شماره امروز: ۵۴۷

| | |

ایسنا| سخنگوی قوه قضاییه درباره برخورد با تخلفات در قوه قضاییه توضیحاتی ارایه کرد. غلامحسین اسماعیلی گفت:

بازداشت بیش از ۲۰۰ نفر از پرسنل قوه قضاییه

ایسنا| سخنگوی قوه قضاییه درباره برخورد با تخلفات در قوه قضاییه توضیحاتی ارایه کرد. غلامحسین اسماعیلی گفت: «همکاران ما در واحدهای حفاظت اطلاعات قوه قضاییه، ۲۳۷ نفر از کارچاق کن‌ها و دلالان را شناسایی کردند. همچنین دستگیری۱۶۱ وکیل و کارشناس دادگستری، بیش از ۲۰۰ نفر از پرسنل متخلف بخش‌های مختلف قوه قضاییه و تعدادی از سردفتران اسناد رسمی از جمله اقدامات دستگاه قضا بوده است. او افزود: در سال ۹۹ مجموعه عملکرد دادسرای انتظامی قضات به نسبت سال ۹۸ با ۳۸ درصد رشد عملکردی مواجه بوده است. به گفته سخنگوی دستگاه قضایی: «انجام بازرسی‌های دوره‌ای و بررسی دقیق و عملکرد بیش از هزار قاضی، انجام بازرسی‌های پنهان از چند استان، تهیه و تنظیم کارنامه قضایی برای تمامی قضات کشور که در نتیجه این کارنامه تعدادی از قضات کشور مورد تشویق قرار گرفتند. تعدادی از قضات متخلف شناسایی و تعدادی تعلیق و تعدادی سلب صلاحیت شدند که این عدد قضات متخلف حداقلی است. پس از حضور ابراهیم رییسی در راس قوه قضاییه امیدهایی برای برخورد با فساد در دستگاه قضایی به وجود آمده و گام‌هایی نیز در این رابطه برداشته شده است.اسماعیلی در پاسخ به سوالی مبنی بر بازداشت دو شهردار مناطق تهران و واکسن خواری در شهرداری تهران گفت: دی ماه سال گذشته دو شهردار تهران مورد تعقیب قرار گرفتند و با قرار تأمین بازداشت شدند. متعاقب آن یکی از معاونان سابق یکی از شهرداران مناطق هم مورد تعقیب قرار گرفت و سه نفر از پیمانکاران هم در این پرونده تحت تعقیب قرار گرفتند.وی افزود: در آستانه سال جدید این متهمان با قرار وثیقه آزاد شدند و تحقیقات پرونده در دست پیگیری است و به محض اتمام آن، پرونده به دادگاه ارسال خواهد شد.وی با اشاره به انتشار فایل صوتی وزیر خارجه در رسانه‌های معاند گفت: در این ارتباط پرونده‌ای در دادسرای عمومی و انقلاب تهران تشکیل شده است و تیم تخصصی از مرجع قضایی، وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه پیگیری این پرونده را بر عهده دارند. بخشی از امور به وزارت اطلاعات و بخشی از امور به سازمان اطلاعات سپاه واگذار شده است، برخی از افراد ممنوع‌الخروج شده‌اند و ۲۰ نفر که در این فرآیند ایفای نقش داشتند احضار شدند و تحقیقات خوبی در این زمینه انجام شده است.وی با اشاره به اتهاماتی که مبنی بر فساد اقتصادی به عباس آخوندی نسبت داده شده است گفت: نسبت به فرد مورد اشاره، مجموعه قوه قضاییه ورود کرد و بررسی‌های جدی انجام داده است. در این حوزه دو پرونده داریم؛ یک پرونده مربوط به شاکیان به این شخص بوده که کیفرخواست آن صادر شده است و در نوبت رسیدگی قرار داد.

پدیده ناگوارکولبری باید از مزرها زدوده شود

ایرنا| دویست و بیست و چهارمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت روز یکشنبه به ریاست رییس‌جمهور برگزار شد و در این جلسه، برنامه تامین کالاهای اساسی، ضروری و مورد نیاز در سال 1400 مورد بررسی قرار گرفت. در آغاز جلسه، رییس کل بانک مرکزی گزارشی از تامین ارز مورد نیاز کالاهای اساسی در سال‌های 1399 و 1400 ارایه نمود و پس از بحث و بررسی تصمیمات لازم برای خرید اقلام مورد نیاز اتخاذ شد. همچنین وزیر صنعت، معدن و تجارت گزارشی از تامین گندم مورد نیاز سال 1400و آمار خرید داخلی گندم در استان‌های مختلف ارایه نمود سپس برنامه تامین سالانه گندم برای نیاز سال و تکمیل ذخایر استراتژیک پس از بحث و بررسی به تصویب رسید. در این جلسه وزیر کشور و مسوولان ستاد مبارزه با قاچاق کالا نیز گزارشی از اقدامات و برنامه‌های این ستاد ارایه کردند. رییس‌جمهور قاچاق کالا را امری ناپسند و زیان بار برای اقتصاد و تجارت سالم و شفاف در کشور دانست و تاکید کرد: کولبری پدیده زشت و غیرقابل قبولی بوده که نه در شان کرامت انسانی مرزنشینان رشید ما است و نه با سیاست‌ها و انضباط تجاری کشور سازگاری دارد. روحانی افزود: باید با حمایت اقتصادی، اشتغالزایی و مهارت افزایی برای مرزنشینان شریف، این پدیده ناگوار از چهره مزرهای ما زدوده شود.رییس‌جمهور تصریح کرد: شفاف‌سازی و ایجاد انضباط در سراسر چرخه تجاری کشور، از نقطه تامین تا زنجیره عرضه و نقطه مصرف لازمه این کار است و رسیدن به این هدف با هماهنگی و همکاری همه دستگاه‌های ذیربط در دولت، نیروی انتظامی و نهادهای نظارتی و قضایی امکان پذیر خواهد بود.

تنها راه‌حل مساله فسلطین همه‌پرسی است

ایسنا| وزیر خارجه کشورمان در توییتی تاکید کرد که همه‌پرسی از ساکنان فلسطین اشغالی تنها راه‌حل موجود برای مساله فلسطین می‌باشد.محمدجواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان روز سه‌شنبه با اشاره به حوادث جاری در فلسطین اشغالی در توییتی نوشت: «حمله به مسجد الاقصی و کشتن نمازگزاران و هتک حرمت مقدسات دینی، بزرگ‌ترین دلیل بر ماهیت نژادپرستانه و مجرمانه این رژیم غاصب است که همواره دلیل اساسی از بین رفتن امنیت و آرامش و ثبات در این منطقه بوده است. در اینجا تاکید می‌کنم تنها راه‌حل عادلانه قضیه فلسطین، ارجاع به اراده فرزندان واقعی این سرزمین و برگزاری همه‌پرسی است.»محمدجواد ظریف روز گذشته نیز در واکنش به یورش‌های اخیر رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی در توییتی نوشته بود: برای رژیم اسراییل دزدیدن سرزمین‌ها و خانه‌های دیگران، تشکیل رژیم آپارتاید و خودداری از واکسینه کردن شهروندان در اشغال غیرقانونی‌شان کافی نبود؛ این رژیم در مقدس‌ترین عید اسلام به عبادت‌کنندگان بی‌گناه در سومین مسجد مقدس اسلام تیراندازی کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران