شماره امروز: ۵۴۷

| | |

به مناسبت فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (صلی‌الله‌علیه‌وآله) و ولادت حضرت امام جعفر صادق (علیه‌السلام)، رهبر معظم انقلاب اسلامی با پیشنهاد عفو و تخفیف مجازات سه هزار و هفتصد و هشتاد تن از محکومانِ محاکم عمومی و انقلاب،

موافقت رهبر انقلاب با عفو  یا تخفیف تعدادی از محکومان

به مناسبت فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (صلی‌الله‌علیه‌وآله) و ولادت حضرت امام جعفر صادق (علیه‌السلام)، رهبر معظم انقلاب اسلامی با پیشنهاد عفو و تخفیف مجازات سه هزار و هفتصد و هشتاد تن از محکومانِ محاکم عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیروهای مسلح و تعزیرات حکومتی موافقت کردند. حجت‌الاسلام والمسلمین رییسی، رییس قوه قضاییه به مناسبت میلاد پیامبر اعظم (ص) و امام جعفر صادق(ع) طی نامه‌ای به رهبر انقلاب اسلامی پیشنهاد عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات سه هزار و هفتصد و هشتاد تن از محکومان را که در کمیسیون مرکزی عفو و بخشودگی، واجدِ شرایط لازم تشخیص داده شده‌اند، ارایه کرد که این پیشنهاد در اجرای بند ۱۱ از اصل ۱۱۰ قانون اساسی مورد موافقت رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار گرفت.

واکنش یادگار امام  به توهین به پیامبر(ص) 

سیدحسن خمینی گفت: در ایام ولادت پیامبر(ص) هستیم؛ که یک اتفاق بسیار بزرگ در تاریخ جهان است‌. اما این روزها بیش از هر زمان دیگری لازم است انسان نسبت به شخصیت بی‌نظیر پیامبر اسلام ابراز ارادت کند، جا دارد که خدمت آن بزرگوار عرض ادب و احترام کنیم و از آنچه که در دنیا نسبت به شخصیت پیامبر(ص) می‌گذرد، اعلام انزجار داشته باشیم.وی گفت: واقعیت این است که پیامبر (ص) در طول تاریخ کم مورد تهمت قرار نگرفتند و کم توهین نشدند. به بیان‌ها و زبان‌های مختلف هم در روزگار خودشان آزار و اذیت زیاد دیدند و هم بعد از او طبیعتا هرکس با اساس اسلام و تمدن اسلامی و نظام‌های دینی مشکل داشته، شخصیت پیامبر (ص) را مورد هجوم قرار داده است. وی افزود: این امر کمتر اتفاق افتاده که کسی توهین به پیامبر(ص) که توهین مستقیم به بیش از یک میلیارد نفر مسلمان است و باعث آزار آنها می‌شود، را تحت عناوین زیبایی مثل «آزادی بیان» بپوشاند. سیدحسن خمینی تاکید کرد: این ستیزه نهایتا به نفع آزادی بیان تمام نخواهد شد و نزاع دروغینی که بین آزادی بیان و حفظ حرمت پیامبر(ص) شکل داده‌اند، باعث لطمه دیدن عنوان آزادی بیان می‌شود و کسانی که پشت این توهین، نقابی به نام آزادی بیان را قرار داده‌اند، دانسته یا ندانسته به مفاهیم انسانی لطمه می‌زنند والا چه کسی است که به مقدسات و احساسات یک میلیارد انسان، بی‌توجهی کند و خودش را دارای کرامت انسانی جلوه‌گر کند؟! 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران