شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس‌جمهور گفت: ان‌شاءالله به زودی تحریم‌ها برداشته می‌شود و سرمایه‌ها به سوی ایران سرازیر می‌شود

آیین بهره‌برداری از طرح‌های مناطق آزاد تجاری

روحانی: به زودی تحریم‌ها برداشته و سرمایه‌ها سرازیر می‌شود

رییس‌جمهور گفت: ان‌شاءالله به زودی تحریم‌ها برداشته می‌شود و سرمایه‌ها به سوی ایران سرازیر می‌شود و امیدوارم که در دولت سیزدهم شاهد افزایش سرمایه‌گذاری‌ها باشیم و مردم بتوانند از نفع و سود آن بهره‌مند شوند. به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملی مناطق آزاد تجاری با بیان اینکه مردم مسوولیت بسیار بزرگ سیاسی و اجتماعی خود را در روز جمعه انجام دادند، اظهار کرد: آنان رییس‌جمهوری خود را انتخاب کردند. به آنان برای این اقدام بسیار خوب در جهت حضور گسترده در پای صندوق‌های رای تبریک می‌گویم. وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برگزاری هفتادوچهارمین افتتاح طرح‌های ملی در دولت خود اظهار کرد: در مناطق آزاد ما اعلام شد که ۶۲۱ طرح در حال اجرا است و ۲۴۸ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری دارد که ۵۳ درصد آن اجرا شده و همه آنها تا پایان سال افتتاح می‌شود. روحانی یادآور شد: اگر مردم به آینده خود و سود سرمایه‌گذاری امید نداشته باشند که چنین میزان از سرمایه‌گذاری را انجام نمی‌دهند. همین ایستادگی مردم برخلاف رنج و سختی که در این سه سال و نیم کشیدند که در تاریخ بی‌سابقه بوده، نشان از جایگاه والای مردم ما است. رییس‌جمهوری گفت: اینکه چند روز پیش خود امریکایی‌ها اعلام کردند حاضریم تحریم را از روی واکسن کرونا علیه ایران ‌برداریم نشان می‌دهد که خود این تروریست‌ها به چنین اقدامی اعتراف می‌کنند و حالا دولت جدید که معتقد است راه دولت قبلی درست نبوده، گفته‌اند که اگر در مسائل بانکی موضوع در زمینه ماسک و واکسن باشد، مشکلی نداریم. روحانی تاکید کرد: تازه آن هم زمانی که فهمیدند ما در تولید ماسک خودکفا شدیم و صادرات می‌کنیم و در واکسن هم به سمت تولید رفتیم. وی با بیان اینکه مردم بینی ترامپ را به خاک مالیدند، تصریح کرد: الان بازار ما پر از جنس است، هر چند گرانی به دلیل جنگ اقتصادی وجود دارد اما اقتصاد ما از پس این جنگ نابود نشد و یک نشان آن همین افتتاح طرح‌های ملی بود که تودهنی به امریکا محسوب می‌شد. رییس‌جمهوری با بیان اینکه ما تا روز آخر دولت افتتاح طرح‌های ملی در دوشنبه و پنجشنبه را انجام می‌دهیم، اظهار کرد: ما طرح‌های زیادی در مناطق مختلف افتتاح کردیم که با آنچه سرمایه‌گذاری و کلنگ‌زنی شد ۷۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفت. من از اینکه مناطق آزاد ایران از مناطق واردکننده بدل به صادرکننده در این دولت شدند، سپاسگزارم. روحانی یادآور شد: ان‌شاءالله به زودی تحریم‌ها برداشته می‌شود و سرمایه‌ها به سوی ایران سرازیر می‌شود و امیدوارم که در دولت سیزدهم شاهد افزایش سرمایه‌گذاری‌ها باشیم و مردم بتوانند از نفع و سود آن بهره‌مند شوند.

 

پیام تبریک وزیر اقتصاد به رییس‌جمهور منتخب ملت ایران 

وزیر امور اقتصادی و دارایی در پیامی، انتخاب حجت‌الاسلام سیدابراهیم رییسی به عنوان هشتمین رییس‌جمهوری منتخب ملت ایران را تبریک گفت.

فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی طی پیامی انتخاب حجت‌الاسلام سیدابراهیم رییسی به عنوان هشتمین رییس‌جمهوری منتخب ملت ایران را تبریک گفت. در پیام وزیر اقتصاد آمده است: اعتماد قاطع ملت شریف ایران اسلامی به جنابعالی به عنوان شخصیتی برجسته و برخوردار از سوابق روشن و افتخارآمیز انقلابی و اسلامی، در حماسه ۲۸ خرداد، فصل دیگری از مردم‌سالاری دینی، اقتدار و تعالی کشور را پیش روی دیدگان دنیا قرار داد. اینجانب ضمن تبریک این پیروزی بزرگ به محضرتان، رجاء واثق دارم که دولت سیزدهم تحت مدیریت شایسته حضرتعالی با استعانت از درگاه خداوند متعال، در جهت تحقق آرمان‌های حضرت امام خمینی (ره)، منویات مقام معظم رهبری و اعتلای همه ‌جانبه کشور به ویژه در حوزه اقتصاد اعم از رشد سرمایه‌گذاری و تولید، بهبود فضای کسب و کار، توسعه و تعمیق بازار سرمایه، افزایش سهم مالیات در بودجه عمومی کشور و بهبود معیشت عامه مردم با نصرت الهی، گام‌های اساسی را برخواهد داشت. این وزارتخانه در راستای استقرار دولت حضرتعالی، آمادگی خود را برای هر گونه همکاری به حضور اعلام می‌دارد.

اقتصاددان معروف: منتظر سقوط ۲۰ درصدی بازار باشید

مارک زندی، اقتصاددان معروف در پیامی به سرمایه‌گذاران در مورد تاثیر تورم امریکا هشدار داد و گفت منتظر سقوط ۱۰ تا ۲۰ درصدی بازارها باشید.

به گزارش مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، مارک زندی، اقتصاددان معروف، در پیامی به سرمایه‌گذاران در مورد تأثیر تورم امریکا هشدار داد و گفت منتظر سقوط ۱۰ تا ۲۰ درصدی بازارها باشید. مارک زندی از اقتصاددانان ارشد موسسه بین‌المللی اعتبارسنجی مودیز است و معتقد است بالا رفتن نرخ بهره امریکا، که فدرال‌رزرو در اجلاس اخیر خود وعده داده است، موجب سقوطی بسیار سنگین در بازارهای مالی خواهد شد. زندی پیش‌بینی می‌کند که پس از این سقوط سنگین، برخلاف موارد مشابه قبلی، شاهد یک ریکاوری سریع نخواهیم بود چرا که قیمت سهام امریکا همین حالا هم از میزان ارزش واقعی این سهام خیلی بالاتر است. او پیش‌بینی کرد ریکاوری بازار سهام امریکا از این سقوط ۲۰ - ۱۰ درصدی بیش از یک سال طول بکشد. او اشاره کرد همین حالا ممکن است فرآیند این سقوط آغاز شده باشد چرا که سرمایه‌گذاران وحشت‌زده هستند. زندی از فدرال‌رزرو خواست برای جلوگیری از این سقوط، سیاستگذاری‌های خود را تغییر دهد. در معاملات روز جمعه شاخص داوجونز بدترین سقوط هفتگی خود از اکتبر ۲۰۲۰ را ثبت کرد و ۳.۴۵ درصد پایین آمد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران