شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مقام معظم رهبری در پی اقدام تروریستی در به شهادت رساندن دانشمند برجسته کشورمان خواستار مجازات عاملان این جنایت شدند.

مقام معظم رهبری در پی اقدام تروریستی در به شهادت رساندن دانشمند برجسته کشورمان خواستار مجازات عاملان این جنایت شدند. بیانات ایشان در این رابطه بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های خارجی داشته است. خبرگزاری آسوشیتدپرس در این باره گزارش داد: رهبر معظم ایران روز شنبه (امروز) در بیانیه‌ای خواستار مجازات قطعی کسانی شد که موجب شدند محسن فخری‌زاده دانشمند ایرانی جان خود را از دست بدهد. وی همچنین در این بیانیه، فخری‌زاده را یک عنصر علمی کم نظیر و دانشمندی برجسته در زمینه دفاعی و هسته‌ای توصیف کرد. خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد که رهبری ایران روز شنبه قول داد که شهادت دانشمند برجسته ایرانی را تلافی خواهند کرد که می‌تواند تنش‌ها میان این کشور و امریکا را در هفته‌های باقی مانده از ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ تشدید کند. روزنامه گاردین با اشاره به اقدام تروریستی روز جمعه که به شهادت محسن فخری‌زاده منجر شد، نوشت: رهبر معظم ایران در بیانیه‌ای تاکید کرد که اولویت اصلی پس از این حادثه مجازات قطعی عاملان و آمران کشته شدن دانشمند برجسته ایرانی است. هچمنین خبرگزاری آناتولی گزارش داد که رهبر معظم ایران ضمن محکوم کردن ترور دانشمند برجسته ایرانی خواستار مجازات فوری و قطعی عاملان این اقدام شد و آنها را مزدوران جنایتکار خواند. بنابر این گزارش، رسانه‌های متعدد دیگری ازجمله شبکه‌های‌ای بی‌سی نیوز، دویچه وله، اسکای نیوز، روزنامه‌های اکونومیک تایمز، ینی شفق، پاکستان تریبون، خبرگزاری‌های سی ان‌ای، سی تی جی ان، یاهو نیوز و بسیاری دیگر بیانات امروز آیت‌الله خامنه‌ای در پی به شهادت رسیدن محسن فخری‌زاده دانشمند برجسته کشورمان را منتشر کردند. شبکه المیادین در این باره نوشت: رهبر ایران خواستار مجازات عاملان و آمران ترور فخری‌زاده شد. این شبکه لبنانی نوشت: رهبری جمهوری اسلامی ایران ضمن تسلیت ترور محسن فخری زاده، دانشمند برجسته ایرانی تاکید که مسوولان ذیربط در ایران باید عاملان و آمران این جنایت را مجازات و راه علمی آن شهید باید ادامه یابد. پایگاه خبری العهد نیز در تیتری مشابه نوشت که رهبر انقلاب اسلامی ایران در پیامی بر ضرورت مجازات عاملان و آمران ترور شهید محسن فخری‌زاده تاکید کرد. شبکه فلسطین الیوم نیز با انتشار پیام مقام معظم رهبری نوشت که رهبر ایران وعده انتقام ترور دانشمند هسته‌ای ایران را داد. این شبکه نوشت: رهبرایران بر این مساله تاکید کرد که مسوولان ذیربط در ایران باید عاملان و آمران ترور محسن فخری‌زاده را مجازات کنند.

شبکه آر تی عربی نیز پیام مقام معظم رهبری در پی شهادت محسن فخری‌زاده را منتشر کرد و نوشت: رهبر ایران خواهان مجازات عاملان و آمران ترور دانشمند هسته‌ای ایران است. خبرگزاری اسپوتنیک عربی نیز در تیتری نوشت: رهبر ایران به ترور دانشمند هسته‌ای کشورش واکنش نشان داد. این خبرگزاری در ادامه نوشت: رهبر ایران اعلام کرد که دو موضوع مهم را همه‌ دست‌اندرکاران باید به جِدّ در دستور کار قرار دهند، نخست پیگیری این جنایت و مجازات قطعی عاملان و آمران آن، و دیگر پیگیری تلاش علمی و فنی شهید در همه‌ بخش‌هایی که وی به آنها اشتغال داشت. شبکه قطری الجزیره نیز با انتشار پیام مقام معظم رهبری نوشت: رهبر ایران خواهان مجازات قطعی عاملان و آمران ترور محسن فخری‌زاده و پیگیری تلاش‌های علمی او شد. شبکه سعودی العربیه نیز پیام مقام معظم رهبری را منتشر کرد و نوشت که رهبر ایران خواهان مجازات عاملان و آمران ترور دانشمند هسته‌ای کشورش شد. پایگاه خبری بغداد الیوم نیز نوشت: رهبر ایران ضمن توصیف محسن فخری‌زاده به دانشمند هسته‌ای و دفاعی، خواستار مجازات عاملان و آمران ترور وی شد. بر اساس این گزارش، دیگر رسانه‌های عربی مانند النشره، المنار، الوطن و ...پیام امروز مقام معظم رهبری در پی ترور محسن فخری‌زاده، دانشمند هسته‌ای کشورمان را منتشر کردند.

   آماده‌باش سفارتخانه‌های اسراییل 

در سراسر جهان

خبرگزاری رویترز در گزارشی اعلام کرد که رژیم صهیونیستی پس از ترور دانشمند برجسته کشورمان، سفارتخانه‌های خود در سراسر جهان را به حالت آماده‌باش درآورده است. خبرگزاری رویترز به نقل از یک رسانه صهیونیستی اعلام کرد، رژیم صهیونیستی پس از ترور محسن فخری‌زاده دانشمند برجسته ایرانی در یک اقدام تروریستی و تهدید مقامات ایران برای پاسخ به این اقدام، تمامی سفارتخانه‌های خود در سراسر جهان را به حالت آماده باش درآورده است. بنابر این گزارش، سخنگوی وزارت امورخارجه رژیم صهیونیستی در واکنش به این خبر گفت که این وزارتخانه درباره مسائل امنیتی مربوط به کارکنانش اظهارنظری نمی‌کند. کمیته حقوق بشر مجلس نیز در نامه‌ای به رییس کل سازمان ملل نوشت: غده سرطانی تروریسم با پشتیبانی دولت‌های مستکبر در جهان در حال گسترش روزافزون است و قدرت‌های مسلّط بر سازمان‌های بین‌المللی بهره‌برداری از تروریسم را به مثابه ابزاری برای رسیدن به هدف‌های نامشروع، وارد چرخه‌ سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌های خود کرده‌اند. حافظه تاریخی ملت‌ شریف ایران ترورهای خبیثانه دانشمندان هسته‌ای و مسوولان و مردم عادی کوچه و خیابان و ترور اخیر دانشمند مجاهد هسته‌ای عزیزمان شهید فخری‌زاده را هیچگاه فراموش نخواهد کرد. این ترورهای علمی علاوه بر نقض حق حیات به عنوان حق بنیادین بشری انسان‌های بی‌گناه موجب نقض حق توسعه و پیشرفت علمی تمام ملت شریف ایران است که به‌شدت محکوم می‌شود. در این ترورها رژیم صهیونیستی و ملیجک‌هایش دست‌هایشان به خون ملت شریف ایران آلوده است. سردمداران قبلی و کنونی رژیم صهیونیستی، آشکارا به تاریخ تروریستی خود و حتی در مواردی به شرکت خود در عملیات ترور، افتخار می‌کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران