شماره امروز: ۵۴۷

| | |

معاون اول رییس‌جمهوری گفت: این روزهای زمستانی تمام خواهند شد و ملت ایران روزهای خوبی در پیش خواهد داشت.

معاون اول رییس‌جمهوری گفت: این روزهای زمستانی تمام خواهند شد و ملت ایران روزهای خوبی در پیش خواهد داشت. اسحاق جهانگیری در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در بمباران مسائل منفی قرار داریم، اظهار کرد: از بیرون کشور سعی می‌شود همواره پمپاژ منفی نسبت به آینده کشور و دستاوردهای کشور انجام شود و از داخل کشور هم متاسفانه گاهی اوقات به دلیل بدسلیقگی نسبت به مسائل کشور تلاش می‌شود، فضای منفی ایجاد شود. معاون اول رییس‌جمهوری ادامه داد: همین نمایشگاه برای کسانی که به آینده و توسعه و پیشرفت ایران فکر می‌کنند، کفایت می‌کند؛ کسانی که به آینده، پیشرفت و توسعه ایران فکر می‌کنند، ببینند که فرزندان ایران در زیرمجموعه شرکت‌های مرتبط با مهم‌ترین بخش اقتصادی یعنی نفت، گاز و پتروشیمی چه کارهایی بزرگی انجام داده‌اند و چه کارهای بزرگ‌تری را در دست اجرا دارند. جهانگیری با یادآوری اینکه پس از تحریم بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار از درآمدهای ارزی ما کاهش یافت، تاکید کرد: اما وزارت نفت با اقدام‌های شجاعانه توانست رکورد صادرات نفت و فرآورده‌های نفتی را بشکند به‌طوری که صادرات فرآورده‌های نفتی بیش از چهار برابر افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: زمستان تمام شد و روسیاهی آن می‌ماند برای کسانی که با دولت همراهی نکردند و چوب لای چرخ ما گذاشتند. این روزهای زمستانی تمام خواهد شد و ملت ایران روزهای خوبی در پیش خواهد داشت.

معاون اول رییس‌جمهوری با بیان اینکه ما در دوران تحریم صادرات نفت را داشتیم، اظهار کرد: در دی‌ماه سال جاری که همچنان دونالد ترامپ در مسند ریاست‌جمهوری بود، وزارت نفت با روش‌ها و اقدامات شجاعانه موفق شد به این رکورد در صادرات دست یابد و به بزرگ‌ترین رقم صادرات نفت خام، میعانات و فرآورده‌های نفتی دست یافتیم. جهانگیری با تاکید بر اینکه به اعتقاد من ما در پایانی‌ترین روزهای تحریم هستیم، تصریح کرد: روزهای خوشی برای هفته‌ها و ماه‌های آینده کشور می‌بینم. پس تاکید می‌کنم که زمستان تمام شد و رو سیاهی به کسانی ماند که به جای آنکه دولت را در مقابله با امریکا کمک کنند با زبان و اقدام خود، چوب لای چرخ دولت گذاشتند و تلاش کردند یأس ایجاد کنند. به فضل الهی اما این روزهای زمستانی در حال پایان است و روزهای بهاری در پیش راه مردم ایران قرار دارد. وی ادامه داد: آن کسی که آرزو داشت فروش نفت ایران را به صفر برساند باید بداند که در همین ماه‌های اخیر وزارت نفت رکوردهایی در تاریخ صادرات میعانات نفتی، نفت خام و فرآورده‌های نفتی برجای گذاشت که در تاریخ بی‌سابقه است. معاون اول رییس‌جمهوری گفت: شاید کسی تصور نمی‌کرد کشوری که درگیر سخت‌ترین و شدیدترین تحریم‌های امریکا قرار گرفته، حتی قادر باشد پروژه‌های توسعه‌ای متوسط را اجرا کند، اما در همین دوره، شاهد راه‌اندازی پالایشگاه بیدبلند بودیم که نمادی از کارهایی بود که در دوره تحریم‌های امریکا در کشور انجام شد.

جهانگیری با بیان اینکه وزارت نفت و صنعت نفت کشور به معنای واقعی کلمه کارآمدی، توانمندی و «ما می‌توانیم» را نه در حرف و شعار، که در عمل اجرا کردند.

وی تصریح کرد: یک عده‌ای مدعی «ما می‌توانیم» هستند اما در کارنامه‌شان که نگاه می‌کنیم، کوچک‌ترین کاری از «ما می‌توانیم» در پرونده‌شان دیده نمی‌شود. فقط فکر می‌کنند این چون شعار زیبایی است تکرارش کنند! معاون اول رییس‌جمهوری تاکید کرد: اما آنچه امروز از کارآمدی می‌بینیم به این دلیل است که مصداق کارآمدی این است که یک مجموعه‌ای از کارهای بزرگ که پیش از این در اختیار کشورهای خارجی بوده است را امروز در کشور اجرا کردند؛ بدون اینکه متهم به زدوبند و فساد و این‌جور کارها شوند. در حالی که اگر بخواهیم کارهای کوچکی که برخی در تشکیلات‌شان انجام داده‌اند را رسیدگی کنیم، متاسفانه ده‌ها مورد فساد پیدا می‌شود. اما کارآمدی به معنای یک کار بزرگ، موفق و در سطح بین‌المللی اینجا اتفاق افتاده است. جهانگیری با تاکید بر اینکه این کارهای بزرگ، نماد کارآمدی سیستم است که در دوره تحریم به معنای واقعی کلمه تحریم‌ها را بی‌اثر کرده و نگذاشتند پروژه‌ها تعطیل شود، اظهار کرد: کشور ما با اجرای اقدامات بزرگ به زودی صاحب دانش فنی در بخش‌های مختلف می‌شود که توسط دانشمندان کشورمان تولید شده و پیش از این در انحصار چند کشور بود. وی افزود: ساخت انواع کمپرسور و توربین که با استانداردهای معتبر بین‌المللی ساخته شده و در بخش‌های مختلف صنعت نفت و گاز استفاده می‌شود، نشان‌دهنده توانمندی کشور در ارایه خدمات بزرگ در صنعت نفت است. معاون اول رییس‌جمهوری یادآور شد: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بخش نفت که گاهی اوقات بعضی‌ها به عنوان منفی تلقی می‌کردند این بود که تجهیزات و لوازم و ابزاری که استانداردهای معتبر بین‌المللی نداشته باشد در این بخش استفاده نشود و حتما تولیدات شرکت‌ها با استانداردهای معتبر بین‌المللی باشد. اما امروز در این نمایشگاه کمپرسورهایی دیدیم که در خط راهبردی انتقال نفت از گوره به جاسک استفاده می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران