شماره امروز: ۵۴۷

| | |

محمدرضا مرتضوی رییس کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران با اشاره به اینکه دولت نرخ حمایتی موثری را برای خرید تضمینی گندم در سال جاری تعیین کرده است،

محمدرضا مرتضوی رییس کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران با اشاره به اینکه دولت نرخ حمایتی موثری را برای خرید تضمینی گندم در سال جاری تعیین کرده است، بر ضرورت حمایت از کشاورزان در تامین ابزار و ماشین‌آلات کشاورزی به دلیل افزایش چندبرابری قیمت این اقلام در بازار تاکید کرد.

وی با اعلام اینکه احتمالا خرید تضمینی گندم توسط دولت از 7 میلیون تن فراتر نخواهد رفت، از ضرورت برنامه‌ریزی دولت برای واردات باقیمانده گندم مورد نیاز کشور به قید فوریت شد.

 به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، محمدرضا مرتضوی با بیان اینکه بارش اندک باران و وقوع خشکسالی در اکثر استان‌ها، این پیش بینی را ایجاد کرده که کشور در سال جاری با کاهش تولید گندم مواجه خواهد بود، توضیح داد: علاوه بر خشکسالی، عوامل دیگری نیز در کاهش خرید تضمینی گندم توسط دولت دخیل خواهد بود؛ نخست آنکه، احتمالا بخشی از مصارف علوفه‌ای کشور به دلیل کمبود علوفه، به ویژه در مرغداری‌ها به سمت گندم متمایل می‌شود. یعنی زمانی که تولید یا واردات ذرت و جو و سایر اقلام علوفه‌ای کاهش پیدا کرده یا قیمت‌ آن افزایش پیدا کند، معمولا انتقال ملایمی به سمت خرید گندم‌های نارس و نامرغوب توسط دامداران و مرغداران صورت می‌گیرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران