شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس اتاق اصناف ایران گفت: اتاق اصناف ایران در راستای برنامه‌های بلندمدت، تحول در نحوه ارایه خدمات کسب و کارها و نوین‌سازی در فعالیت‌های صنفی را در دستور کار خود قرار داده است.

نوین‌سازی در فعالیت‌های صنفی 

رییس اتاق اصناف ایران گفت: اتاق اصناف ایران در راستای برنامه‌های بلندمدت، تحول در نحوه ارایه خدمات کسب و کارها و نوین‌سازی در فعالیت‌های صنفی را در دستور کار خود قرار داده است. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران، سعید ممبینی به مناسبت روز ملی اصناف، ضمن تبریک این روز، اظهار کرد: در حدود یک و نیم سال گذشته که جهان با پدیده‌ای به نام بیماری کرونا درگیر بوده در کشور ما هم اصناف در کنار خدمت‌گزاران حوزه سلامت علاوه بر تامین نیازمندی‌های جامعه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توانسته‌اند نقش مهم و موثری را از خود به جای بگذارند. رییس اتاق اصناف ایران گفت: از منظر رویکرد کسب و کار و تحول در نحوه ارایه خدمات در طول این مدت و استفاده از فناوری‎های نوین برای انطباق با دستورالعمل‌های بهداشتی نیز شاهد تحول‌های جدی و چشم‌گیری در بسیاری از کسب و کارهای کشور بوده‌ایم و این نشان از تمایل، توجه و توانایی اصناف برای نوین‌سازی کسب و کار خود دارد. ممبینی با اشاره به مشخص شدن رییس‌جمهور برای چهار سال آینده، تاکید کرد: از دولت آینده انتظار داریم با توجه ویژه به جایگاه اصناف و با در نظر گرفتن ظرفیت بیش از ۶۰۰ هزار واحد تولیدی صنفی در سطح خرد و متوسط در کشور و طبق تئوری‌های اقتصادی، اهمیت بیشتری در برنامه‌ریزی بلندمدت کشور نسبت به این قشر قائل شود و با کسب نظر مشورتی از تشکل‌های صنفی، زمینه تقویت تولیدات در حوزه اصناف و به ویژه تولیدات صادرات محور و رشد این زحمت‌کشان اقتصادی را فراهم کنند.

صادرات ۷۰ هزار تنی آهن اسفنجی

ایسنا | طبق آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، در فروردین ماه سال جاری با رشد۲۵۰ درصدی نسبت به فروردین ماه سال گذشته، ۷۰ هزار تن آهن اسفنجی صادر شده؛ این در حالی است که در مدت مذکور سال جاری هیچ میزان آهن‌ اسفنجی وارد نشده است. طبق آماری که انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در اختیار ایسنا، قرار داده است، در نخستین ماه سال ۱۴۰۰ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، میزان واردات به کشور به‌جز مقاطع طویل فولادی، حداقلی بوده و برای فولاد میانی و آهن اسفنجی صفر بوده است. در مقابل اما میزان صادرات فولادی‌ها با رشد ۱۲۵ درصدی تا ۲۵۰ درصدی نسبت به فروردین ماه ۱۳۹۹ مواجه شده است. به تفکیک آمار، واردات مجموع مقاطع تخت فولادی در فروردین ماه امسال نسبت به همین ماه در سال گذشته، ۲۰۰ درصد افزایش داشته و از ۲۰۰۰ تن به ۶۰۰۰ تن رسیده است.پس از آن، واردات محصولات فولادی با رشد ۱۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته از ۴۸ هزار تن به ۵۳ هزار در نخستین ماه امسال رسیده است. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران