شماره امروز: ۵۴۷

| | |

گروه استان‌ها | مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: سرانه جنگل در ایلام ۲برابر نُرم جهانی است. رضا احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام، اظهار داشت: استان ایلام با 2 میلیون مساحت،

سرانه جنگل در ایلام ۲ برابر نُرم جهانی است

گروه استان‌ها | مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: سرانه جنگل در ایلام ۲برابر نُرم جهانی است. رضا احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام، اظهار داشت: استان ایلام با 2 میلیون مساحت، غنی‌ترین استان برخوردار از نعمت جنگل است. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: 642 هزار هکتار جنگل در ایلام از مساحت 2 میلیون هکتاری وسعت آن این استان را را به یکی از قطب‌های دارا در حوزه جنگل و مرتع تبدیل کرده است. وی با اشاره به سهم 55 درصدی مراتع از مجموع مساحت ایلام خاطرنشان کرد: برای حفظ و احیای این حجم از مراتع که سهم 33 درصدی مساحت استان را دارا است نیازمند فرهنگ‌سازی و مشارکت مردمی است. احمدی به سمت و سوی مراتع استان به سوی بیابانی شدن نیز گریزی زد و گفت: 428 هکتار از مراتع استان به مراتع فقیر تعلق دارد که این مراتع به سمت و سوی بیابانی شدن می‌روند.وی افزود: سهم مراتع فقیر و یا بیابانی 21 درصد مراتع استان را شامل می‌شوند که جهت احیای این مراتع فقیر و بیاباتی اقداماتی در جهت احیا و بازپروری با کاشت درختان و انواع گونه‌های گیاهی انجام شده است. اقدامات احیای مراتع فقیر و بیابانی به گفته مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام سپری شده است و فراتر از آن نیز برنامه‌های تدوینی در افق 1400 برای احیای مراتع بیابانی در ایلام به فرجام رسیده است. احمدی به سرانه جنگل و مراتع در ایران، جهان و استان اشاره کرد و گفت: سرانه جنگل در کشور 2هزار متر مربع در جهان 6 هزار متر مربع و در استان ایلام 11 هزار متر مربع است که سرانه جنگل در ایلام دوبرابر نُرم جهانی است.

استفاده از ایرانیان برای ارتباط خواهرخوانده‌ها

در ادامه گفت‌وگوهای آنلاین و مجازی شهردار اصفهان با سفرای ایران در کشورهای مختلف، شهردار اصفهان و سفیر ایران در ایتالیا، به صورت آنلاین پیرامون زمینه‌های مشترک همکاری بین اصفهان و شهرهای ایتالیا به خصوص فلورانس به عنوان خواهرخوانده اصفهان تبادل نظر کردند. به گزارش اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، قدرت‌الله نوروزی در گفت‌وگوی آنلاین با سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا با اشاره به اینکه در شهر اصفهان توسعه مسیرهای دوچرخه سواری در دستور کار قرار گرفته است، اظهار کرد: یکی از طرح‌های دیگر مدیریت شهری راه‌اندازی خطوط ترامواست که امیدواریم با توجه به تجربه برخی کشورهای اروپایی در زمینه تراموا، در این خصوص به شهر اصفهان مشورت ارایه شود. وی با اشاره به اجرای طرح شهروند دیپلمات از سوی شهرداری اصفهان گفت: در نظر داریم با اجرای این طرح، هر اصفهانی خارج از کشور برای بهبود کیفیت زندگی و سطح خدمات به مردم تجربیات خود را به مدیریت شهری اصفهان انتقال دهد.  شهردار اصفهان با بیان اینکه در شهر اصفهان پروژه‌های مترو، حلقه چهارم ترافیکی و سالن اجلاس سران در حال اجراست که یک شهر جهانی به آن نیاز دارد، افزود: با فعالان صنعت گردشگری، سرمایه‌گذاران و ... آماده گفت‌وگو برای واگذاری بهره‌برداری سالن اجلاس سران هستیم تا محلی برای برگزاری اجلاس‌های بین‌المللی باشد. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران