شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس‌جمهور گفت: از لحاظ آب و برق می‌توانیم کشور را با کشورهای پیشرفته مقایسه کنیم که همه مردم در شهرها از برق و نود و نه درصد در روستاها از برق استفاده می‌کنند.

رییس‌جمهور گفت: از لحاظ آب و برق می‌توانیم کشور را با کشورهای پیشرفته مقایسه کنیم که همه مردم در شهرها از برق و نود و نه درصد در روستاها از برق استفاده می‌کنند.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های وزارت نیرو با بیان اینکه بسیار خوشحالم که در بیست و دومین هفته از افتتاح طرح‌های ملی کشور، افتتاح‌های جدید، بزرگ و ملی داشتیم، اظهار کرد: از لحاظ آب و برق می‌توانیم کشور را با کشورهای پیشرفته مقایسه کنیم که همه مردم در شهرها از برق و نود و نه درصد در روستاها از برق استفاده می‌کنند. روستاهایی با بیست خانوار، ده خانوار و کمتر از برق استفاده می‌کنند. 

مردم روستا مثل شهر باید از همه نعمت‌های اساسی استفاده کنند. آبادانی روستا یعنی مهاجرت معکوس و خدمت به مردم روستا.

وی ادامه داد: هر پنجاه روز قادریم یک سد مخزنی را افتتاح کنیم که این آمار هیجان‌انگیز است. هر هفته سی روستا را به آب وصل کنیم. در زمینه زیرساخت و نیازمندی‌های حیاتی و سلامت مردم، اقدامات بسیار اساسی در حال انجام است. از ۱۸۸ سد کشور، ۴۴ سد در این دولت افتتاح شده است. زیرساخت‌ها برای حرکت آغاز شده است.

روحانی با ابراز خوشحالی برای دادن پاداش به کم مصرف‌ها، تصریح کرد: وزارت نیرو پیشنهاد برق مجانی را ارایه کرد و این پیشنهاد در دولت تصویب شد و سی میلیون نفر از دو ماه آینده پولی برای مصرف برق نمی‌دهند و تا زمانی که کم مصرف هستند، برق آنها مجانی است. این یکی از آرزوهای ما بود که هدیه‌ای به مردم کم‌درآمد و کم‌مصرف برق بدهیم. این طرح بیشتر شامل حال روستاییان می‌شود.

رییس‌جمهور با اشاره به اینکه باید روستا از نعمت آب، برق، گاز، مخابرات و آموزش برخوردار باشد، گفت: آبادانی روستا به معنی حرکت در مسیر تولید است.

رییس‌جمهور گفت: بسیار خوشحال هستم که این روزها افتتاح‌های بزرگی انجام می‌دهیم. غیر از افتتاح‌های هر روزه امروز بیش از 3200 میلیارد تومان طرح افتتاح شد؛ البته هر ماه یک تصفیه‌خانه فاضلاب و هر دو ماه یک تصفیه‌خانه آب افتتاح می‌شود. 

ما در شرایط عادی این افتتاح‌های بزرگ را انجام نمی‌دهیم بلکه در سخت‌ترین شرایط تحریم هستیم.

روحانی افزود: در تاریخ ایران این فشارها سابقه نداشته است. مردم ما با استقامت در برابر توطئه‌ها ایستادگی کردند و ما ثابت کردیم که امریکا شکست خورده است. این را به‌طور قطعی به دنیا اعلام می‌کنیم که طرح‌های امریکا برای شکست مردم ایران به نتیجه نرسید و شکست خورد. هدف نهایی امریکا تسلیم مردم ما بود. آنها می‌خواستند دولت در برابر امریکا تسلیم شود که این نشد و نمی‌شود.

وی با بیان اینکه کاخ سفید خطای بزرگ استراتژیک انجام داد، تاکید کرد: امریکا در این مسیر شکست صد در صدی خورد و ما به راهمان ادامه می‌دهیم. 

البته برای مردم سخت گذشت و اگر این فشارها نبود شاید چندین برابر این طرح‌ها را افتتاح می‌کردیم، اما امریکا نتوانست ما را از مسیر توسعه بازدارد.

روحانی ادامه داد: این دولت فقط به فکر گذراندن شرایط یک ساله آینده نیست بلکه طرح‌هایی اجرا می‌کند تا دولت‌های بعدی هم از آن استفاده کنند زیرا بحث این دولت و دولت بعد نیست بلکه مسیر توسعه کشور است. دولت یازدهم و دوازدهم خادم مردم است و دولت سیزدهم هم خادم مردم خواهد بود.

روحانی با بیان اینکه مردم می‌دانند که امریکا در هفته‌های اخیر شکست‌های بزرگ سیاسی را متحمل شد که در تاریخ این کشور و سازمان ملل بی‌سابقه بود، خاطرنشان کرد: در سوابق سازمان ملل نمی‌بینید امریکا قطعنامه‌ای علیه ملت ما طراحی کند ولی در شورای امنیت فقط یک کشور به امریکا رأی بدهد و 13 کشور دیگر یا رأی مخالف بدهند یا ممتنع. 

طرح ماشه را هم 10 روز قبل مطرح کردند اما از 14 عضو حتی یک عضو شورای امنیت هم از آن حمایت نکرد و آن را رد کرده و غیرقابل قبول دانستند. این شکست در تاریخ سیاسی امریکا بی‌نظیر است و البته این موفقیت به خاطر ایستادگی ملت ما است. 

اگر ملت ایستادگی نمی‌کرد قطعنامه‌های بدتری توسط امریکا تصویب می‌شد. ایستادگی ملت موجب شکست امریکا و همچنین آبادانی کشور شد.

وی ادامه داد: تا پایان دولت 20 هزار مگاوات به برق کشور افزوده می‌شود. در این دولت هر ساله 2500 مگاوات برق افزوده شد البته در دولت‌های گذشته هم حدود 1700 مگاوات برق افزوده می‌شد.

رییس‌جمهور در پایان گفت: ملت با وجود تحریم‌ها در برابر ویروس کرونا ایستادگی کرد و دستورالعمل‌های بهداشتی را اجرا کرد. ما بهتر از کشورهای دیگر از موج اول عبور کردیم و قدم‌های پایانی موج دوم را داریم طی می‌کنیم. امیدوارم با همکاری همه و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی شاهد موج سوم بیماری نباشیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران