ماه دیگر تمدید شد که این مهلت روز پنجشنبه، ۳تیر به پایان رسید. گفته می‌شود رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، دو بار با ایران برای تمدید این مهلت تماس داشته ولی پاسخی از ایران دریافت نکرده است.

  غریب‌آبادی: برنامه‌ای برای دیدار معاون گروسی با مقامات ایران پیش‌بینی نشده است

نماینده ایران در آژانس ضمن تایید سفر معاون مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران گفت: این سفر در چارچوب فعالیت‌های پادمانی معمول است. کاظم غریب‌آبادی در توییتی اظهار کرد: آپارو معاون مدیر کل آژانس هفته جاری به ایران می‌آید. وی ادامه ادامه داد: آقای آپارو همچنین یکی از بازرسان مصوب برای ایران است و بازدید وی در راستای فعالیت‌های معمول پادمانی و در چارچوب موافقت‌نامه جامع پادمان است. اگرچه با آژانس در تماس مداوم هستیم اما هیچ برنامه گفت‌وگویی برای وی در تهران پیش‌بینی نشده است.

اوپک‌پلاس بدون امارات به توافق رسیدند

منابع آگاه گفتند اوپک‌پلاس توافق کردند حتی اگر امارات همچنان با تمدید توافق مخالفت کند، از ماه آگوست نفت بیشتری به بازار روانه و دوره توافق کاهش تولید را تمدید کنند. این درحالی است که در اوپک‌پلاس بدون اجماع کلیه اعضا هیچ توافقی اجرایی نمی‌شود.

ایران جزو ۷ کشور جهان در بیشترین میزان استخراج رمزارز

خدادادی بهلولی، مجری طرح تامین برق مراکز استخراج رمزارز‌ها در توانیر بر این باور است که در حال حاضر چین، روسیه، امریکا، قزاقستان، کانادا، ایسلند و ایران هفت کشوری  هستند که بیشترین میزان استخراج رمز ارز در آنها صورت می‌گیرد. او در این خصوص توضیح داد که: «عامل اصلی شیوع پدیده استخراج غیرمجاز رمز ارز‌ها در ایران، وجود تعرفه‌های تخفیفی حامل‌های انرژی و بسیار ناچیز در مقایسه با قیمت‌های جهانی است. تاکنون ۳ هزار و ۶۴۶ مرکز غیرمجاز استخراج رمز ارز با ۱۹۶ هزار و ۲۳۳ دستگاه ماینر شناسایی و جمع‌آوری شده است، توان مصرف برق این تعداد مرکز غیرمجاز رمز ارز، بیش از ۵۷۰ مگاوات بود.»


 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران