شماره امروز: ۵۴۷

| | |

معاون فناوری‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور با اعلام اینکه امکان ارایه حدود ۷۰ خدمت از طریق «پنجره واحد خدمات الکترونیکی» وجود دارد، گفت:

امکان ارایه حدود ۷۰ خدمت مالیاتی در یک پنجره واحد

معاون فناوری‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور با اعلام اینکه امکان ارایه حدود ۷۰ خدمت از طریق «پنجره واحد خدمات الکترونیکی» وجود دارد، گفت: اکنون ۲۰ مورد از مهم‌ترین و پرحجم‌ترین این خدمات به مودیان ارایه می‌شود و تا پایان دولت فعلی بخش قابل توجه دیگری از آن قابل ارایه خواهد بود. چندی پیش «علی عبدالهی»، رییس مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند اعلام کرد که در سال گذشته «سند نقشه راه گذار به اقتصاد هوشمند» تهیه و در فرایند عملیاتی قرار گرفت. به گفته مسوولان سازمان مالیاتی کشور، این سازمان دست‌کم در راستای هوشمندسازی اقتصاد در چهار پروژه بزرگ در حوزه مالیاتی درگیر است. یکی از این پروژه‌ها پنجره واحد خدمات الکترونیک است. «هادی خانی» معاون فناوری‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در واقع، سال گذشته «پنجره واحد خدمات الکترونیک» در اولویت سازمان بود که راه‌اندازی شد. در بحث پرونده‌های مالیاتی، وضعیت ممنوع الخروجی، بحث بدهکاری، امکان پرداخت برخط بدهی‌های مالیاتی و موارد دیگر خدمات لازم در قالب یک پروفایل مالیاتی به مودیان سازمان ارایه می‌شود.البته افرادی هم که مودی ما نیستند، پرونده مالیاتی ندارند اما سابقه مالیاتی در سازمان دارند، به‌طور مثال در مواردی مانند مالیات بر ارث، مالیات بر نقل و انتقال ملک و غیره می‌توانند به این پنجره مالیاتی مراجعه و بدون نیاز به حضور فیزیکی در سازمان، خدمات لازم از جمله ارایه اظهارنامه، پرداخت الکترونیک و غیره را دریافت کنند.

ایران ۱۲۳ میلیون بشکه نفت ذخیره کرده است

به نقل از «اویل پرایس»، شرکت کارگزار کشتیرانی جهانی «ای‌ای گیبسون» اعلام کرد ایران ۶۹ میلیون بشکه نفت خام را بر روی نفتکش‌های شناور بر روی دریا ذخیره کرده و آماده است با لغو تحریم‌های امریکا، آنها را به مشتریان خود تحویل دهد. بانک «سیتی گروپ» نیز با تخمینی مشابه اعلام کرد که ایران ۶۵ میلیون بشکه نفت خام را بر روی دریا و ۵۴ میلیون بشکه نفت خام را بر روی خشکی ذخیره کرده است.  ایران و امریکا از ماه گذشته در وین درباره راه‌های احتمالی بازگشت هر دو کشور به توافق هسته‌ای یا برجام به صورت غیرمستقیم گفت‌وگو کرده‌اند. جو بایدن رییس‌جمهوری امریکا، اعلام کرده که دولتش مایل به بازگشت به برجام است، اما این کار را تنها در صورت بازگشت ایران به رعایت کامل تعهدات هسته‌ای خود انجام خواهد داد. ایران به نوبه خود اعلام کرده که تنها پس از لغو تمام تحریم‌های امریکا، تعهدات هسته‌ای خود را به‌طور کامل اجرایی خواهد کرد. سیتی‌گروپ در گزارش روز دوشنبه خود گفت: در صورت توافق و پس از لغو تحریم‌های امریکا، ایران می‌تواند نفت را به بازارهای عمده خود از جمله هند و چین تحویل دهد.شرکت «ای‌ای گیبسون» افزود: با این حال، نفت خام شناور ایران پس از لغو تحریم‌های امریکا یک‌شبه ارسال نخواهد شد. دستیابی ایران به کانال‌های بانکی جهانی باید تامین شود تا تضمینی به قانونی بودن خرید نفت ایران به خریداران بدهد. بنابراین، فروش ذخیره نفت خام ایران با افزایش تدریجی فعالیت‌های این کشور، ماه‌ها به طول خواهد انجامید. پیش از این «بلومبرگ» در گزارشی به نقل از کارشناسان اعلام کرد که ایران می‌تواند در کمتر از سه ماه به تولید قبل از تحریم یعنی تقریباً ۴ میلیون بشکه در روز بازگردد. برآوردهای بلومبرگ نشان می‌دهد که تولید نفت ایران در سال جاری رو به افزایش بوده و ماه گذشته تولید نفت ایران حدود ۴.۲ میلیون بشکه در روز بوده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران