شماره امروز: ۵۴۷

| | |

با حضور وزرای دفاع و راه و شهرسازی، رییس سازمان ملی استاندارد، رییس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع، مسوولان ستاد کل نیروهای مسلح و مدیران عامل سازمان وزارت دفاع،

دشمنان جز زبان قدرت زبان دیگری نمی‌فهمند

با حضور وزرای دفاع و راه و شهرسازی، رییس سازمان ملی استاندارد، رییس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع، مسوولان ستاد کل نیروهای مسلح و مدیران عامل سازمان وزارت دفاع، دومین همایش راهبردی استاندارد و کیفیت نیروهای مسلح و رونمایی از تمبر اختصاصی اعطای جایزه سال سپاس نیروهای مسلح به میزبانی موسسه استاندرد ملی وزارت دفاع برگزار شد. به گزارش وزارت دفاع، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این مراسم با درود به روان پاک و مطهر شهدا به ویژه شهید دانشمند، دکتر محسن فخری‌زاده گفت: خوشبختانه در این سال‌ها تعامل بسیارتنگاتنگی با وزارت راه و شهر‌سازی و همچنین مرکز ملی استاندارد رقم خورد که این موضوع نشانگر درک و عمق بینش هر چه بیشتر مدیران این سازمان‌ها از منافع ملی است.

امیر سرتیپ حاتمی با تقدیر از تمامی ارکان نیروهای مسلح و موسسه استاندارد دفاعی در تدوین و پیاده‌سازی استانداردهای دفاعی گفت: ما در گام اول و دوم انقلاب بحث پیاده‌سازی و تکمیل تمدن ایرانی اسلامی را دنبال می‌کنیم که رعایت استانداردهای دفاعی در تمامی ابعاد نقش بسزایی در این مهم خواهد داشت. وزیر دفاع با بیان اینکه دشمن درصدد توقف و ایجاد سد در برابر حرکت و رشد انقلاب اسلامی در منطقه و جهان است گفت: نظام سلطه برای نیل به اهداف شوم خود تمامی ابزارها و امکانات خود را به کار بست و در این مسیر جنگ تحمیلی، تحریم‌های ظالمانه و در نهایت نیز ترور دانشمندان میهن مان را در دستور کار خود قرار داد. امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه تمام حربه‌ها و توطئه‌های دشمنان در متوقف کردن جمهوری اسلامی با شکست مواجه شده است خاطرنشان ساخت: تمام هدف آنها از محدود‌سازی ایران در ابعاد مختلف اقتصادی و نظامی اعم از تحریم‌ها و کاهش برنامه‌های موشکی، کاهش قدرت جمهوری اسلامی و تضعیف و نهایتاً تسلیم ایران است. وی با بیان اینکه رفتارهای خصمانه دشمنان به ویژه امریکای جنایتکار بر همگان واضح و آشکار است گفت: دشمنان در مقابل ما تمام قد ایستاده‌اند و ایرانی‌ها را تروریست عنوان می‌کنند؛ بنابراین در این فضای نا عادلانه و بی‌منطق ناگزیریم روز‌به‌روز قدرتمند شویم؛ چرا که آنها جز زبان قدرت، زبان دیگری را نمی‌فهمند.

وزیر دفاع با بیان مولفه‌های قدرت در اقتدار جمهوری اسلامی گفت: قدرت شاخصه‌ها و ابعاد مختلفی از جمله سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و ... در پیشبرد اهداف یک کشور دارد؛ اما اقتدار نظامی و قدرت دفاعی در جمهوری اسلامی بعد بسیار مهم قدرت است چرا که موقعیت ژئوپولیتیک ایران اسلامی، وجود ذخایر متعدد و به ویژه عمق راهبردی کشورمان در منطقه ایجاب می‌کند این وجه از قدرت در کشور روز به روز افزایش یابد. امیر سرتیپ حاتمی با یادآوری رشادت‌های سردار سرافزار اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی در منطقه غرب آسیا گفت: دشمنان با تشکیل داعش و گروه‌های تروریستی در منطقه به دنبال تغییر وضعیت منطقه و تسلط برآن از طریف دامن زدن به شکاف‌ها بودند، اما سپهبد شهید قاسم سلیمانی به کمک همرزمان شهیدش، با ایجاد وحدت و یکپارچی نه تنها نقشه شوم دشمنان را با شکست مواجه ساخت بلکه موجب انسجام و پیوستگی این منطقه به ویژه به لحاظ امنیتی شد. وزیر دفاع با بیان اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران جزو بهترین ارتش‌های جهان هستند گفت: طراحی و تولید تسلیحات راهبردی خود را هر روز به لحاظ کیفیت افزایش می‌دهیم و با کاهش زمان ایده تا محصول و قیمت تولیدات دفاعی توان بازدارندگی کشور را ارتقا می‌دهیم که البته استاندادها در رسیدن به هر سه مولفه نقش تعیین‌کننده دارند و باید مورد توجه جدی قرار گیرند.

غنی‌سازی 20 درصدی ایران نگران‌کننده است

مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای ضمن ابراز نگرانی از آغاز غنی‌سازی 20 درصدی ایران، بر حمایت اتحادیه اروپا از توافق هسته‌ای و لزوم بازگشت امریکا به آن تاکید کرد. به گزارش خبرگزاری آناتولی، اتحادیه اروپا از ایران خواست اقداماتش برای غنی‌سازی اورانیوم 20 درصدی را کنار گذاشته و تعهداتش در توافق هسته ای را اجرا کند. جوزپ بورل مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای گفت که اتحادیه به حمایت از برجام (توافق هسته‌ای) که میان ایران و قدرت‌های جهانی امضا شد، ادامه می‌دهد. بورل گفت که آغاز غنی‌سازی اورانیوم تا 20 درصد در تاسیسات فردو «یک پیشروی جدی و موضوعی عمیقا نگران‌کننده است» و مدعی شد که این کار با توافق برجام هم سازگاری ندارد. این مقام اتحادیه اروپا با تاکید بر اینکه وجود مسائل ناشی از خروج یکجانبه امریکا از توافق هسته‌ای و اعمال تحریم‌ها علیه ایران را تایید می‌کند، مدعی شد که اتحادیه اروپا به تعهداتش پایبند مانده است و تحریم‌ها را لغو کرد.

پرونده هواپیمای اوکراینی با بیانیه سیاسی حل نمی‌شود

سفیر کشورمان در اوکراین تاکید کرد: ‌حل و فصل منصفانه پرونده PS752 - هواپیمای اوکراینی- و تامین حقوق جانباختگان بی‌گناه سانحه و خانواده‌های داغدار آنان نه با مصاحبه و بیانیه‌های تند سیاسی بلکه از مسیر مذاکره و پای‌بندی همه به مقررات بین‌المللی محقق خواهد شد. منوچهر مرادی سفیر ایران در کی یف در توییتی نوشت: جمهوری اسلامی ایران پیش از فرجه تعیین شده -و قابل تمدید- در کنوانسیون شیکاگو پیش نویس گزارش نهایی فنی سانحه هوایی هواپیمای اوکراینی را به‎اوکراین و دیگر کشورهای ذی‌ربط ارسال کرده و در انتظار اعلام نظر آنها است. همچنین درخواست های

‎اوکراین در دوم مذاکرات در تهران - با اینکه در چارچوب تعهدات بین‌المللی ایران نبود- طی روزهای اخیر اجابت شده است. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران