شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رهبر انقلاب اسلامی در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان مصادف با روز قدس، خطاب به ملت ایران سخن خواهند گفت.

سخنرانی مجازی  رهبر  انقلاب  به مناسبت  روز  قدس

رهبر انقلاب اسلامی در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان مصادف با روز قدس، خطاب به ملت ایران سخن خواهند گفت.به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان مصادف با روز قدس، خطاب به امت اسلامی و ملت ایران سخن خواهند گفت.این سخنرانی ساعت 30: 14 روز ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ به صورت زنده از شبکه‌های داخلی و برون‌مرزی صداوسیما، سایت و حساب‌های KHAMENEI.IR در شبکه‌های اجتماعی و سایت باشگاه خبرنگاران جوان پخش خواهد شد.

راهکار قانونی مجلس برای آتش زدن کالای قاچاق و ارز!

نماینده اصولگرای شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی خبر داد: «نمایندگان طرحی را برای آتش زدن کالا و ارز قاچاق تهیه کرده‌اند.» به گزارش خبرگزاری فارس، او توضیح داد: «در این طرح که تحت عنوان طرح اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تهیه و تدوین شده، کالا و ارز قاچاق کشف شده توسط ضابطین قضایی باید آتش زده شود.» بر اساس آنچه در «طرح اصلاح فصل نهم قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز» مطرح شده: «ماده ۱- ماده (۵۳) قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب ۱۳۹۲ با اصلاحات و الحاقات بعدی به شرح ذیل اصلاح می‌شود: ماده۵۳ ـ دستگاه‌های کاشف، ضابطین قضایی و مامورین اجرایی موظفند پس از کشف کالا یا ارز قاچاق اعم از کالاهای مجاز، مجاز مشروط، یارانه‌ای و ارز و ارجاع مراتب به دادگاه صالح یا سازمان تعزیرات حکومتی و صدور حکم قطعی توسط مرجع صالح، با حضور نماینده دادستان استان یا نماینده سازمان تعزیرات حکومتی کالاها و ارز مذکور را آتش زده و معدوم نمایند.» همچنین در تبصره دوم این ماده آمده است: «تبصره ۲ـ آتش زدن و معدوم نمودن کالا یا ارز قاچاق با حضور مرتکبین جرم و با حضور نمایندگان اصناف مختلف و مرتبط با آن کالا انجام می‌شود. عدم حضور اشخاص مذکور مانع اجرای حکم این ماده نیست.»

تایید واگذاری ساختمان‌های فدراسیون فوتبال به شستا !

فدراسیون فوتبال اعلام کرد: در زمان ریاست مهدی تاج مبلغ دو میلیون یورو را برای پرداخت بخشی از قرارداد مارک ویلموتس از شستا قرض کرده بود که خسارت ناشی از این قرارداد و بدهی فدراسیون به شستا، موجب انتقال شش دانگ سند تک‌برگ فدراسیون فوتبال و سه دانگ ساختمان باشگاه پرسپولیس به نام شستا شد.

به گزارش ایسنا، شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) در ازای بدهی دو میلیون یورویی فدراسیون فوتبال به این هلدینگ، اقدام به توقیف و مالکیت ساختمان‌های این فدراسیون کرده و از این پس فدراسیون به جای پرداخت بدهی، باید به فکر مکان جدیدی غیر از محل کنونی باشد. همچنین این پرونده پای باشگاه پرسپولیس را هم به وسط کشیده و مالکیت سه دانگ از ساختمان این باشگاه که در مالکیت فدراسیون بود، به شستا واگذار شده است. در حالی که تاکنون فدراسیون فوتبال نسبت به این اتفاق سکوت کرده بود، میرشاد ماجدی، عضو هیات رییسه این فدراسیون به شستا حمله کرده و آنها را تداخل در آماده‌سازی تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در انتخابی جام جهانی متهم کرده است. این فدراسیون در واکنش به این موضوع نوشت: فدراسیون فوتبال در زمان ریاست مهدی تاج مبلغ دو میلیون یورو را برای پرداخت بخشی از قرارداد مارک ویلموتس از شستا قرض کرده بود که حالا خسارت ناشی از این قرارداد و بدهی فدراسیون به شستا، انتقال شش دانگ سند تک‌برگ فدراسیون فوتبال و سه دانگ ساختمان باشگاه پرسپولیس به نام شستا صورت گرفت. میرشاد ماجدی، عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال گفت: متاسفانه سرمربی سابق تیم ملی باتوجه به مشکلاتی که برای فدراسیون و تیم ملی فوتبال ایجاد کرده، اکنون همه ما را دچار دردسر کرده است. فدراسیون جدید در راس کار آمده و هر روز با مشکلاتی جدیدی که از قبل به جا مانده درگیر است. این بدان معنا نیست که نمی‌خواهیم مشکلات را حل نکنیم بلکه نیاز داریم در بهترین زمان ممکن اقدام به حل معضلات کنیم.  وی افزود: اکنون تمام ایران باید کمک حال فدراسیون فوتبال و تیم ملی فوتبال کشورمان باشند تا این تیم بتواند در مسابقات انتخابی که خردادماه در بحرین برگزار می‌شود موفق شود. به‌جای کمک کردن پا روی خرخره فدراسیون گذاشته شده و هر دم شاهد بروز یک مشکل جدید هستیم. رییس کمیته جوانان در ادامه بیان کرد: این موضوعات قابل حل است.‌ای کاش شرکت شستا صبر می‌کرد و بعد از مقدماتی جام جهانی و دیدارهای سخت پیش رو، اقدام به این‌کار می‌کرد. اکنون وقت حمایت از فدراسیون است و باید تمرکزمان روی مسائل فنی و تدارکاتی تیم ملی بگذاریم نه اینکه شاهد بروز مشکل باشیم. عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال معتقد است اکنون زمان حمایت و پشتیبانی از فدراسیون و تیم ملی فوتبال است نه اینکه با فشار، شرایط را به گونه‌ای فراهم کنند که در نهایت دچار مشکلات عدیده شویم. وی ادامه داد: چه زمانی دولت و مسوولان کمک خواهند کرد؟ زمانی که کار از کار بگذرد همه منتقد می‌شوند، نمایندگان مجلس باید پا پیش بگذارند و به فوتبال کمک کنند. نمی‌توانند این فوتبال را به حال خود رها کنند. ماجدی در پایان گفت: رییس فدراسیون فوتبال یک تنه در حال فراهم کردن شرایطی است که تیم ملی با خیال راحت به بحرین سفر کند. این انصاف نیست که در این زمان بسیار حساس مجموعه فدراسیون را زیر فشار بگذارند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران