شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: اقدامی که علیه مرکز غنی‌سازی نطنز انجام شد، نشان‌دهنده شکست مخالفان پیشرفت‌های صنعتی و سیاسی کشور برای جلوگیری از توسعه چشمگیر صنعت هسته‌ای از یکسو و مذاکرات موفق برای رفع تحریم‌های ظالمانه است.

صالحی: حق ایران برای اقدام علیه عاملان، آمران و مباشران اقدام علیه سایت نطنز محفوظ است

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: اقدامی که علیه مرکز غنی‌سازی نطنز انجام شد، نشان‌دهنده شکست مخالفان پیشرفت‌های صنعتی و سیاسی کشور برای جلوگیری از توسعه چشمگیر صنعت هسته‌ای از یکسو و مذاکرات موفق برای رفع تحریم‌های ظالمانه است. به گزارش ایسنا، علی اکبر صالحی افزود: اقدامی که علیه مرکز غنی‌سازی نطنز انجام شد، نشان‌دهنده شکست مخالفان پیشرفت‌های صنعتی و سیاسی کشور برای جلوگیری از توسعه چشمگیر صنعت هسته‌ای از یکسو و مذاکرات موفق برای رفع تحریم‌های ظالمانه است. وی خاطرنشان کرد: در روز ملی فناوری هسته‌ای آخرین دستاوردهای دانشمندان جوان و پرتلاش کشور به نمایش گذاشته شد و همزمان نیز چشم‌انداز رفع تحریم‌ها کاملاً آشکار شد. صالحی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن این حرکت مذبوحانه و تاکید بر ضرورت برخورد جامعه بین‌المللی و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با تروریسم هسته‌ای، حق خود را برای اقدام علیه عاملان و آمران و مباشران این اقدام را محفوظ می‌دارد. رییس سازمان انرژی اتمی گفت: همچنین برای ناکام گذاشتن اهداف آمران این حرکت تروریستی، جمهوری اسلامی ایران با جدیت گسترش فناوری هسته‌ای از یک سو و گسترش برای رفع تحریم‌های ظالمانه از سوی دیگر را ادامه خواهد داد. بامداد روز یکشنبه حادثه‌ای در بخشی از شبکه توزیع برق مجتمع غنی‌سازی شهید احمدی روشن نطنز رخ داد که خوشبختانه صدمات انسانی و آلودگی به دنبال نداشت اما این اقدام موجب قطع برق در بخشی از این مجتمع شد.

ارسال لایحه دوفوریتی به مجلس برای دایمی کردن متناسب‌سازی

رییس سازمان برنامه و بودجه از ارسال لایحه دوفوریتی به مجلس شورای اسلامی برای دایمی کردن متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان خبر داد. محمدباقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه، گفت: منابع لازم برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان لشگری، کشوری و تأمین اجتماعی در سال جاری پیش‌بینی شده است و بنا به درخواست بازنشستگان، بزودی لایحه‌ای در رابطه با دایمی شدن متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان به مجلس ارایه می‌شود. بر اساس قانون بودجه، 50 هزار میلیارد تومان برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان پیش‌بینی شده بود که 32 هزار میلیارد تومان آن برای بازنشستگان تأمین اجتماعی و 18 هزار میلیارد تومان برای بازنشستگان لشگری و کشوری اختصاص داده شد. برای حل مشکل بازنشستگان تأمین اجتماعی در پایان سال گذشته 6000 میلیارد تومان در اختیار این سازمان قرار دادیم. برای سال 1400 به‌جای 32 هزار میلیارد تومان 90 هزار میلیارد تومان برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی پیش‌بینی شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران