شماره امروز: ۵۴۷

| | |

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: با تمام توان در مسیر ایجاد امنیت و آرامش برای کشور تلاش خواهیم کرد و اجازه عرض اندام خارج از قوانین و مقررات بین‌المللی را به هیچ قدرتی نخواهیم داد.

هیچ خطری مرزهای ایران را تهدید نمی‌کند

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: با تمام توان در مسیر ایجاد امنیت و آرامش برای کشور تلاش خواهیم کرد و اجازه عرض اندام خارج از قوانین و مقررات بین‌المللی را به هیچ قدرتی نخواهیم داد.

به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، در خصوص نگرانی‌های به وجود آمده به علت درگیری‌ها در منطقه قره باغ میان دو کشور ارمنستان و جمهوری آذربایجان گفت: تاکید ما بر آرامش و پیگیری موضوع و اختلافات از طریق گفت‌وگو و مذاکره میان دو کشور است. وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران تغییر در ژئوپلیتیک منطقه را نمی‌پذیرد، تاکید کرد: حفظ ژئوپلیتیک منطقه قابل احترام و خط قرمز ماست و هیچ قدرتی نباید درصدد تغییر در جغرافیای منطقه باشد و ما این موضوع را بر نمی‌تابیم. فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به استقرار بیشتر نیروها در مناطق مرزی برای تأمین امنیت منطقه، گفت: یگان‌های نیروی زمینی ارتش در مناطق مرزی مستقر شده‌اند و ما این استقرار را تقویت و محکم‌تر می‌کنیم و با تمام توان در مسیر ایجاد امنیت و آرامش برای کشور تلاش خواهیم کرد و اجازه عرض اندام خارج از قوانین و مقررات بین‌المللی را به هیچ قدرتی نخواهیم داد. حیدری هدف اصلی از استقرار یگان‌های ارتش در مناطق مرزی را حفاظت از حریم‌ مرزها به عنوان خطوط قرمز کشور دانست و گفت: ما به‌هیچ عنوان اجازه عبور از خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران را نمی‌دهیم، خط قرمز ما تأمین امنیت، آرامش و آسایش مردم است و ارتش با حضور خود در کنار مردم امنیت و آرامش آنها را تأمین می‌کند. وی تاکید کرد: الحمدلله هیچ خطری مرزهای شمال غرب کشور را تهدید نمی‌کند و با افزایش روزافزون قابلیت‌ها و توانمندی‌های نیروهای مسلح، آمادگی حفاظت و صیانت از مردم عزیز و مرزهای کشورمان را در حد بسیار خوبی به دست آورده‌ایم. فرمانده نیروی زمینی ارتش با تاکید بر لزوم احترام به تمامیت ارضی کشورهای منطقه، اظهار داشت: ما با هر دو کشور همسایه مشترکات زیادی داریم و توصیه ما به هر دو کشور احترام به قوانین بین‌المللی، حفظ مرزهای بین‌المللی و حل و فصل مشکلات از طریق گفت‌وگو و مذاکره است.

ملت ونزوئلا به ایران عشق می‌ورزند

وزیر خارجه ونزوئلا در توییتی نوشت: ملت ونزوئلا بیش از آنکه قدردان دولت و ملت ایران باشند، به آنها عشق می‌ورزند. خورخه آریزا، وزیر امور خارجه ونزوئلا در توییتی با اشاره دیدار خود با محمدجواد ظریف، همتای ایرانی خود نوشت: ملت ونزوئلا بیش از آنکه قدردان همبستگی و شجاعت ملت و دولت ایران باشند که در لحظات دشوار به ما کمک کرده‌اند، به آنها عشق می‌ورزند. محمد جواد ظریف روز چهارشنبه با استقبال وزیر خارجه ونزوئلا وارد این کشور شد. وی پس از پایان سفرش به این کشور در گزارشی توییتری نوشت: در ونزوئلا با رییس‌جمهور نیکولاس مادرو، معاون رییس‌جمهور رودریگز، وزیر خارجه آرزا و دیگر وزرای ونزوئلایی در خصوص گسترش روابط دوجانبه ملاقات داشتم. همچنین در موسسه ساموئل رابینسون در ارتباط با تاکتیک‌های ایجاد رعب‌ امریکا و غرب در راستای تلاش برای متوقف کردن مسیر تاریخ به سوی یک جهان پسا غربی سخنرانی نمودم. ظریف پس از ونزوئلا وارد هاوانا پایتخت کوبا شد.

دنیای اسلام اجازه تصرف  کرانه باختری را نمی‌دهد

دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: مقاومت فلسطین و امت اسلامی همه سرزمین اشغالی فلسطین را آزاد خواهند کرد.

به گزارش ایسنا، حسین امیرعبداللهیان اقدامات چراغ خاموش رژیم صهیونیستی در الحاق شهرها و روستاهای کرانه باختری را اقدامی بر خلاف قطعنامه‌ها و قوانین بین‌المللی و تجاوزی بی‌شرمانه و گستاخانه از سوی صهیونیست‌ها توصیف کرد که تحت پوشش خیانت تعداد اندکی از کشورهای عربی در حال انجام است. وی تخریب روستای فلسطینی«همسه البقیه» در کرانه‌باختری  و بی‌خانمان کردن ده‌ها تن از ساکنان روستا، از جمله ۴۱ کودک را جابه‌جایی اجباری (اشغالگری و غصب) فلسطینیان خواند که در ادامه جنایات ضد بشری صهیونیست‌ها رخ می‌دهد. امیرعبداللهیان کشورهای عربی که به رژیم صهیونیستی دست دوستی داده‌اند را در این جنایت ضدانسانی شریک و مسوول دانست و به رژیم صهیونیستی هشدار داد: بی‌تردید مقاومت فلسطین و امت اسلامی دست اشغالگران را قطع و همه سرزمین اشغالی فلسطین را آزاد خواهند کرد. دستیار ویژه رییس مجلس و مدیرکل بین‌الملل مجلس از همه مجالس اسلامی، سازمان‌های مردم نهاد و سازمان‌های بین‌المللی و حامیان فلسطین خواست که این تجاوز خودسرانه صهیونیست‌ها را قویا محکوم کنند. ایران، روسیه و ترکیه به دنبال نشست روند آستانه سخنگوی وزارت خارجه روسیه از تلاش تهران، مسکو و آنکارا برای برگزاری نشست روند آستانه بر سر موضوع سوریه خبر داد. به گزارش تاس، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز پنج‌شنبه اعلام کرد که ایران، روسیه و ترکیه در حال کار بر روی برگزاری روند آستانه در خصوص مساله سوریه هستند. وی اعلام کرد که به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا تاریخ برگزاری پانزدهمین نشست بین‌المللی بر سر سوریه باید به تعویق می‌افتاد. زاخارووا تصریح کرد: ما تلاش داریم تا از وقفه اجباری ایجاد شده برای همفکری با شرکایمان به منظور پر کردن نشست‌های آستانه با موضوعات و گفت‌وگوهای مستحکم برای فائق آمدن بر مشکلات موجود استفاده ‌کنیم تا محتوای این نشست‌ها نه تنها مهم بلکه تاثیرگذار و سازنده نیز باشد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران