شماره امروز: ۵۴۷

| | |

به گزارش جهان صنعت نیوز: تنها دو روز پس از روز خبرنگار، هیات نظارت بر مطبوعات روزنامه «جهان صنعت» را به دلیل مصاحبه‌ای درباره کرونا با عنوان «به آمار دولتی اعتماد نیست»

به گزارش جهان صنعت نیوز: تنها دو روز پس از روز خبرنگار، هیات نظارت بر مطبوعات روزنامه «جهان صنعت» را به دلیل مصاحبه‌ای درباره کرونا با عنوان «به آمار دولتی اعتماد نیست» با یک کارشناس که بیش از ۶ ماه با عنوان عضو ستاد ملی کرونا با رسانه‌های مختلف گفت‌وگو داشته است، مجرم شناخته شده و دستور به توقیف موقت آن داده است.

اقدامی که طی ۶ ماه گذشته تاکنون هیچ واکنشی از سوی محبوب فر (مصاحبه شونده) و ستاد ملی کرونا نداشته است ولی این بار منجر به برخورد و توقیف روزنامه جهان صنعت شده است. توقیفی که بیکاری ۷۰ نفر به‌طور مستقیم و بیش از ۲۵۰ نفر به‌طور غیرمستقیم را به همراه خواهد داشت.

بنابراین اعضای تحریریه روزنامه جهان صنعت به منظور حل مشکل و با امید رفع توقیف هر چه سریع‌تر روزنامه، به این دلیل که در جلسه هیات نظارت برمطبوعات نماینده مجلس حضور نداشته است؛ از وکلای ملت خواستند تا در این باره آنها را حمایت و همراهی کنند.

متن نامه خطاب به نمایندگان مجلس یازدهم شورای اسلامی به شرح زیر است: «همانطور که مستحضرید وظیفه روزنامه و خبرنگار، آگاهی بخشی و شفاف‌سازی است و از این بابت دریافت و انتشار اخبار و اطلاعات مهم‌ترین وظیفه و عملکرد رسانه‌ها است. در مقابل این عملکرد، وظیفه جامعه متمدن رعایت آزادی بیان و البته تضارب آراء است. بر این مبنا رسانه‌ها و نشریات، بزرگراه‌های اندیشه، بیان و فهم هستند؛ مصداقی روشن برای فعالیت کسانی که خداوند در آیه مبارکه ۱۸ سوره کریمه زمر، آنان را هدایت شده می‌داند. اما گاهی تنگ نظری و بی‌سلیقگی مقامات و تصمیم گیران مسدود شدن این بزرگراه‌های اندیشه را رقم می‌زند. همان اتفاقی که طی روزهای گذشته برای روزنامه «جهان صنعت» رخ داد و هیأت نظارت بر مطبوعات به خاطر یک مصاحبه آن هم با کارشناسی که بارها با رسانه‌های فراگیر گفت‌وگو کرده بود، تصمیم به توقیف این روزنامه گرفت. در ادامه این نامه آمده است: «به نظر ما آنچه در روزنامه جهان صنعت به چاپ رسید مصداق اقدام حرفه‌ای و روزنامه‌نگاری انتقادی است که تنبیه و توقیف روزنامه مذکور به این علت کاری خطا و نادرست است. بنابراین اهالی روزنامه جهان صنعت تقاضای همراهی و همکاری آن حضرات جهت رفع توقیف هر چه زودتر روزنامه خود را داریم تا سریع‌تر به دکه‌های مطبوعاتی بازگردد.» نمایندگان امضاکننده درخواست رفع توقیف روزنامه «جهان صنعت» به دلیل چاپ مصاحبه درباره آمار کرونا: «شهباز حسن پور بیگلری، عبدالله ایزدپناه، رضاتقی‌پور، حسن نوروزی، علی اصغرعنابستانی، محمدعلی محسنی، روح‌الله عباسپور، علی اصغر باقرزاده، احمد علیرضا بیگی، عبدالحسین روح‌الامینی، احسان ارکانی، سید شمس الدین حسینی، علی رضایی، سید علی حدادی، وحید جلال زاده، محسن زنگنه، سیدمحمدرضا میرتاج الدینی.» 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران