شماره امروز: ۵۴۷

| | |

وزیر کشور از تهیه اطلس امنیت انتخابات ۱۴۰۰ خبر داد .عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه نشست با استانداران سراسر کشور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز چهارمین جلسه نشست استانداران را به صورت حضوری در سال ۹۹ برگزار کردیم،

اطلس امنیت انتخابات  تدوین می‌شود

وزیر کشور از تهیه اطلس امنیت انتخابات ۱۴۰۰ خبر داد .عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه نشست با استانداران سراسر کشور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز چهارمین جلسه نشست استانداران را به صورت حضوری در سال ۹۹ برگزار کردیم، گفت: دستور این جلسه مساله و موضوع مهم امنیت، انتخابات، تولید، معیشت، سلامت و کرونا بود.

وی افزود: نیاز بود ابتدا تمام صحبت‌ها و نظرات دوستان خود در استان‌ها که به صورت میدانی و حضوری و پیشتاز مواجهه با مسائل هستند را دریافت کنیم و براساس رصد و تجربیاتی که دارند تصمیم‌گیری کنیم.

وزیر کشور بیان کرد: با وجود فشارها و شرایط سخت اقتصادی و مشکلات ناشی از تحریم و بیماری کرونا که واقعا در حوزه مشاغل و کسب و کار ما نقصان بزرگی ایجاد کرده بود، فضای امنیتی، فضای قابل قبولی بود و نظارت‌ها، کنترل‌ها، مدیریت و پاسخگویی به موقع به نیازهای مردم در حد و حدودی که امکان پذیر است در حال انجام است.

رحمانی فضلی افزود: در این جلسه بر بحث مرزها و نظارت دقیق‌تر و فعال‌تر به ویژه در مرزهای غربی با توجه به شرایطی که در آنجا داریم و استفاده از تمام امکاناتمان برای تقویت مناطق مرزی در شرق کشور و کنترل نحوه و چگونگی هزینه‌های دولت در این مناطق تاکید شد. وی اظهار داشت: بحث امنیت انتخابات در نشست مطرح شد و اطلس امنیت انتخابات درحال تهیه شدن است و این اطلس هر ماه تغییر می‌کند و تاکنون مشکل خاصی در این حوزه نداشتیم. وزیر کشور با بیان اینکه در حوزه سیاسی، مهم‌ترین مساله ما بحث انتخابات بود، گفت: هنوز فضای سیاسی و اجتماعی جامعه و افکار عمومی نسبت به انتخابات حساسیت و بازتاب و انعکاس خاصی را نشان نداده است. وقتی این دوره از انتخابات را با ۴ سال گذشته مقایسه می‌کنیم برای ما کمی نگران‌کننده است. آمار ما در دور قبل تقریبا دوبرابر آمار و ارقامی است که اکنون در اختیار داریم.

رحمانی فضلی تاکید کرد: این فضای ساکت و سرد در حوزه اجتماعی و سیاسی اقتضا می‌کند فعالیت و کار بیشتری به ویژه از منظر گروه‌های سیاسی، احزاب و رسانه‌ها صورت گیرد تا بتوانیم با این مقدمات و شیب مناسب و مطلوب به استقبال یک انتخابات پرشکوه برویم. برای ما لازم است انتخابات با مشارکت بالا و پرشکوه که موجب اقتدار، کارآمدی، حمایت و پشتیبانی از دولت خواهد شد، برگزار شود. وی با بیان اینکه مقدمات انتخابات از منظر وزارت کشور، آموزش است و آموزش‌های لازم نیز داده می‌شود، اظهار داشت: بیش از یک و نیم میلیون نفر در انتخابات به وزارت کشور کمک می‌کنند که تقریبا انتخاب شدند. چاپ تعرفه‌ها شروع شده است و تقریبا جلسات ستاد در استان‌ها برگزار می‌شود از این رو امیدواریم در حوزه سیاسی بتوانیم انتخابات را موثرتر و بهتر پیش ببریم.

وزیر کشور با بیان اینکه در حوزه اقتصادی هم یکی از موضوعات مهم در شرایط کنونی، تولید و رفع موانع تولید و کمک به تولیدکنندگان است، افزود: گزارش مفصلی از سوی استانداران در ستاد تسهیل و تنظیم بازار داده شد. در بحث ذخایر و کالاهای ایام حاضر و ایام رو به عید مشکل خاصی نداریم.

رزمایش‌های اخیر  قدرت ایران را نشان داد

رییس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در یک مدت فشرده ۱۵ روزه نیروهای مسلح با اقتدار ۱۰ رزمایش را در سراسر کشور برگزار کردند.

سرلشکر محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح در نهمین جلسه هیات امنای بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بیان کرد: در طول دو ماه گذشته، جمهوری اسلامی ایران با تهدیداتی مواجه شد و طی آن رییس‌جمهور بی‌خرد امریکا تهدیداتی را علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی مطرح کرد.

وی ادامه داد: فرد بی‌سوادی که امکان هرگونه اقدامی از سوی او می‌رفت در همان زمان به ظاهر قدرت‌نمایی‌ها و تلاش‌هایی را انجام داد که لازم بود تا نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران آمادگی‌های خود را در مقابل به نمایش بگذارند و بحمدلله در یک مدت فشرده ۱۵ روزه نیروهای مسلح با اقتدار ۱۰ رزمایش را در سراسر کشور برگزار کردند که بسیاری از آنها با پیشنهاد و داوطلبی خود این نیروها بود. رییس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه اقدامات فوق‌العاده‌ای در این رزمایش‌ انجام شد گفت: برخی از این اقدامات برای نخستین‌بار انجام می‌شد. این رزمایش‌ها در واقع قدرت و آمادگی جمهوری اسلامی و نیروهای مسلح را به جهان و دشمنان نشان داد و موجب دلگرمی ملت ایران و یأس دشمنان شد. سرلشکر باقری ادامه داد: دشمن چندین بار در خلال برگزاری این رزمایش‌ها از طرق مختلف اعلام کرد که قصد هیچ‌گونه تهاجمی ندارد، اقداماتش صرفا دفاعی است و نگران اقدامات هم‌پیمانان جمهوری اسلامی در سالگرد شهادت سردار سلیمانی بوده است.

وی گفت: به هر صورت این آمادگی‌ها کاملاً ضرورت دارد و باید تداوم داشته باشد؛ ما از دفاع مقدس آموختیم که چنانچه هدف ما سربلندی و عزت کشور است، باید همواره آماده و قدرتمند باشیم و این توانمندی‌ها را به دشمنان نشان دهیم.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: قطعاً حرکت توفنده انقلاب اسلامی و جست‌وجو و تلاش برای دستیابی به آرمان‌های این نظام الهی در کمال آرامش و امنیت ادامه پیدا می‌کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران