شماره امروز: ۵۴۷

رهبر انقلاب هدف امریکایی‌ها از اصرار بر مذاکره را تحمیل یک حرف باطل دانستند

| | |

در طلیعه ماه مبارک رمضان، بهار قرآن، مراسم انس با قرآن کریم با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی از طریق ارتباط تصویری حسینیه امام خمینی(ره) با مصلای تهران برگزار شد و قاریان قرآن کریم به تلاوت آیات نور پرداختند.

در طلیعه ماه مبارک رمضان، بهار قرآن، مراسم انس با قرآن کریم با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی از طریق ارتباط تصویری حسینیه امام خمینی(ره) با مصلای تهران برگزار شد و قاریان قرآن کریم به تلاوت آیات نور پرداختند.

رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان، ماه نزول قرآن به تبیین موضوع هدایت قرآنی پرداختند و درخصوص گستره و ابعاد آن گفتند: هدایت قرآنی شامل همه بشریت و دربرگیرنده ابعاد مختلف فردی و اجتماعی زندگی انسان می‌شود. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به برخی سرفصل‌های هدایت قرآنی افزودند: کمال معنوی، اداره جوامع انسانی و چالش‌های سیاسی و اجتماعی مرتبط با آن، رفتارهای مدیریتی، اقامه عدل، دفع دشمنان باطنی و ظاهری، رفع دشمنی‌ها، مسائل اخلاقی، مسائل مربوط به خانواده و تربیت فرزندان، آرامش روحی و روانی و فرونشاندن تلاطم‌های درونی، توصیه به علم و شناخت حقایق عالم وجود و رفتارهای فردی، بخش‌هایی از رئوس موضوعاتی است که هدایت قرآنی شامل آنها می‌شود.

رهبر انقلاب اسلامی لازمه بهره‌مندی از هدایت قرآنی را تقوا و خشیت الهی دانستند و با توصیه همگان به خواندن همراه با تدبر قرآن در ماه مبارک رمضان گفتند: دل انسان با تلاوت قرآن جلا پیدا می‌کند و بهاری و با طراوت می‌شود. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تاکید بر اینکه قاریان قرآن باید خود را مبلغان قرآن بدانند بر لزوم تلاوت همراه با تذکر، خشوع و توجه عمیق به معنا تاکید کردند.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین در ابتدای سخنانشان با اشاره به آماری که در سخنرانی روز اول فروردین درخصوص رتبه اقتصادی کشور بیان کردند، گفتند: بعد از بیان این آمار، برخی افراد تذکر دادند که این آمار صحیح نیست بر همین اساس موضوع بررسی و مشخص شد، آمار مربوط به رتبه هجدهم کشور صحیح نیست و مربوط به چند سال قبل است که لازم است از افرادی که این موضوع را متذکر شدند، صمیمانه تشکر کنم.

رهبر انقلاب در بخش دیگری از سخنانشان به تلخ شدن کام مردم در زیباترین روزهای سال بر اثر کرونا اشاره کردند و افزودند: آمارهای تلخ و تکان‌دهنده از افزایش مبتلایان و جان‌باختگان باید همه مسوولان و آحاد مردم را هوشیار و بیدار کند که این بیماری را شوخی نگیریم. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند: مسوولان باید به صورت قاطع کارهای لازم را انجام دهند و طبق ضوابطی عمل شود که کارشناسان و مسوولان امور بهداشت و درمان مشخص می‌کنند. ایشان با اشاره به عوارض اجتماعی کرونا مانند جان‌ باختن عزیزان، افزایش بیکاری، مشکل معیشت و تاثیرپذیری همه برنامه‌های کشور از این بیماری افزودند: باید با سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی از جانب مسوولان و رعایت ضوابط بهداشتی از سوی آحاد مردم کاری کرد که این بیماری متوقف شود و بر این ویروس منحوس فایق بیاییم.

رهبر انقلاب اسلامی با تشکر از تلاش و فداکاری تحسین‌برانگیز مجموعه‌های درمانی در مقابله با بیماری کرونا، افراد و گروه‌های داوطلب را به کمک به جهادگران عرصه درمان همچون اوایل این بیماری تشویق و توصیه کردند و گفتند: ماه رمضان ماه احسان و دستگیری از نیازمندان است که باید در شرایط کرونایی اهتمام به نهضت مواسات و کمک‌های مومنانه چندین برابر شود و به اوج خود برسد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین در خصوص مسائل مربوط به برجام و تحریم‌ها و مذاکرات گفتند: سیاست کشور را در خصوص برجام و تحریم‌ها در سخنان عمومی اعلام و در جلسات با مسوولان یا به صورت مکتوب نیز به آنها بیان کرده‌ایم بنابراین سیاست کشور معلوم است که باید چه کاری انجام بدهند. ایشان افزودند: تشخیص مسوولان این است که بروند مذاکره کنند تا همین سیاست را اِعمال کنند که در این زمینه بحثی نداریم اما باید مراقبت شود که مذاکره فرسایشی نشود؛ چراکه برای کشور ضرر دارد.

رهبر انقلاب اسلامی هدف امریکایی‌ها از تاکید و اصرار بر مذاکره را تلاش برای تحمیل یک حرف باطل دانستند و افزودند: منطق جمهوری اسلامی مبنی بر اینکه که اول باید امریکا تحریم‌ها را بردارد زیرا به آنها اطمینانی وجود ندارد و قبلا بارها نقض عهد کرده‌اند به ‌گونه‌ای است که حتی بعضی مذاکره‌کنندگان اروپایی نیز قبول دارند و در جلسات خصوصی آن را تصدیق می‌کنند اگرچه در مقام تصمیم‌گیری تسلیم امریکایی‌ها هستند و از خود استقلالی ندارند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: غالب پیشنهادهای امریکایی‌ها، متکبرانه و تحقیرآمیز است و حتی قابل نگاه کردن هم نیست.

ایشان در پایان ابراز امیدواری کردند که مسوولان کشور با چشم باز و دل محکم و با توکل به خدا به پیش بروند و به توفیق الهی ملت را خرسند و خوشحال کنند.

در این مراسم نورانی، تعدادی از اساتید قرآنی و قاریان جوان و یکی از مناجات‌خوانان به اجرای برنامه پرداختند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران