شماره امروز: ۵۴۷

| | |

امیر سرتیپ حاتمی، کاظم خاوازی و محمدجواد آذری‌جهرمی، محمدباقر نوبخت و اکبر کمیجانی در دیدارهای جداگانه با رییس‌جمهور منتخب، گزارشی از وضعیت و اقدامات وزارتخانه‌های دفاع، جهاد و ارتباطات ارائه کردند.

امیر سرتیپ حاتمی، کاظم خاوازی و محمدجواد آذری‌جهرمی، محمدباقر نوبخت و اکبر کمیجانی در دیدارهای جداگانه با رییس‌جمهور منتخب، گزارشی از وضعیت و اقدامات وزارتخانه‌های دفاع، جهاد و ارتباطات ارائه کردند. 

به گزارش روابط عمومی دفتر رییس‌جمهور منتخب، وزرای دفاع، جهاد و ارتباطات، رییس سازمان برنامه و بودجه و رییس کل بانک مرکزی با حضور در دفتر حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدابراهیم رییسی به صورت جداگانه با رییس‌جمهور منتخب دیدار کردند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح که پیش از این نیز همراه با فرماندهان عالیرتبه نظامی برای تبریک پیروزی حجت‌الاسلام‌والمسلمین رییسی در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم با رییس‌جمهور منتخب دیدار کرده بود، در دیدار خود گزارشی از اقدامات و دستاوردهای وزارت دفاع در حوزه‌های مختلف از جمله میزان آمادگی دفاعی کشور در مقابله با تهدیدات ارائه کرد.

وزیر جهاد کشاورزی هم با تبریک پیروزی رییسی در انتخابات 28 خرداد و آرزوی موفقیت برای دولت آینده گزارشی از اقدامات این وزارتخانه و وضعیت کشاورزی و مهم‌ترین چالش‌ها و مسیرهای پیش روی دولت سیزدهم برای تأمین نیازهای اساسی مردم از جمله گندم، مرغ و گوشت ارائه کرد.  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در دیدارش با رییس‌جمهور منتخب، با تبریک انتخاب رییسی به عنوان هشتمین رییس‌جمهور کشورمان و آرزوی توفیق برای وی و همکارانش در دولت آینده، از وضعیت و اقدامات این وزارتخانه به منتخب ملت گزارش داد. سیدابراهیم رییسی نیز با تشکر از اظهار محبت وزرای دفاع، جهاد و ارتباطات و گزارش عملکرد وزارتخانه‌های‌شان، استفاده از تجارب و همکاری همه بخش‌ها برای پیشبرد برنامه‌ها و ماموریت‌های دولتش در خدمتگزاری به مردم و بهبود وضع موجود را مورد تأکید قرار داد.

روسای سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی از دیگر مسوولان دولت دوازدهم بودند که برای ارائه گزارش درباره عملکرد سازمان متبوع‌شان به صورت جداگانه با رییس‌جمهور منتخب دیدار کردند. 

محمدباقر نوبخت در دیدار با حجت‌الاسلام‌والمسلمین رییسی ضمن تبریک انتخاب ایشان به عنوان هشتمین رییس‌جمهور و آرزوی موفقیت برای دولت آینده، گزارشی از وضعیت کشور و چالش‌های پیش روی دولت سیزدهم در حوزه‌های گوناگون ارایه کرد.

رییسی با تشکر از اظهار محبت رییس سازمان برنامه و بودجه و گزارش وی درباره اقدامات این سازمان و شرایط کشور، بر لزوم تحول همه‌جانبه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تأکید کرد و گفت: دولت مردمی به دنبال آن است که با تغییر برخی ساختارها و رویکردها، توزیع عادلانه و مدیریت بهینه امکانات و اتکا به توان داخل وضع موجود را به نفع مردم تغییر دهد.

اکبر کمیجانی، رییس کل بانک مرکزی نیز در دیدار با رییس‌جمهور منتخب، گزارشی از چالش‌های حوزه پولی و بانکی و وضعیت ارزی کشور ارائه کرد. 

وی با تبریک پیروزی رییسی در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری و آرزوی موفقیت برای دولت آینده، درباره چالش‌های حوزه پولی و بانکی و وضعیت ارزی کشور و مسائل مهم مربوط به بانک مرکزی به رییس‌جمهور منتخب گزارش داد.

رییسی نیز با تشکر از ابراز محبت رییس کل بانک مرکزی و گزارش وی درباره نظام پولی و بانکی کشور بر لزوم هماهنگی تیم اقتصادی دولت برای رفع مشکلات این حوزه تأکید کرد.

در این دیدار، راهکارهای اصلاح نظام مالی و تأمین منابع ارزی برای تهیه کالاهای اساسی مورد نیاز مردم مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 تاکنون علاوه بر نوبخت و کمیجانی، تعداد دیگری از اعضای ستاد اقتصادی دولت از جمله وزرای نفت، صمت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در دیدارهای جداگانه با رییس‌جمهور منتخب، درباره وضعیت کشور و عملکرد این وزارتخانه‌ها گزارش داده‌اند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران